Logo
0 800 30 17 30

Лікування нефропатії в Одесі

Нефропатія – ураження нирок, пов'язане з втратою ними здатності виконувати фільтраційну функцію. За відсутності своєчасного лікування ускладненням нефропатії стає хронічна ниркова недостатність.

Пройти лікування нефропатії в Одесі можна в медичному центрі «ОН Клінік Одеса». Запис на прийом до нефролога ведеться цілодобово.

Причини та види нефропатії

Причинами нефропатії є різні патологічні стани організму – від токсичних отруєнь до хронічних захворювань внутрішніх органів. Залежно від фактора, що спровокував ураження нирок, виділяють кілька різновидів нефропатії.

Види нефропатії

Діабетична нефропатія

Виникає внаслідок цукрового діабету першого і другого типу. Спочатку через надмірну кількість глюкози в крові ушкоджуються ниркові клубочки і судини, а згодом тканини парного органу заміщуються сполучною тканиною.

Дисметаболічна нефропатія

Розвивається внаслідок порушення обміну речовин. Супроводжується кристалурією – виведенням кристалів солей разом із сечею.

Подагрична нефропатія

Є ускладненням подагри і пов'язана з порушенням пуринового обміну. Характеризується відкладенням у мисках, збірних трубочках, дистальних канальцях нирок солей сечової кислоти.

Токсична нефропатія

Ураження нирок, зумовлене отруєнням хімічними, органічними речовинами. Може бути спровоковане неякісними продуктами харчування, передозуванням лікарськими препаратами, парами важких металів.

Гіпертонічна або гіпертензивна нефропатія

Виникає на тлі постійно підвищеного артеріального тиску (гіпертонії). Супроводжується ураженням дрібних ниркових артерій, склерозуванням клубочків, атрофією канальців.

В окрему категорію прийнято виносити IgA-нефропатію – первинне аутоімунне захворювання, що супроводжується накопиченням імунних комплексів IgA в ниркових клубочках. Нефропатія має генетичну природу і успадковується від батьків.

Симптоми нефропатії

Перша ознака ураження нирок – больовий синдром у нижній частині спини. Біль за нефропатії має ниючий характер, супроводжується відчуттям важкості в попереку. Інші симптоми нефропатії:

 • набряки ніг, живота, обличчя;
 • мішки під очима;
 • зменшення добового об'єму сечі;
 • часте сечовипускання;
 • сліди крові в сечі (гематурія);
 • нудота та блювання;
 • підвищена температура тіла (від 37,5 до 40 °С);
 • посилене відчуття спраги;
 • високий вміст білка в сечі (протеїнурія);
 • зміна кольору і запаху, помутніння сечі.

Дисметаболічна та подагрична нефропатії часто супроводжуються відкладенням каменів у нирках. За наявності конкрементів біль у нирках з області попереку віддає в сечовипускальний канал, статеві органи, живіт і під ребра.

Діагностика нефропатії в Одесі

На первинній консультації нефролог знайомиться з анамнезом і скаргами пацієнта. Початковий етап діагностики нефропатії – фізикальний огляд, під час якого лікар оцінює характер набряклості обличчя, живота, кінцівок. Для підтвердження діагнозу нефролог призначає пацієнту лабораторні та інструментальні дослідження. Лабораторні аналізи при нефропатії:

 • біохімічне та загальне дослідження крові;
 • загальний і розгорнутий аналізи сечі.

Оцінити структуру, форму, розташування нирок, характер кровотоку в парному органі дає змогу УЗД нирок. Зменшення однієї або обох нирок у розмірі, потовщення стінок мисок, зерниста структура тканин є першими ознаками нефропатії на УЗД.

Лікування діабетичної нефропатії в Одесі

Лікування діабетичної нефропатії вимагає дотримання дієти, що передбачає виключення з раціону солодких, жирних продуктів. Рекомендується щодня контролювати вміст глюкози в крові та стежити за тим, щоб рівень глікованого гемоглобіну (HbA1C) не перевищував показник 7,0. Для пацієнтів із діабетичною нефропатією лікування включає препарати, що сприяють зниженню рівня холестерину в крові (статини), а також дезінтоксикаційні засоби (сорбенти).

Лікування гіпертонічної нефропатії в Одесі

Курс лікування гіпертонічної нефропатії спрямований на нормалізацію артеріального тиску і відновлення судинної системи. Антигіпертензивні препарати, які призначають пацієнтам із гіпертонічною нефропатією:

 • діуретики;
 • бета-адреноблокатори;
 • блокатори повільних кальцієвих каналів;
 • інгібітори АПФ.

Лікарські засоби чинять нефропротекторну дію. Медикаментозна терапія забезпечує зниження гідростатичного тиску в клубочках, запобігає гіперфільтрації білка і появі морфологічних змін у нирках.

Записатися на консультацію нефролога і лікування нефропатії в Одесі в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Лівенцова Катерина Валентинівна
Лівенцова Катерина Валентинівна
Лікар відділення нефрології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування нефропатії у Одесі

Консультація нефролога
ОНЛАЙН Консультація нефролога
ОНЛАЙН Консультація нефролога за кордон

Лікарі відділення нефрології ОН Клінік Одеса

Адреса: Одеса, вул. Мала Арнаутська, 56

ОН Клінік Одеса
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.