Ревматологія в Одесі
Профілактикою, діагностикою та лікуванням захворювань суглобів займається ревматолог.
Записатися на прийом до ревматолога в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна цілодобово.
Послуги ревматолога в Одесі
- Лікування васкуліту в Одесі
- Лікування ревматизму (ревматичної лихоманки) в Одесі
- Лікування синдрому Шегрена в Одесі
- Лікування системного червоного вовчака (СЧВ) в Одесі
- Ударно-хвильова терапія в ревматології в Одесі
- Лікування фіброміалгії в Одесі
Що лікує ревматолог в Одесі
Ревматолог – це лікар, який спеціалізується на лікуванні суглобів і системних (аутоімунних) захворювань. Ревматолог обстежує і лікує як великі (колінні, тазостегнові, ліктьові), так і дрібні (кисті та стопи) суглоби, а також зчленування хребта.
Хвороби суглобів можуть мати аутоімунну, запальну, дегенеративну, травматичну та інфекційну природу. Ревматолог лікує:
- запальні захворювання суглобів (ревматоїдний артрит, ревматизм, остеоартроз, реактивний артрит);
- захворювання спини і хребта (анкілозивний спондилоартрит);
- системні аутоімунні захворювання (синдром Шегрена, системний червоний вовчак, склеродермію, дерматоміозит, системні васкуліти).
Ревматичні захворювання часто вражають сполучну тканину в усіх органах організму. Разом із суглобами за ревматичних хвороб найчастіше страждають серце, скелетні м'язи, шкіра, очі та нирки.
Показання до консультації ревматолога
Ревматичні захворювання, як правило, мають хронічний перебіг. Загострення суглобових хвороб може супроводжуватися загальною слабкістю і підвищенням температури тіла.
Записатися до ревматолога необхідно за появи дискомфорту в суглобах. Симптоми хвороб суглобів:
- біль у суглобах під час рухів або в спокої;
- почервоніння і припухлість зчленувань;
- ранкова скутість у суглобах;
- біль у шиї та попереку;
- хрускіт у суглобах.
Набряк і різкий біль в одному із суглобів, частіше у великому пальці ноги, може бути ознакою подагри. Скутість і біль у суглобах вранці характерні для ревматоїдного артриту, а суглобовий дискомфорт наприкінці дня – для остеоартриту.
Йти до ревматолога потрібно також у разі виявлення ознак запалення нез'ясованої причини (наприклад, у разі підвищення С-реактивного білка в біохімічному аналізі крові або тривалої субфебрильної температури тіла). Ознаками системних аутоімунних захворювань можуть бути м'язова слабкість, шкірні висипання на обличчі й тілі, дискомфорт в очах і зниження зору.
Діагностика ревматологічних захворювань в Одесі
Звернутися до ревматолога потрібно за появи болю, скутості або обмеження рухливості в суглобах. Діагностика запалення суглобів починається з розпитування про скарги та історію захворювання. Для уточнення діагнозу ревматолог призначить аналізи (клінічний аналіз крові, С-реактивний білок, ревматологічні проби) і зробить УЗД суглобів.
Лікування ревматологічних захворювань включає прийом гормональних і негормональних протизапальних засобів. Для підвищення рухливості в суглобах лікар також призначить лікувальну фізкультуру і реабілітацію.
Консультація ревматолога в Одесі
Консультація ревматолога в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» проходить за попереднім записом. Прийом ревматолога триває 30 хвилин, протягом яких лікар встигає детально оглянути пацієнта і провести необхідні обстеження. Огляд у ревматолога проходить у приємній обстановці в теплому і просторому кабінеті.
Ревматологічне відділення медичного центру «ОН Клінік Одеса» приймає пацієнтів від 18 років. Спеціальна підготовка до прийому лікаря-ревматолога не потрібна. На консультацію до приватного ревматолога необхідно взяти з собою наявну медичну документацію: результати попередніх обстежень, виписки після стаціонарного лікування і точний список прийнятих препаратів.
В «ОН Клінік Одеса» також доступна консультація ревматолога онлайн. Прийом фахівця ревматолога онлайн підійде для повторних консультацій, обговорення результатів аналізів і корекції лікування, а також для пацієнтів, які не можуть приїхати на консультацію лікаря з суглобів у медичний центр.
Лікування подагри в Одесі
Подагра (подагричний артрит) – захворювання, що характеризується підвищеним виробленням сечової кислоти і відкладенням її солей у суглобах. Причиною подагри є порушення обміну речовин. Також подагра може розвиватися внаслідок серцевої та ниркової недостатності, ендокринних патологій (гіпотиреозу, цукрового діабету). Мікрокристалічний артрит характеризується відкладенням у суглобах кристалів натрію і кальцію через порушення метаболізму.
