Лікування синдрому Шегрена в Одесі
Синдром Шегрена – це захворювання аутоімунної системи, яке вражає залози, що виробляють вологу в очах і роті. Патологія викликає хронічну сухість усього тіла.
У медичному центрі «ОН Клінік Одеса» ревматологи займаються діагностикою та лікуванням синдрому Шегрена. Запис на прийом до лікаря ведеться цілодобово.
Причини синдрому Шегрена
Синдром Шегрена буває первинним (виникає самостійно, без супутніх захворювань) і вторинним (розвивається на тлі інших ревматологічних патологій). Причини синдрому Шегрена:
- гепатит С;
- цитомегаловірус;
- вірус Епштейна-Барра;
- псоріатичний артрит;
- Т-лімфотропний вірус людини 1;
- ревматоїдний артрит;
- системний склероз;
- системний червоний вовчак.
Можливою причиною розвитку синдрому Шегрена є зміни в генах. Також синдром Шегрена може виникнути у вагітних через гормональні зміни.
Симптоми синдрому Шегрена
Головними ознаками синдрому Шегрена є сухість у роті та в очах. Сухість очей може спричинити нечіткість зору та чутливість до яскравого світла. Відчуття сухості в горлі може супроводжуватися утрудненням ковтання і розвитком інфекції порожнини рота (кандидозу). Інші симптоми синдрому Шегрена:
- сухість піхви, шкіри;
- носові кровотечі;
- збільшення лімфатичних вузлів;
- відчуття втоми;
- порушення концентрації уваги;
- втрата смаку;
- карієс (виникає через знижене слиновиділення);
- шкірний висип;
- нейропатія (ураження периферичної нервової системи);
- печія.
За хвороби Шегрена може виникнути суглобовий або м'язовий біль. Ознаками хвороби Шегрена також можуть бути сухий кашель, набряклість слинних залоз, оніміння в руках і ногах.
За відсутності лікування системне аутоімунне захворювання може спричинити ускладнення. Можливі наслідки синдрому Шегрена:
- виразкове ураження очей;
- легенева недостатність;
- васкуліт (запалення судинної стінки);
- грибкова інфекція порожнини рота.
Ускладненням первинного і вторинного синдрому Шегрена може бути периферична нейропатія (оніміння, поколювання і печіння в кінцівках). Також на тлі патології можуть виникнути синдром подразненого кишківника і гіпотиреоз (недостатня активність щитоподібної залози).
Діагностика та лікування синдрому Шегрена в Одесі
Діагностика синдрому Шегрена у ревматолога починається з аналізу симптомів, збору анамнезу та візуального огляду. Лікар аналізує зміни в організмі та тригери появи симптомів. Додатково ревматолог призначає аналізи крові та сечі при синдромі Шегрена. Наявність захворювання визначають маркери синдрому Шегрена SS-A 52, SS-A 60, SS-B.
Лікування запалення слизової всього організму спрямоване на полегшення симптоматики. Препарати для лікування синдрому Шегрена:
- очні краплі (для зволоження очних яблук);
- спреї та гелі (для збереження вологості рота);
- імунодепресанти (для зниження активності імунної системи);
- нестероїдні протизапальні препарати (для зменшення больового синдрому).
Також лікар коригує харчування пацієнта і рекомендує уникати оброблених продуктів, солодощів, алкоголю та очищених зерен. Дієта за синдрому Шегрена має включати цільні зерна, фрукти та листяні зелені овочі, жирну рибу, оливкову олію, цільні зерна та авокадо.
Записатися на консультацію ревматолога і лікування синдрому Шегрена в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.
Название | Цена |
Консультація ревматолога | 650 грн |
ОНЛАЙН Консультація ревматолога | 650 грн |
Ударно-хвильова терапія, 1 сеанс | 1200 грн |
Вартість ревматології у Одесі
Ревматолог у Одесі за адресою:
Одеса, вул. Мала Арнаутська, 56
- По мапі
- Аеропанорама