0 800 30 17 30

Лікування тонзиліту в Одесі

Різноманітність джерел виникнення обумовлює поширеність ЛОР-захворювань. Одним із найбільш поширених інфекційних захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів є тонзиліт. Медичний центр «ОН Клінік Одеса» надає своїм пацієнтам всебічну медичну допомогу з діагностики, лікування та профілактики різних видів цієї хвороби, включаючи хронічну форму.

Симптоми тонзиліту

Запалення мигдаликів внаслідок бактеріальної або вірусної токсичної активності призводить до розвитку тонзиліту. Мигдалини сформовані лімфоїдною тканиною і виконують захисну функцію верхніх дихальних шляхів. Саме тому вони часто піддаються атаці патогенів, особливо стрепто- і стафілококів. У нормальному стані імунна система справляється з агентами інфекційного процесу, але зниження захисних ресурсів організму може призвести до виникнення запалення. Крім імунних порушень, причиною запалення мигдалин може бути і хронічна інфекція в прилеглих тканинах і органах (синусит, карієс тощо).

Захворювання протікає в гострій і хронічній формі. Гострий тонзиліт викликає яскраво виражене запалення піднебінних мигдалин і супроводжується підвищенням температури, збільшенням лімфовузлів, утворенням гнійних пробок, болем в голові і горлі.

Фахівці розрізняють наступні види ангіни:

  • катаральна;
  • лакунарна;
  • фолікулярна;
  • герпетична;
  • виразково-некротична;
  • фібринозна;
  • флегмонозна тощо.

Такий поділ залежить від типу збудника та супроводжується специфічними клінічними проявами. Ігнорування ознак захворювання або несвоєчасне звернення до лікаря призводить до посилення симптоматики ангіни та її переходу в хронічну стадію.

Хронічний тонзиліт характеризується тривалим перебігом запалення і нерідко стає причиною рецидивів гострих нападів ангіни. Якщо хронічний тонзиліт протікає без ускладнень, то він проявляється локальними симптомами: помірним болем і почервонінням горла. Але в деяких випадках на тлі запалення мигдалин виникає стійка лімфаденопатія або порушення в роботі серця чи нирок, тоді діагностують токсико-алергічний тонзиліт.

До симптомів цієї форми хвороби також належить:

  • біль і першіння в горлі, дискомфорт під час ковтання;
  • біль у локальних лімфовузлах;
  • поява неприємного запаху з рота (через гнійний нальот на мигдалинах);
  • загальна слабкість і зниження працездатності тощо.

Загострення хронічного тонзиліту може серйозно позначитися на здоров'ї всього організму, оскільки призводить до постійної мобілізації ресурсів імунітету. Відсутність грамотного лікування і тривала наявність хронічного вогнища інфекції викликає нездатність лімфатичної системи продукувати достатню кількість агентів імунітету (інтерферон, гамма-глобулін тощо), І, як наслідок, мигдалини стають джерелом інфікування.

Хвороба може викликати розвиток системних (ревматичні ураження серця, суглобів і НС) і локальних (паратонзиліт, абсцес) ускладнень. Нерідко виникають імунні розлади, бо антигени деяких збудників молекулярно схожі з власними антигенами пацієнта, і виникає аутоімунна реакція поразки.

Як проходить лікування тонзиліту?

Тактика терапії хвороби розробляється виключно доктором на основі результатів обстеження. Вона складається з медикаментозних і фізіотерапевтичних заходів. Достовірно про те, що таке тонзиліт і як лікувати тонзиліт у кожному конкретному випадку, розповісти може тільки отоларинголог.

Зазвичай лікування гострої форми хвороби передбачає застосування антибіотиків, антисептичну санацію лакун, препарати для стимуляції імунітету.

Лікування хронічного тонзиліту складається з моніторингу та своєчасного промивання запалених мигдаликів, детоксикації організму і прийому препаратів для симптоматичного лікування.

Тонзиліт під час вагітності усувається полосканням горла теплим сольовим розчином або відварами лікарських трав, також показано використання спреїв на рослинній основі. У разі, якщо спостерігається утворення гнійних пробок, лікарем проводиться їх видалення ватним тампоном.

Профілактика тонзиліту є обов'язковий заходом для пацієнтів з діагностованою хронічною формою запалення. Вона включає уважне ставлення до стану здоров'я зубів, повне лікування всіх наявних захворювань, а також прийом полівітамінних препаратів і уникнення переохолодження організму.

Швець Павло Іванович
Швець Павло Іванович
Лікар відділення отоларингології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування тонзиліту у Одесі

Консультація отоларинголога
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога за кордон

Лікарі відділення отоларингології ОН Клінік Одеса

Відгуки про отоларингологах ОН Клінік у Одесі

Адреса: Одеса, вул. Мала Арнаутська, 56

ОН Клінік Одеса
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.