Симптомами подагри є біль і набрякання суглобів, обмеження їхньої рухливості, втрата чутливості в ураженій ділянці. При ускладненнях подагри виникають тофуси (тверді відкладення кристалів сечової кислоти у вигляді вузликів під шкірою).
На прийомі ревматолог проводить огляд, збирає анамнез і призначає терапію подагри. Лікування подагри включає:
- кортикостероїдні препарати;
- протизапальні засоби;
- препарати, що зменшують концентрацію сечової кислоти.
Також лікар призначить дієту за подагри, що містить злакові, свіжі овочі та фрукти, нежирні сорти м'яса і риби, кисломолочні продукти. З раціону рекомендується виключити жирні, солоні, гострі, копчені страви, алкоголь.
Лікування синдрому Шарпа в Одесі
Синдром Шарпа – змішане захворювання сполучної тканини, яке характеризується ураженням суглобів, м'язів і шкіри. Синдром Шарпа належить до ревматичних аутоімунних захворювань. Причинами синдрому Шарпа можуть бути генетична схильність, гормональні порушення, вірусні інфекції.
Симптомами синдрому Шарпа є слабкість у м'язах, набряки в області кистей рук, біль у суглобах. Також можуть з'являтися червоні пігментні плями на шкірі. За відсутності лікування синдрому Шарпа можуть розвиватися пошкодження стравоходу, серця, легенів, селезінки.
Діагностують синдром Шарпа за наявністю в крові аутоантитіла до рибонуклеопротеїну (імунологічного маркера). Лікування синдрому Шарпа може включати:
- гормональні препарати;
- кортикостероїдні засоби;
- протизапальні медикаменти.
Також лікар може призначити імуномодулятори для поліпшення імунітету. Для профілактики рецидивів синдрому Шарпа важливий збалансований раціон (з достатньою кількістю вітамінів і мінералів), обмеження стресів і фізичних перевантажень.
Лікування хвороби Бехтерева (анкілозивного спондиліту) в Одесі
Хвороба Бехтєрєва (анкілозивний спондиліт) – запальне захворювання хребта і суглобів, за якого хребці втрачають еластичність і гнучкість. Ускладнення анкілозивного спондиліту можуть призвести до порушення постави, роботи серцево-судинної та дихальної систем.
Причиною хвороби Бехтерева є генетична мутація. До факторів, що сприяють розвитку захворювання, належать хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту (виразковий коліт, хвороба Крона). Симптомами хвороби Бехтерева є сутулість, біль у хребті, утруднене дихання, різке зниження ваги. При хворобі Бехтерева обмежується рухливість хребта і може виникати біль у шийному та грудному відділах.
Діагностика хвороби Бехтерева включає УЗД суглобів та аналізи крові. Лікування хвороби Бехтерева включає:
- блокатори ФНП (фактор некрозу пухлини);
- нестероїдні протизапальні засоби;
- лікувальну фізкультуру.
Для поліпшення стану рекомендується спати на рівній жорсткій поверхні без подушки і займатися помірним фізичним навантаженням не менше двох разів на тиждень. Також необхідно дотримуватися дієти з високим вмістом омега-3.
Лікування системного склерозу в Одесі
Системний склероз – аутоімунне ревматичне захворювання, що характеризується пошкодженням сполучної тканини. За системного склерозу розвивається дифузний фіброз (велике ураження тканин шкіри, суглобів і внутрішніх органів).
Причини появи системного склерозу до кінця не вивчені. Ризик розвитку хвороби підвищується за спадкової схильності та аутоімунних порушень. Симптомами системного склерозу є набряклість кінцівок, потовщення шкіри пальців рук, розширення кровоносних судин. У разі ускладнень системного склерозу можуть з'явитися рубцювання тканин легень і ураження кишківника.
На прийомі ревматолог проведе огляд, збере анамнез і призначить терапію. Лікування системного склерозу може включати:
- нестероїдні протизапальні препарати;
- кортикостероїди;
- імуномодулятори.
Також лікар може призначити лікувальну фізкультуру для збереження рухливості суглобів. Для попередження рецидивів системного склерозу необхідно відмовитися від шкідливих звичок (паління та зловживання алкоголем), уникати стресів і переохолоджень.
Лікування дерматоміозиту в Одесі
Дерматоміозит – запальне захворювання сполучної тканини, яке вражає шкіру і м'язи. При ускладненнях захворювання можуть пошкоджуватися легені, нирки, шлунково-кишковий тракт і серце.
Дерматоміозит з'являється внаслідок спадкової схильності та аутоімунних порушень, коли організм ідентифікує свої клітини як чужорідні. Ідіопатичний (первинний) дерматоміозит виникає як самостійне захворювання з невстановлених причин. Вторинний дерматоміозит розвивається на тлі артриту та онкології. Аміопатичний дерматоміозит вражає тільки шкірні покриви.
