Logo
0 800 30 17 30

Дитяча гінекологія в Одесі

Дитячий гінеколог — це лікар, який займається діагностикою, лікуванням і профілактикою захворювань жіночих репродуктивних органів у дітей.

У медичному центрі «ОН Клінік Одеса» приватний дитячий гінеколог приймає пацієнток від трьох до 18 років. Запис на прийом ведеться цілодобово.

Ми лікуємо:

Що лікує дитячий гінеколог в Одесі?

Дитячий гінеколог складає план терапії порушень менструального циклу в дитини, які можуть супроводжуватися інтенсивним болем внизу живота під час менструації, затримкою місячних або нерегулярністю циклу. До лікаря варто звернутися в разі мастопатії у дитини (структурних змін молочних залоз на тлі гормонального збою). Також дитячий гінеколог лікує:

 • патології жіночих статевих органів (наприклад, зарощення вульви);
 • травми органів репродуктивної системи;
 • запальні захворювання (наприклад, вульвовагініт, кольпіт);
 • ювенільні маткові кровотечі;
 • передчасний (до восьми років) або пізній статевий розвиток (після 13 років);
 • доброякісні пухлини (кісти) статевих органів.

Йти до гінеколога під час місячних не рекомендується через наявність набряку матки і піхви, підвищений ризик інфікування. Краще йти до гінеколога на 7-15 день циклу. У разі невідкладного стану (наприклад, кровотечі) день циклу не має значення.

Показання до консультації дитячого гінеколога

На прийомі у дитячого гінеколога можна дізнатися про відповідні для дитини засоби для інтимної гігієни. Прийом у дитячого гінеколога може включати бесіду на тему статевого виховання, щоб убезпечити підлітка від раннього початку статевого життя і зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом (наприклад, вірусом папіломи людини). Показання до консультації гінеколога:

 • хворобливе і прискорене сечовипускання;
 • відчуття печіння і свербіння в піхві у дитини;
 • відсутність менструацій у віці до 16 років;
 • надлишкова або недостатня маса тіла в період статевого дозрівання;
 • патологічне оволосіння (на обличчі, внизу живота, в області зовнішніх статевих органів);
 • порушення фізичного розвитку;
 • патологічні виділення зі статевих шляхів (з неприємним запахом і нетиповим кольором);
 • безпричинний біль у черевній порожнині.

Перед прийомом дитячого гінеколога не можна проводити спринцювання, використовувати інтимні косметичні засоби і тампони. Також підготовка до огляду гінеколога включає виключення статевих контактів за два дні до візиту до лікаря і гігієнічний душ за дві-чотири години до огляду. У разі повторного запису на прийом у медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можлива онлайн-консультація дитячого гінеколога.

Як проходить огляд дитини в гінекології?

Огляд у дитячій гінекології включає збір скарг та анамнезу. Після бесіди з дитиною огляд у дитячого гінеколога проходить на гінекологічному кріслі. Методи діагностики в дитячій гінекології: 

 • гінекологічний огляд через задній прохід у дівчаток, які не живуть статевим життям (лікар оцінює стан зовнішніх статевих органів, розмір матки і яєчників).
 • огляд у дзеркалах і пальпація внутрішніх органів через піхву у пацієнток, які почали статеве життя;
 • взяття мазка на бактеріологічне дослідження для виключення інфекції;
 • загальний аналіз крові та сечі для виявлення ознак запалення;
 • УЗД матки і яєчників для візуалізації структурних змін репродуктивних органів, виявлення вагітності.

Дитячий гінеколог робить УЗД при повному сечовому міхурі, тому за одну-півтори години до дослідження потрібно випити один літр рідини. Також під час огляду дитячий гінеколог може побачити ступінь розвитку підшкірно-жирової клітковини, визначити наявність висипань.

Консультація дитячого гінеколога в Одесі

Перший похід до гінеколога рекомендується запланувати на вік п'яти-шести років, коли можуть виникати запальні процеси статевої системи через фізіологічно знижений імунітет. Наступний огляд дитини гінекологом бажано здійснити у віці 10-11 років для оцінки розвитку вторинних статевих ознак (росту волосся на зовнішніх статевих органах і молочних залоз). Огляд у гінеколога у підлітків краще проводити щорічно з настанням менструацій (з 13-15 років).

