0 800 30 17 30

Лікування ларингіту в Одесі

Лікування ларингіту в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» проходить під контролем фахівців-отоларингологів високої кваліфікації. Курс лікування передбачає визначення джерела інфекції та розробку індивідуальної схеми терапії. Наші фахівці допоможуть вам не тільки в усуненні симптоматики хвороби, а й попередять її рецидив і перехід в хронічну стадію перебігу.

Симптоми ларингіту

Ларингіт — це захворювання, в основі якого лежить запальний процес у слизовій оболонці гортані. Нерідко він супроводжує вірусні або інфекційні захворювання, наприклад, ГРВІ або скарлатина. Патологія може протікати в гострій і хронічній формі, кожна з них має різні причини виникнення та наслідки.

Так, гострий ларингіт практично завжди супроводжує вірусну чи бактеріальну інфекцію і локалізується або виключно в гортані, або поширюється в області гортані, носа і трахеї.

Найчастіше активність патогенів пригнічується агентами локального імунітету, але існує ряд факторів, що стимулюють розвиток запального процесу в гортані:

  • температурне пошкодження слизової оболонки (дуже холодна або дуже гаряча їжа);
  • спиртовий опік (через вживання міцних алкогольних напоїв);
  • перенапруження голосових зв'язок (особливо у лекторів, співаків або вчителів);
  • наявність метаболічних чи імунних порушень тощо.

Клінічними ознаками гострого запалення слизової гортані є її почервоніння, набряк і зміна малюнка локальних судин. Оскільки захисною реакцією організму під час атаки хвороботворних мікроорганізмів служить підвищена секреція слизу, то пацієнта турбує сильний кашель з виділенням мокроти. Симптомами хвороби служать потовщення голосових зв'язок з утворенням на них ущільнень, локальні крововиливи, виражений біль у горлі та проблеми з диханням.

Фахівці виділяють наступні види захворювання:

  • катаральний ларингіт, що розвивається через подразнення слизової тканини (хімічні агенти, алкоголь і нікотин);
  • підскладочний або стенозувальний ларингіт, що супроводжується різким звуженням гортані;
  • геморагічний ларингіт, що характеризується утворенням гематоми та можливим крововиливом;
  • флегмонозний ларингіт, за якого на слизовій оболонці формується бактеріальний гнійний абсцес.

Несвоєчасне звернення до ЛОРа або неконтрольоване самолікування можуть призвести до виникнення серйозних ускладнень, серед яких нерідко спостерігається стеноз гортані, абсцес або інфільтрація надгортанника. Часті рецидиви гострого ларингіту стають причиною хронічної форми хвороби.

Хронічний ларингіт розвивається через недостатнє або незавершене лікування гострого ларингіту, але також його може викликати наявність інфекції в сусідніх органах. Він буває гіпертрофічним, коли спостерігається розростання епітеліального шару тканини, та атрофічним, за якого відбувається витончення слизової оболонки. Також деякі форми хвороби (наприклад, алергічний ларингіт) викликаються певними подразниками. Ця форма недуги супроводжується постійним першінням у горлі, періодичним кашлем і хрипотою.

Як проходить лікування ларингіту?

Склад курсу терапії запального процесу в гортані залежить від причин його виникнення і стадії розвитку. Тому він може складатися з антибіотикотерапії, препаратів, що зменшують алергічну реакцію, і засобів проти кашлю. Нерідко лікування може бути доповнене застосуванням зігрівальних аплікацій, лікарськими інгаляціями та полосканнями. А в разі, якщо ларингіт діагностований під час вагітності, фізіотерапевтичні процедури стають провідними методами лікування і виконуються виключно за призначенням лікаря.

Чим лікувати ларингіт, у кожному випадку визначає лікар. Але, щоб полегшити протікання патології і прискорити одужання, фахівці «ОН Клінік Одеса» рекомендують максимально знизити навантаження на голосові зв'язки, дотримуватися щадного для слизової оболонки раціону харчування і записатися на прийом до отоларинголога.

Швець Павло Іванович
Швець Павло Іванович
Лікар відділення отоларингології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування ларингіту у Одесі

Консультація отоларинголога
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога за кордон

Лікарі відділення отоларингології ОН Клінік Одеса

Відгуки про отоларингологах ОН Клінік у Одесі

Адреса: Одеса, вул. Мала Арнаутська, 56

ОН Клінік Одеса
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.