За дерматоміозиту з'являються атрофія і слабкість м'язів. Інші симптоми дерматоміозиту:
- висип на шкірі в ділянці обличчя, спини та грудей;
- свербіж шкірних покривів;
- симптом Готтрона (висипання, що лущаться, біля суглобів);
- порушення рухової активності;
- зміна тембру голосу;
- порушення дихання і ковтання.
Також можуть спостерігатися запалення м'язів ніг і спазми судин. Больові відчуття зазвичай з'являються в ділянці шиї, плечового і тазового поясів.
Діагностика дерматоміозиту включає біохімічний аналіз крові та УЗД суглобів. За результатами обстеження ревматолог призначає лікування дерматоміозиту, яке може включати імунодепресанти, протипухлинні препарати, кортикостероїди. Також рекомендується дієта, яка включає продукти з високим вмістом вітаміну D (яйця, червону рибу, кисломолочні продукти).
Лікування поліміозиту в Одесі
Поліміозит – хронічне аутоімунне захворювання, при якому уражаються м'язові тканини. Ускладненнями поліміозиту можуть бути серцева і легенева недостатність.
Аутоімунний поліміозит виникає внаслідок генетичних мутацій. Ревматичний поліміозит може розвинутися на тлі інфекційних захворювань (тонзиліту, ревматизму), отруєння хімічними речовинами, травм і онкологічних хвороб.
Основними ознаками поліміозиту є слабкість і біль у м'язах. Інші симптоми поліміозиту:
- припухлості й ущільнення в м'язах;
- набряки обличчя та кінцівок;
- задишка;
- швидка стомлюваність;
- головний біль.
Також можуть спостерігатися лихоманка, озноб, різке зниження маси тіла. При ускладненнях поліміозиту з'являються порушення дихальної та ковтальної функцій.
На прийомі ревматолог проведе огляд, збере анамнез і призначить додаткові дослідження (аналіз крові, УЗД). За результатами обстеження лікар призначить лікування поліміозиту, яке може включати гормональні препарати, кортикостероїди, імунодепресанти. Для профілактики поліміозиту рекомендуються збалансоване харчування, помірні фізичні навантаження, уникнення стресів.
Лікування ревматичної поліміалгії в Одесі
Ревматична поліміалгія – запальне захворювання, яке характеризується болем у м'язах. Ускладненнями ревматичної поліміалгії можуть бути деформація кінцівок і порушення опорно-рухового апарату.
Причини розвитку ревматичної поліміалгії невідомі. Симптомами ревматичної поліміалгії є:
- скутість м'язів;
- слабкість;
- різке зниження маси тіла;
- обмежена рухливість.
Біль у м'язах з'являється в ділянці плечей, стегон і шиї. Больовий синдром посилюється вранці, ввечері рухливість м'язів поліпшується.
На прийомі ревматолог проведе огляд, збере анамнез і призначить лікування ревматичної поліміалгії. Терапія захворювання може включати нестероїдні протизапальні препарати, кортикостероїди, гормональні засоби. Також лікар може призначити лікувальну фізкультуру. Профілактика ревматичної поліміалгії включає збалансоване харчування, помірні фізичні навантаження, відмову від шкідливих звичок (паління і зловживання алкоголем).
Лікування остеопорозу в Одесі
Остеопороз – хронічне захворювання кісток, яке характеризується зменшенням щільності кісткової тканини. Остеопороз небезпечний втратою кісткової маси і підвищеним ризиком перелому кісток.
Причинами остеопорозу є гормональні порушення, дефіцит вітаміну D, ниркова недостатність. Дифузний остеопороз може розвиватися у зв'язку з віковими змінами кісткової тканини, охоплює весь скелет.
До симптомів остеопорозу належать зниження зросту, скутість рухів, болі в спині, згорбленість. На ранній стадії симптоми можуть бути відсутніми, щоб виявити захворювання необхідно звернутися до ревматолога.
На прийомі ревматолог проведе огляд, збере анамнез і призначить терапію остеопорозу. Лікування остеопорозу може включати:
- бісфосфонати (препарати для відновлення кісткової тканини);
- вітаміни;
- імуномодулятори;
- лікувальну фізкультуру.
Також лікар призначить дієту в разі остеопорозу, яка містить їжу, багату на кальцій і вітамін D. У раціон рекомендується включити нежирне м'ясо і рибу, яйця, горіхи, свіжі овочі та фрукти, кисломолочні продукти. Профілактика остеопорозу передбачає збалансоване харчування, помірні фізичні навантаження. У разі остеопорозу необхідно проходити профілактичне обстеження у ревматолога не рідше ніж один раз на рік.
Лікування деформувального остеоартрозу в Одесі
Деформувальний остеоартроз – ревматичне захворювання, яке характеризується пошкодженням хрящів і дистрофією кісткових суглобів. Ускладнення деформувального остеоартрозу можуть призвести до некрозу і дистрофії суглобів, обмеження рухливості.
