Видалення сірчаної пробки в Одесі
Медичний центр «ОН Клінік Одеса» пропонує широкий спектр послуг із діагностики та лікування різних ЛОР-захворювань, в переліку яких є і видалення сірчаних пробок у вусі. Наші фахівці-отоларингологи мають великий досвід у проведенні цієї процедури і допоможуть вам швидко усунути сірчану пробку і попередити небажані наслідки (погіршення слуху, запалення, гнійний процес тощо).
Симптоми пробки у вусі
Для початку розглянемо, що таке сірчані пробки у вухах. Утворення і скупчення вушної сірки - це фізіологічний процес, в середньому у здорової людини виділяється близько 20 мг сірки в місяць. Сірчані та сальні залози, розташовані у слухових проходах, секретують речовину як бар'єр проти поптрапляння пилу або дрібних комах, а також для зволоження слухових каналів і протидії розмноженню патогенних мікроорганізмів.
У нормі ця речовина самостійно виводиться під час жування, але іноді, за порушень функції самоочищення внаслідок екземи або отиту, або ж гиперсекреции сірки, - утворюється пробка. Основною причиною надмірного скупчення сірки та закупорки вушного проходу є систематичне його подразнення.
Неправильне чищення вух ватними паличками часто стає причиною ущільнення і зміщення пробки всередину до барабанної перетинки, крім цього, надлишковому скупченню сірки у вусі сприяють:
- навушники;
- слухові апарати;
- беруші;
- професійна діяльність, пов'язана з великою кількістю пилу або умовами клімату (будівельники, водолази тощо).
Отоларинголог знає, як безпечно позбутися сірчаної пробки у вусі за допомогою інструментів і лікарських засобів і як правильно проводити гігієнічні процедури з чищення вух.
Ознаками утворення великої пробки у вусі і показаннями необхідності відвідати лікаря служать:
- зниження гостроти слуху;
- біль у вушному проході;
- запаморочення;
- хронічне відчуття стороннього предмета ц вусі;
- безпричинне позіхання і кашель;
- відчуття в голові луни від зовнішніх звуків тощо.
Як позбутися сірчаної пробки?
Отоларингологи «ОН Клінік Одеса» не рекомендують довіряти описаним в Інтернеті численним способам «як видалити сірчану пробку самостійно в домашніх умовах». Вони можуть серйозно нашкодити, викликавши непрохідність каналу або перфорацію барабанної перетинки.
Тож як можна позбутися від сірчаної пробки? Для цього лікарі застосовують два види маніпуляцій: фізичне видалення або розчинення утворення, або ж комбінацію обох методів.
Фізичне видалення починається з промивання вушного проходу фізіологічним розчином за допомогою шприца Жане. Під напором рідини назовні виводиться сірчана пробка і гній, після чого залишкові маси можуть аспіруватися отсосом. У деяких випадках, коли консистенція пробки суха, для видалення використовується вушної зонд.
Розчинення сірчаного утворення відбувається під дією спеціальних речовин - церуменолітиків, які розріджують пробку для полегшення її подальшого видалення.
Отоларингологи в Одесі «ОН Клінік»
Дідіченко Юлія Олександрівна
Мошинська Жанна Олегівна
Швець Павло Іванович
Название | Цена |
Консультація отоларинголога | 600 грн |
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога | 600 грн |
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога за кордон | 600 грн |
Розширена консультація отоларинголога із проведенням ендоскопічного дослідження | 750 грн |
Вартість прийому отоларингологів у Одесі
Адреса: Одеса, вул. Мала Арнаутська, 56
- По мапі
- Аеропанорама