Logo
0 800 30 17 30

Лікування васкуліту в Одесі

Васкуліт – це хронічна хвороба, яка характеризується запаленням судин (артерій, вен, капілярів) і системним ураженням внутрішніх органів. При патології потовщуються стінки кровоносних судин і порушується кровопостачання тканин.

Позбутися васкуліту допоможуть ревматологи медичного центру «ОН Клінік Одеса». Запис на прийом ведеться цілодобово.

Види та причини васкуліту

При первинному васкуліті причина патологічного процесу невідома. Васкуліт не заразний, але може передаватися у спадок. Причини вторинного васкуліту:

 • інфекції (стафілокок, сифіліс, гепатити В і С);
 • приймання медикаментозних засобів (антибіотиків, нестероїдних протизапальних препаратів);
 • онкологія;
 • аутоімунні патології (ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, антифосфоліпідний синдром).

За імунних системних васкулітів формуються патогенні імунні комплекси, які пошкоджують ендотелій (внутрішній шар судин). За неімунних васкулітів відбувається механічне пошкодження ендотеліальних клітин мікроорганізмами, клітинами пухлин, токсинами.

Алергічний (гіперсенситивний) васкуліт розвивається через реакцію на хімічні речовини або чинники зовнішнього середовища (холодне повітря, сонячні промені). За алергічного васкуліту висип супроводжується зниженням апетиту, свербінням і печінням шкіри.

Типи васкулітів

Вид

Особливості

Шкірний васкуліт

При шкірному васкуліті уражаються судини шкіри та підшкірної клітковини. Захворювання супроводжується крововиливами (пурпурою, петехіями), кропив'янкою (пухирями рожевого кольору) і появою на шкірі сітчастого судинного малюнка.

Васкуліт Шенлейна-Геноха (геморагічна пурпура)

Характеризується болем у суглобах, порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту і нирок. За геморагічного васкуліту висип схожий на невеликі синці (червонувато-фіолетові плями).

Церебральний васкуліт (гігантоклітинний артеріїт)

Уражаються судини, що кровопостачають головний мозок. Супроводжується головним болем, лихоманкою, зниженням зору, болем у щелепі після жування. Також може з'явитися кашель і біль у руках під час фізичних навантажень.

Ревматоїдний васкуліт

Супроводжується збільшенням селезінки та низьким рівнем лейкоцитів у крові (синдромом Фелті). Також можуть виникнути болісні виразки на пальцях і почервоніння навколо нігтів. У разі ураження нервів з'являється зниження чутливості, оніміння та поколювання в кінцівках.

Уртикарний васкуліт

Характеризується низьким рівнем білків у крові. Виникають повторювані епізоди кропив'янки та болісні ураження шкіри, що супроводжуються свербінням і печінням.

За хвороби Бюргера (облітеруючого тромбангіїту) розвивається васкуліт нижніх і верхніх кінцівок. Через порушення кровообігу може статися відмирання тканин (некротизуючий васкуліт). Симптоми васкуліту на ногах і руках включають виражений біль у кистях і стопах, формування відкритих виразок на уражених ділянках.

Симптоми васкуліту

Ознаки хронічного васкуліту залежать від локалізації та ступеня запального процесу. Запідозрити патологію можна за різкої втрати ваги, носових кровотеч, кульгавості та кровохаркання. Симптоми васкуліту:

 • лихоманка;
 • головний біль, запаморочення
 • кашель, задишка;
 • оніміння, слабкість у руках і ногах; 
 • біль у суглобах;
 • загальна слабкість, втома;
 • відчуття тяжкості в шлунку після їди;
 • дзвін у вухах і різка втрата слуху;
 • двоїння в очах, почервоніння, свербіж і печіння очей.

У разі васкуліту з'являється висип у вигляді червоних плям (пурпури), вузликів і виразок. Ускладнення васкуліту включають гострий інфаркт міокарда, інсульт, ішемію кінцівок, ниркову недостатність і тромбоз глибоких вен. Також васкуліт небезпечний формуванням аневризми (випинанням стінки кровоносної судини).

Діагностика васкуліту в Одесі

Перед призначенням лікування ревматолог проводить діагностику васкуліту, яка полягає в зборі анамнезу та фізикальному огляді. Обстеження включає лабораторні аналізи крові та сечі для виявлення запального процесу. Аналіз крові на васкуліт може показати високий рівень тромбоцитів і нейтрофілів, а також анемію (низький вміст гемоглобіну та еритроцитів у крові). Біохімічний аналіз крові виявляє порушення функції нирок і печінки. Для візуалізації судин і виявлення великих уражень артерій використовується ультразвукове дослідження судин.

Лікування запалення судин в Одесі

Лікування запалення судин залежить від виду, причини і тяжкості захворювання. Зазвичай для досягнення ремісії (послаблення симптомів патології) потрібно три-шість місяців. Медикаментозне лікування васкуліту:

 • глюкокортикоїди;
 • імунодепресанти або біологічні препарати;
 • інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ).

У разі виразки шкіри лікар призначає пов'язки з протизапальними та загоювальними мазями. Також лікар може прописати внутрішньовенне введення імуноглобулінів.

Записатися на консультацію ревматолога і лікування васкуліту в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.

Лівенцова Катерина Валентинівна
Лівенцова Катерина Валентинівна
Лікар відділення ревматології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування васкуліту у Одесі

Консультація ревматолога
ОНЛАЙН Консультація ревматолога
ОНЛАЙН Консультація ревматолога за кордон

Лікарі відділення ревматології ОН Клінік Одеса

Відгуки про лікарів-ревматологів у Одесі

Дуже гарний прийом, культурно, ввічливо, професійно поспілкувалася з лікарем Лівенцовою К.В. Бажаю процвітання лікарю і клініці!
Олена , 29.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Одеса, вул. Мала Арнаутська, 56

ОН Клінік Одеса
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.