Logo
0 800 30 17 30

Дитяча дерматологія в Одесі

Дитячий дерматолог — це лікар, який спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці хвороб шкіри в дитини.

Позбутися шкірних захворювань у дітей в Одесі можна в медичному центрі «ОН Клінік Одеса». Запис на прийом до дитячого дерматолога ведеться цілодобово.

Ми лікуємо:

Що лікує дитячий дерматолог в Одесі?

Приватний дитячий дерматолог приймає пацієнтів з народження до 18 років. Захворювання, які лікує дитячий дерматолог в Одесі:

 • паразитарні та грибкові ураження епідермісу (наприклад, червоний плоский лишай);
 • кропив'янка (червоний висип у дитини, що нагадує опіки від кропиви, обумовлений гострою реакцією на алерген);
 • вугровий висип;
 • фурункульоз (гнійне запалення фолікула, що супроводжується набряком і почервонінням тканин, болючістю, в деяких випадках — підвищенням температури);
 • стрептодермія (стрептококова інфекція, що спричиняє почервоніння, виразки і гнійнички).

Також дитячий шкірний лікар лікує герпес. Висип, викликаний вірусом герпесу, може вражати шкіру, слизові оболонки та нервову систему. До числа герпетичних інфекцій належить вітряна віспа.

Показання до консультації дитячого дерматолога

Записатися до дитячого дерматолога необхідно при появі висипань на шкірі у дитини (на обличчі, грудях, спині, нижніх і верхніх кінцівках). Показання до консультації дитячого дерматолога:

 • випадіння волосся;
 • білі плями на шкірі в дитини;
 • печіння, поколювання або свербіж;
 • рани, що не гояться, мокнучі рани;
 • пухирі, виразки (можуть бути ознаками піодермії у дітей);
 • бородавки, родимки;
 • пітниця у дитини;
 • мікози гладкої шкіри і волосистої частини голови.

Під час самостійного огляду шкіри дитини на наявність симптомів, що вимагають звернення до дерматолога, особливу увагу необхідно приділяти немовлятам. Якщо, наприклад, у новонароджених лущиться шкіра через низьку вологість повітря в приміщенні, порушення гігієни або контакт із синтетичною білизною, необхідно записатися на прийом до лікаря. Суха шкіра у немовляти може бути ознакою дерматологічних захворювань, які потребують лікування (наприклад, екземи).

Як проходить огляд дитини дерматологом?

Прийом у дитячого дерматолога включає аналіз скарг і огляд шкіри. Методи діагностики, що застосовуються дерматологом:

 • пальпація шкірних покривів (дає змогу визначити товщину, еластичність, вологість і температуру досліджуваних ділянок);
 • діагностика шкіри за допомогою лампи Вуда (джерела ультрафіолетового випромінювання, що просвічує уражені ділянки епідермісу);
 • дерматоскопія (проводиться дитині за допомогою дерматоскопа, який забезпечує багаторазове оптичне збільшення, дає змогу оцінити колір і структуру досліджуваних ділянок епідермісу, а також виявити приховані ознаки патологій).

Для уточнення клінічної картини прийом у дитячого дерматолога доповнюється лабораторними дослідженнями шкірних зішкрібів. За необхідності проводяться аналізи крові.

Консультація дитячого дерматолога в Одесі

Для лікування інфекційних захворювань шкіри дерматолог може призначити пероральні антибіотики, противірусні, антибактеріальні або протипротозойні препарати (перелік медикаментів визначається типом виявленого збудника). Залежно від симптоматики терапія може включати зовнішні засоби (наприклад, ранозагоювальні, протизапальні та антисептичні препарати).

У разі акне в немовлят симптоми можуть минути самостійно протягом кількох днів. У разі появи ознак мікозу дерматолог може призначити протигрибковий крем. У разі важких форм висипу, що супроводжуються утворенням гнійників (фурункулів), може знадобитися дренування (встановлення трубочки для безперервного відведення гною, що скупчився).

Видалення новоутворень у дитини проводять із шести років за допомогою апарату «Сургітрон». Прилад випромінює високочастотні радіохвилі, які січуть тканини безконтактним методом. Видалення бородавок, кондилом, небажаних родимих плям не потребує госпіталізації. Етапи видалення новоутворень радіохвилями в дитини:

 1. Антисептична обробка ділянки шкіри.
 2. Апаратне видалення новоутворення.
 3. Об'єднання і вирівнювання тканин.
 4. Обробка рани антисептиком.

Для оцінки ефективності лікувального курсу, внесення коректив у схему терапії або проведення огляду після апаратних процедур (наприклад, після видалення родимок у дитини) необхідна повторна консультація дитячого дерматолога. За відсутності можливості відвідати медичний центр з дитиною може проводитися прийом дерматолога онлайн.

​​Лікування герпесу у дітей в Одесі

Герпетична інфекція — це низка захворювань, які розвиваються через інфікування вірусом герпесу. Патологія вражає шкіру, слизові оболонки та нервові волокна.

Герпес дитині передається від зараженої людини під час прямого контакту або через інфіковані предмети (наприклад, іграшки, засоби гігієни, побутові поверхні). Інфекції у дітей, спричинені герпесом:

 • лабіальний герпес (супроводжується болісними висипаннями на губах);
 • вітряна віспа (вітрянка — характеризується шкірними висипаннями із серозним вмістом);
 • цитомегаловірус (вражає слинні залози та внутрішні органи);
 • мононуклеоз (супроводжується ангіною і лихоманкою);
 • оперізувальний лишай (дерматологічне захворювання, що супроводжується плямами на шкірі, які сверблять і лущаться).