​​Лікування порушень статевого розвитку в дітей в Одесі

Затримка статевого розвитку у дітей може з'являтися внаслідок гормональних порушень, спадкової схильності, патологій периферичної та центральної нервової систем. Передчасне статеве дозрівання може бути спричинене високим рівнем гормону естрогену. Ознаки порушень статевого розвитку в дітей:

 • ранні місячні у дівчаток (до 10 років);
 • відсутність росту молочних залоз (до 13 років);
 • недостатня маса тіла;
 • відсутність росту волосся на геніталіях.

Також звернутися до лікаря необхідно, якщо немає місячних після 15 років. Дитячий гінеколог проведе огляд дитини та визначить причину затримки або передчасного статевого розвитку. За результатами обстеження лікар призначає терапію, яка може включати гормональні та імуномодулювальні препарати, що сприяють нормалізації вироблення статевих гормонів.

Лікування свербежу статевих органів у дітей в Одесі

Свербіж статевих органів у дітей може виникати при недотриманні правил особистої гігієни. Інші причини свербежу в піхві:

 • алергічна реакція на засоби інтимної гігієни;
 • травми зовнішніх статевих органів (після їзди на велосипеді, катання на коні);
 • грибкові інфекції (кандидоз);
 • вірусні та бактеріальні інфекції (герпес, трихомоніаз);
 • тривале носіння мокрого купальника.

Печіння геніталій також може виникати при носінні вузької і синтетичної білизни. У разі вульвіту в дівчаток можуть пекти статеві губи, з'являтися жовто-зелені виділення з піхви.

На прийомі дитячий гінеколог проведе огляд і призначить додаткові дослідження. Діагностика свербежу статевих органів у дітей може включати мазок на бактеріологічне дослідження, гінекологічне УЗД, аналіз крові. За результатами обстеження лікар призначає лікування свербежу геніталій, яке може включати антибактеріальні, протизапальні або антимікотичні препарати.

Лікування висипу на статевих органах у дітей в Одесі

Висип на геніталіях у дітей може з'являтися в разі недостатньої інтимної гігієни. Інші причини почервоніння і висипу в ділянці піхви:

 • алергічна реакція на засоби для інтимної гігієни;
 • бактеріальні інфекції (генітальний герпес, хламідіоз);
 • носіння синтетичної білизни;
 • імунодефіцитні стани.

Прищі на статевих губах також можуть виникати за гормонального дисбалансу. Причину висипу на статевих органах може визначити дитячий гінеколог після обстеження.

Лікування висипу на геніталіях залежить від причини, яка його викликає. Дитячий гінеколог може призначити прийом антибактеріальних, антиалергенних, гормональних і протизапальних препаратів. За необхідності лікар направить на консультацію дитячого дерматолога.

Записатися на обстеження в дитячого гінеколога в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.

Шляхтіна Людмила Петрівна
Шляхтіна Людмила Петрівна
Лікар відділення дитячої гінекології

Відгуки про лікарів-дитячих гінекологiв у Одесі

На консультації лікар Помельнікова Ю.А. на всі питання відповідає, при огляді - пояснює. Рекомендую!
Юлія , 29.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Вперше була на прийомі лікаря-гінеколога Помельникової Ю.А. Я задоволена обслуговуванням та ввічливим ставленням до мене як пацієнта і як до людини. Відповіла н...
Анна , 29.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі в лікаря гінеколога Помельникової Ю.А. Прийомом задоволена, лікарка провела професійний огляд, забрала аналізи, провела консультацію. Дякую ліка...
Тетяна , 29.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Була сьогодні на консультації у гінеколога Шляхтіної Людмили Петрівни. За всю мою історію ходіння по лікарях, це перший лікар-гінеколог, яка почала розбиратися...
Христина , 19.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Шляхтіна Л.П. дуже приємний лікар. Приємні враження після прийому. Все зрозуміло та доступно пояснила. Раді будемо завітати ще раз. Гарний підход до дитини з бо...
Юлія , 01.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Приємна, ввічлива, тактовна. Усе пояснила, усе призначила. Було легко і комфортно. Лікар, дуже розташовує до себе. Дякую, Шляхтина Л.П.
Євгенія , 14.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому дитячих лікарів-гінекологів у Одесі

Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон

Лікарі дитячої гінекології ОН Клінік Одеса

Адреса: Одеса, вул. Корольова, 33б

Дитяче відділення «ОН Клінік Одеса» (Таїрова)
Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 цiлодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.