Logo
0 800 30 17 30

Лікування нефриту в Одесі

Нефрит – група запальних захворювань нирок. Існує багато типів запалення нирок з різними причинами. Деякі розвиваються раптово, інші є частиною хронічного захворювання, вимагають постійного спостереження, лікування і можуть стати причиною розвитку ниркової недостатності.

Пройти діагностику та лікування нефриту в Одесі можна в медичному центрі «ОН Клінік Одеса». Запис на прийом ведеться цілодобово.

Причини та види нефриту

Причиною розвитку нефриту можуть стати хвороби сечостатевої системи (папілярний некроз, міхурово-сечовідний рефлюкс). Інші причини нефриту: 

 • бактерії (стафілококи, ентерококи);
 • аутоімунні порушення в організмі (IgA-нефропатія, васкуліт);
 • прийом медикаментів (НПЗП, діуретиків, антибіотиків);
 • кишкові інфекції (ротавірус, дизентерія);
 • цистит;
 • переохолодження;
 • камені в нирках.

За походженням нефрити нирок бувають первинними (проявляються за ниркових патологій) і вторинними (розвиваються на тлі іншого захворювання, наприклад, діабету, амілоїдозу).

Види нефриту

Вид

Локалізація запалення

Ознаки запалення нирок

Інтерстиціальний нефрит

Ниркова паренхіма та інтерстиціальна тканина

Відсутність набряків, збільшення об'єму сечі, артеріальна гіпертензія

Пієлонефрит

Ниркові канальці

Гострий або ниючий біль у попереку, біль, печіння під час сечовипускання, помутніння сечі, поява осаду в урині, нічний енурез, часті позиви до сечовипускання

Гломерулонефрит

Ниркові клубочки (гломерули)

Тяжкість у ділянці попереку, набряклість повік, блідість шкіри

Шунтовий нефрит

Імунні комплекси в ниркових клубочках

Гематурія, нирковий біль, загальне нездужання

Нефрит буває гострий і хронічний. За ступенем поширеності запального процесу захворювання поділяють на вогнищеве (часткове ураження клубочків) і дифузне (повне ураження клубочків).

Симптоми нефриту

Проявлятися захворювання може різною симптоматикою залежно від різновиду, форми, локалізації. Загальні симптоми нефриту:

 • висока температура;
 • змінене забарвлення сечі;
 • зменшене або часте сечовипускання;
 • набряклість обличчя, верхніх і нижніх кінцівок;
 • домішки крові в сечі;
 • постійна спрага.

У разі нефриту пацієнт скаржиться на тупий або гострий біль у попереку. За відсутності своєчасного лікування розвиваються ускладнення нефриту: ниркова та серцева недостатність, сепсис, нефросклероз, енцефалопатія, гіпертонія, набряк легенів.

Діагностика нефриту в Одесі

На прийомі уролог аналізує скарги пацієнта і проводить об'єктивне обстеження, що охоплює огляд і простукування ділянки нирок, призначає аналізи, необхідні в разі нефриту. Діагностика нефриту включає:

 • клінічний аналіз крові (визначає наявність запального процесу в організмі);
 • біохімічний аналіз крові (на креатинін, сечовину);
 • загальний аналіз сечі (виявляє білок).

Додатково проводять доплерографію (допомагає візуалізувати артерії та вени нирок, оцінити кровообіг і діаметр судин), УЗД нирок (показує розміри, форму, місце розташування стан органів). Обсяг необхідних діагностичних методів залежить від клінічної картини і визначається індивідуально.

Лікування гломерулонефриту в Одесі

У разі запалення нирок пацієнту показаний постільний режим і дієта №7. За симптомів гострого гломерулонефриту терапія має бути спрямована на усунення причин захворювання. Вилікувати гломерулонефрит допоможуть сечогінні засоби (виводять надлишки води і натрію), препарати від артеріальної гіпертензії. У разі болю в нирках додатково призначають знеболювальні препарати.

У разі хронічного захворювання лікування засноване на прийомі ангіотензин-перетворювального ферменту (АПФ) або блокатора рецепторів ангіотензину II (БРА). Вони допомагають знизити артеріальний тиск і кількість білка в сечі.

Лікування інтерстиціального нефриту в Одесі

Лікування інтерстиціального нефриту спрямоване на усунення причини, що викликала захворювання. Якщо запалення розвинулося на тлі приймання лікарських препаратів, їх скасовують або замінюють аналогом. У разі тубулоінтерстиціального нефриту обмежують надходження в організм шкідливих хімічних речовин, солей важких металів.

Лікування пієлонефриту в Одесі

Основна мета лікування пієлонефриту – усунути збудників захворювання (кишкову паличку, анаеробні бактерії, ентерококи) і зняти запалення нирок. Препарати, які призначають у разі гострого пієлонефриту: 

 • антибіотики; 
 • імуностимулююча терапія; 
 • препарати для зниження температури, зменшення головного і суглобового болю.

Необхідно дотримуватися дієти, під час якої дозволено рослинну і молочну їжу, вегетаріанські супи, черствий хліб, нежирне відварне м'ясо. За симптомів гострого і хронічного пієлонефриту не можна їсти гостре, смажене, консерви, соління.

Записатися на консультацію до нефролога і лікування нефриту в Одесі в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна через форму запису на прийом або за телефоном, вказаним на сайті.

Лівенцова Катерина Валентинівна
Лівенцова Катерина Валентинівна
Лікар відділення нефрології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування нефриту у Одесі

Консультація нефролога
ОНЛАЙН Консультація нефролога
ОНЛАЙН Консультація нефролога за кордон

Лікарі відділення нефрології ОН Клінік Одеса

Адреса: Одеса, вул. Мала Арнаутська, 56

ОН Клінік Одеса
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.