0 800 30 17 30

Видалення сірчаної пробки в Одесі

Медичний центр «ОН Клінік Одеса» пропонує широкий спектр послуг із діагностики та лікування різних ЛОР-захворювань, в переліку яких є і видалення сірчаних пробок у вусі. Наші фахівці-отоларингологи мають великий досвід у проведенні цієї процедури і допоможуть вам швидко усунути сірчану пробку і попередити небажані наслідки (погіршення слуху, запалення, гнійний процес тощо).

Симптоми пробки у вусі

Для початку розглянемо, що таке сірчані пробки у вухах. Утворення і скупчення вушної сірки - це фізіологічний процес, в середньому у здорової людини виділяється близько 20 мг сірки в місяць. Сірчані та сальні залози, розташовані у слухових проходах, секретують речовину як бар'єр проти поптрапляння пилу або дрібних комах, а також для зволоження слухових каналів і протидії розмноженню патогенних мікроорганізмів.

У нормі ця речовина самостійно виводиться під час жування, але іноді, за порушень функції самоочищення внаслідок екземи або отиту, або ж гиперсекреции сірки, - утворюється пробка. Основною причиною надмірного скупчення сірки та закупорки вушного проходу є систематичне його подразнення.

Неправильне чищення вух ватними паличками часто стає причиною ущільнення і зміщення пробки всередину до барабанної перетинки, крім цього, надлишковому скупченню сірки у вусі сприяють:

 • навушники;
 • слухові апарати;
 • беруші;
 • професійна діяльність, пов'язана з великою кількістю пилу або умовами клімату (будівельники, водолази тощо).

Отоларинголог знає, як безпечно позбутися сірчаної пробки у вусі за допомогою інструментів і лікарських засобів і як правильно проводити гігієнічні процедури з чищення вух.

Ознаками утворення великої пробки у вусі і показаннями необхідності відвідати лікаря служать:

 • зниження гостроти слуху;
 • біль у вушному проході;
 • запаморочення;
 • хронічне відчуття стороннього предмета ц вусі;
 • безпричинне позіхання і кашель;
 • відчуття в голові луни від зовнішніх звуків тощо.

Як позбутися сірчаної пробки?

Отоларингологи «ОН Клінік Одеса» не рекомендують довіряти описаним в Інтернеті численним способам «як видалити сірчану пробку самостійно в домашніх умовах». Вони можуть серйозно нашкодити, викликавши непрохідність каналу або перфорацію барабанної перетинки.

Тож як можна позбутися від сірчаної пробки? Для цього лікарі застосовують два види маніпуляцій: фізичне видалення або розчинення утворення, або ж комбінацію обох методів.

Фізичне видалення починається з промивання вушного проходу фізіологічним розчином за допомогою шприца Жане. Під напором рідини назовні виводиться сірчана пробка і гній, після чого залишкові маси можуть аспіруватися отсосом. У деяких випадках, коли консистенція пробки суха, для видалення використовується вушної зонд.

Розчинення сірчаного утворення відбувається під дією спеціальних речовин - церуменолітиків, які розріджують пробку для полегшення її подальшого видалення.

Швець Павло Іванович
Швець Павло Іванович
Лікар відділення отоларингології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів у Одесі

Консультація отоларинголога
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога за кордон

Лікарі відділення отоларингології ОН Клінік Одеса

Відгуки про отоларингологах ОН Клінік у Одесі

Адреса: Одеса, вул. Мала Арнаутська, 56

ОН Клінік Одеса
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.