Причинами деформувального остеоартрозу є вікові зміни кісткових тканин, які втрачають свою еластичність. До симптомів деформувального остеоартрозу належать хрускіт суглобів, кульгавість, зменшення довжини кінцівок. При остеоартрозі можуть з'являтися болі в суглобах під час рухової активності.
Діагностика деформувального остеоартрозу включає аналіз крові та УЗД хребта.
апарат для проведення УЗД хребта в медичному центрі ОН Клінік Одеса
Лікування остеоартрозу включає:
- нестероїдні протизапальні препарати;
- гормональні засоби;
- хондропротектори (препарати для відновлення хрящової тканини);
- лікувальну фізкультуру.
Профілактика деформувального остеоартрозу передбачає збалансоване харчування, відмову від шкідливих звичок, уникнення важких фізичних навантажень на суглоби. За деформувального остеоартрозу необхідно проходити профілактичний огляд у ревматолога не рідше одного разу на рік.
Лікування ревматоїдного артриту в Одесі
Ревматоїдний артрит – аутоімунне хронічне захворювання, яке спричиняє біль і набряк суглобів. Ускладнення артриту можуть спричинити ураження очей, легенів і серцево-судинної системи.
Причинами ревматоїдного артриту є генетичні мутації та спадкова схильність. Також до факторів ризику розвитку артриту відносяться гормональні порушення і пошкодження суглобів. Симптоми ревматоїдного артриту:
- припухлість суглобів;
- слабкість;
- ревматоїдні вузлики в ділянці суглобів;
- підвищення температури;
- зниження діапазону рухів.
За артриту може з'явитися синдром Фелті, який характеризується наявністю пігментних плям на шкірі та збільшенням селезінки. На пізніх стадіях артриту відбувається втрата рухливості суглоба.
Діагностика ревматоїдного артриту включає аналізи крові та УЗД суглобів. За результатами обстеження ревматолог призначає лікування, яке може включати кортикостероїди та імуномодулятори. Щоб вилікувати ревматоїдний артрит, лікар може призначити нестероїдні протизапальні препарати, які зменшують набряклість і скутість суглобів.
Лікування псоріатичного артриту в Одесі
Псоріатичний артрит (псоріаз суглобів, псоріатична артропатія) – хронічне захворювання, що характеризується ураженням суглобів і шкіри. Ураження суглобів розвивається на тлі ускладнень псоріазу і може призвести до нерухомості кінцівок.
Псоріаз суглобів може розвиватися внаслідок генетичних мутацій і спадкової схильності. Симптомами псоріатичного артриту є:
- біль і запалення в суглобах;
- червоні лускаті висипання на шкірі;
- запалення сухожиль;
- швидка стомлюваність;
- ураження і розшарування нігтів.
Також псоріатична артропатія може проявлятися у вигляді обмеження рухливості суглобів. Одночасно можуть бути присутніми ознаки артриту і псоріазу.
Діагностика псоріатичного артриту включає аналізи крові та УЗД суглобів. За результатами діагностики ревматолог призначає лікування псоріатичного артриту, яке включає прийом кортикостероїдів, протизапальних, гормональних препаратів. За необхідності ревматолог може направити на консультацію дерматолога для лікування висипу.
Лікування реактивного артриту в Одесі
Реактивний артрит (синдром Рейтера) – запальне захворювання, яке характеризується ураженням суглобів. Відсутність лікування синдрому Рейтера може призвести до зараження крові (сепсису) і розвитку урологічних захворювань (пієлонефриту, гломерулонефриту).
Реактивний артрит розвивається після урогенітальних (уреаплазмозу, хламідіозу) і кишкових інфекцій (дизентерії, сальмонельозу). Симптоми реактивного артриту:
- біль у суглобах;
- слабкість;
- підвищена температура тіла;
- набряк тканин у ділянці суглобів.
Синдром Рейтера також може проявлятися обмеженням рухливості суглобів. Найчастіше уражаються суглоби нижніх кінцівок.
Діагностика синдрому Рейтера включає загальний і біохімічний аналізи крові, УЗД суглобів. За результатами обстеження ревматолог призначить лікування реактивного артриту, яке може включати кортикостероїди, імунодепресанти, протизапальні препарати. Також лікар може призначити лікувальну фізкультуру. У разі реактивного артриту необхідно проходити профілактичний огляд у ревматолога не рідше одного разу на рік.
Записатися на прийом до ревматолога і на лікування суглобів в Одесі в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Дізнатися ціну консультації ревматолога можна також на сайті та за телефоном.
Название | Цена |
Консультація ревматолога | 650 грн |
ОНЛАЙН Консультація ревматолога | 650 грн |
Ударно-хвильова терапія, 1 сеанс | 1200 грн |