Вірус тривалий час протікає приховано, перші симптоми можуть з'явитися через вплив провокувальних чинників (наприклад, зниження імунітету, переохолодження, у період сезонних застудних захворювань). Ризик розвитку герпесвірусної інфекції підвищується за стресу, перевтоми, підвищених психоемоційних навантажень.

Лікування герпетичних інфекцій у дітей призначає дерматолог медичного центру «ОН Клінік Одеса» після обстеження. Діагностика герпесу в дитини включає:

 • збір анамнезу та огляд дерматологом;
 • дослідження шкірних покривів за допомогою лампи Вуда (люмінесцентного приладу);
 • лабораторні аналізи крові (для визначення загального стану здоров'я і наявності запалень в організмі);
 • аналіз на ідентифікацію вірусу методом ПЛР;
 • специфічні тести ІФА для виявлення антитіл до певного типу збудника.

За вітряної віспи у дитини дерматолог може призначити засоби місцевого застосування для усунення свербежу, за температури — жарознижувальні засоби. Після перенесеної вітрянки у дітей виробляється стійкий імунітет до захворювання.

Позбутися герпесу на губі у дітей можна за допомогою зовнішньої терапії противірусними мазями, які призначить дерматолог. У разі поширення висипань на шкірі лікар може рекомендувати препарати у вигляді таблеток або сиропу для купірування вірусу.

Цитомегаловірус у дітей проявляється симптоматикою, схожою на грип (високою температурою тіла, головним і м'язовим болями). Лікування цитомегаловірусної інфекції має комплексний характер і охоплює приймання противірусних препаратів, імуномодуляторів, засобів, що знімають інтоксикацію організму.

Лікування паразитарних захворювань шкіри у дітей в Одесі

Паразитарні захворювання шкіри — це група патологій, які розвиваються внаслідок паразитарної інвазії організму і супроводжуються реакціями на шкірному покриві (висипом, виразками, плямами, бляшками і папулами). Види паразитарних уражень шкіри у дітей:

 • педикульоз (викликається вошами);
 • демодекоз (розвивається в гирлах волосяних фолікулів і сальних залоз внаслідок зараження кліщами вугрової залозниці);
 • короста (викликається внутрішньошкірним коростяним кліщем).

Також шкірні алергічні висипання можуть спричинити гельмінтози (інфекції, спричинені паразитичними черв'яками — гельмінтами, що можуть вражати шкіру, підшкірну клітковину та внутрішні органи). Симптоми дерматологічних паразитарних захворювань відрізняються залежно від типу збудника та локалізації ураження.

Лікування шкірних захворювань, спровокованих паразитами, у дитини призначає дитячий дерматолог. Діагностика дерматологічних паразитарних захворювань включає:

 • збір анамнезу, огляд дерматологом шкірних покривів;
 • лабораторні аналізи крові;
 • дослідження зішкрібу шкіри на виявлення збудника інфекції;
 • дерматоскопію (комп'ютерне обстеження шкіри за допомогою багаторазового збільшення).

Терапія залежить від виду паразита, форми протікання захворювання, віку та наявності супутніх патологій. Для лікування педикульозу в дитини дерматолог може призначити спеціальні шампуні, мазі або гелі для обробки шкіри голови та волосся.

Короста у дітей проявляється шкірними висипаннями і сильним свербінням. Лікування патології включає використання препаратів для знищення збудника й усунення симптомів.

Лікування демодекозу в дитини має комплексний характер і спрямоване на позбавлення від збудника і провокувальних чинників. Терапія демодекозу включає зовнішні антибіотики, антихолінестеразні засоби (викликають загибель кліщів), антигістамінні та протизапальні засоби.

Записатися на консультацію дитячого дерматолога і лікування шкірних захворювань у дітей в Одесі в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Вартість консультації дитячого дерматолога можна уточнити в телефонному режимі.

Горошко Олена Миколаївна
Горошко Олена Миколаївна
Лікар відділення дитячої дерматовенерології

Відгуки про лікарів-дитячих дерматовенерологiв у Одесі

Була на прийомі у Горошко Олени Миколаївни! Якщо ви хочете діагноз "пальцем у небо", то вам до цього лікаря! Поставила неправильний діагноз, налякала, зі слов...
Анастасія , 12.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Доктор Горошко Олена Миколаївна дуже приємна людина. Вона уважно вислухала анамнез, подивилася голову трихоскопом, показала на екрані стан шкіри голови , уважно...
Валерія , 04.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Були у дитячого дерматолога Горошко О.М. дуже уважний фахівець, відповіла на всі запитання, зробила призначення. Відвідуванням залишилися задоволені.
Іван , 17.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Я, вдячна всім працівникам за хороший прийом на рецепшині, а особливо Грінченко Максиму Олександровичу, а також врачу-дерматологу Горошко Олені Миколаївні. Прий...
Марія , 03.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Сьогодні я була на прийомі у лікаря Горошко О.М., яка мене проконсультувала і дуже делікатно видалила папіломи на шиї та грудях. Процедура була безболісною, том...
Инна. , 02.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дякуємо Горошко Олені Миколаївні, лікар-професонал, людина із щирою душеї, дуже уважна до пацієнтів. Залишились задоволені відвідуванням лікаря та клініки.
Прокопенко Світлана , 08.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому дитячих лікарів-дерматовенерологів у Одесі

Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога
Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога за кордон

Лікарі дитячої дерматовенерології ОН Клінік Одеса

Адреса: Одеса, вул. Корольова, 33б

Дитяче відділення «ОН Клінік Одеса» (Таїрова)
Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 цiлодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.