Видалення сторонніх тіл із носа, вуха і горла в Одесі
Медичний центр «ОН Клінік Одеса» надає своїм пацієнтам кваліфіковану допомогу в діагностиці та видаленні сторонніх тіл, локалізованих у ЛОР-органах. Наші досвідчені лікарі-отоларингологи допоможуть вам усунути предмети з вуха, горла і носа швидко і без ризику розвитку ускладнень.
Як проходить видалення предметів з носа, вуха і глотки?
Попадання чужорідних тіл в порожнину ЛОР-органів є прямим показанням звернутися до лікаря за професійною допомогою з причини високої ймовірності виникнення серйозних ускладнень. Лікарі нашого медичного центру настійно рекомендують не намагатися самостійно витягнути предмети, адже це може призвести до їх просуванням вглиб, пошкодження тканин і структур органів, що може серйозно погіршити ситуацію (наприклад, спровокувати задуху або пошкодження слизової тканини).
Найчастіше сторонні тіла потрапляють і застряють в ЛОР-органах через недотримання техніки безпеки в побуті або професійної діяльності, наприклад, через поспішливе вживання їжі на ходу.
Серед предметів, які потрапляють у вухо, горло чи ніс, фахівці відзначають:
- цвяхи;
- шматки їжі, включаючи дрібні кістки;
- комах;
- елементи ватної палички;
- частини зубних протезів, мостів або пломб.
Видалення предметів з вуха
Наявність стороннього предмета у вусі викликає зниження гостроти слуху, запаморочення, нудоту і відчуття шуму, а в разі деформації тканин слухового проходу або пошкодження барабанної перетинки також спостерігається виражений біль і кровотеча з порожнини органа.
Загалом симптоми багато в чому залежать від природи і розміру стороннього тіла. Так, невеликі предмети з гладкою поверхнею спочатку не провокують жодних неприємних ознак, але в подальшому може спостерігатися погіршення слуху чи почуття закладеності. Дрібні гострі предмети загрожують травмами, які згодом стають причиною запалення та утворення гною. А от живі комахи, переміщаючись по слухового проходу, викликають різку біль і шум у вусі.
Для вилучення чужорідних предметів з порожнини органу в сучасній отоларингології передбачений спектр інструментів і маніпуляцій, наприклад:
- сірчані пробки та невеликі гладкі предмети вимиваються шприцом Жане або видаляються щипцями;
- плоскі - вушних пінцетом;
- великі, що викликають закупорку вушного проходу, видаляються гачками Гартмана тощо.
Після проведення процедури вилучення пацієнту може бути призначений ряд фізіопроцедур (промивання, санація) і курс прийому протизапальних препаратів чи антибіотиків.
Поширеною скаргою пацієнтів є вода у вусі. Вона може потрапити у вушну раковину під час плавання або гігієнічних процедур і стати причиною утворення повітряної пробки, апроникнення води в середнє вухо призведе до інфікування.
Що робити якщо у вухо потрапила вода?
Лікарі радять вживати такі заходи для усунення води з порожнини вуха:
- нахилити голову на бік ураженого вуха паралельно підлозі та пострибати, щоб витрусити воду;
- створити вакуум: для цього потрібно нахилити голову в бік ураженої раковини та щільно притиснути вухо долонею, після чого різко прибрати руку;
- зробитикілька ковтальних рухів в положенні лежачи на боці, вухом з водою вниз.
Якщо ці способи не допомогли, звертайтеся до лікаря, щоб уникнути розвитку небажаних побічних ефектів.
Видалення предметів із носа
Наявність стороннього тіла в порожнині носа супроводжується порушенням дихання з ураженої сторони, болем, а згодом викликає рясне виділення слизу і гною. Діагностується сторонній предмет за допомогою риноскопії і рентгена, після чого він вимивається сольовим розчином або витягується ЛОР-щипцями. За підозри на наявність стороннього предмета в носі, необхідно звернутися до фахівця, оскільки існує ризик погіршення дихання і утворення ринолітів, які витягуються виключно оперативним шляхом.
Видалення предметів з глотки
Клінічним проявом стороннього тіла в глотці служить рясна секреція слини, гострий біль у структурах гортані (слизова тканина, піднебіння тощо), що підсилюється під час ковтання. Великі предмети викликають порушення мови та кашель. Просування предмета вглиб під час вдиху викликає задишку, труднощі з диханням. Ці симптоми є критичними та вимагають термінової медичної допомоги, щоб уникнути інфікування слизової оболонки (абсцес, кровотеча) і задухи. Після видалення стороннього предмета пацієнту рекомендується курс полоскань горла антисептиком і щадна дієта.
Видалення сторонніх тіл з носа, вуха і глотки у дітей в Одесі
Сторонніми тілами, які можуть потрапити в ніс, глотку і вуха дитини, можуть бути дрібні деталі іграшок, частини їжі (кісточки, зерна) і комахи. Попадання стороннього тіла в ніс супроводжується свистячим носовим диханням і болем у носових ходах, що розпирає. Стороннє тіло в горлі в дитини може перешкоджати вільному диханню, спричиняти рефлекторний кашель і збудження через страх.
Видалення стороннього тіла з носа відбувається за допомогою отоларингологічного ендоскопа (гнучкої трубки з камерою). Вилучення стороннього предмета з вуха у дітей проводиться пінцетом або ендоскопічними інструментами і займає до п'яти хвилин.
Отоларингологи в Одесі «ОН Клінік»
Дідіченко Юлія Олександрівна
Мошинська Жанна Олегівна
Швець Павло Іванович
Название | Цена |
Консультація отоларинголога | 600 грн |
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога | 600 грн |
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога за кордон | 600 грн |
Розширена консультація отоларинголога із проведенням ендоскопічного дослідження | 750 грн |
Вартість прийому отоларингологів у Одесі
Адреса: Одеса, вул. Мала Арнаутська, 56
- По мапі
- Аеропанорама