0 800 30 07 00

Ендокринологія в Кропивницькому

Ендокринна система — це сукупність залоз внутрішньої секреції (гіпофіза, надниркових залоз, щитоподібної та паращитоподібної залоз, яєчок у чоловіків і яєчників у жінок, підшлункової залози), які виробляють гормони та регулюють функціонування більшості органів і систем організму.

Робота ендокринної системи впливає на обмін речовин, репродуктивну функцію, зростання, стан серцево-судинної та нервової систем.

Ми лікуємо:

Порушення в роботі ендокринної системи призводять до розвитку ендокринних захворювань. До ендокринних патологій належать:

 • гіпертиреоз — підвищення активності щитоподібної залози, внаслідок якого збільшується рівень тиреоїдних гормонів щитоподібної залози, прискорюються життєво важливі процеси організму (артеріальний тиск, серцевий ритм, потовиділення, робота нервової системи);
 • гіпотиреоз — зниження активності щитоподібної залози, що призводить до порушення вироблення нею тиреоїдних гормонів, уповільнення мовлення, міміки обличчя;
 • цукровий діабет — захворювання, що виникає через підвищення рівня цукру в крові внаслідок порушень вироблення або використання організмом інсуліну (гормону підшлункової залози).

Щоб нормалізувати гормональний фон, обов'язково потрібна допомога ендокринолога. У домашніх умовах можливо тільки підтримувати призначене лікування. Своєчасне звернення до ендокринолога вбереже від переходу хвороби на більш запущену стадію, мінімізує негативні наслідки для здоров'я (порушення в роботі нервової, серцево-судинної, репродуктивної, імунної систем організму).

В яких випадках необхідний візит до ендокринолога

Найменший гормональний збій у роботі ендокринної системи відіб'ється на самопочутті. До характерних ознак ендокринних захворювань, що вимагають негайної консультації лікаря, належать:

 • значні коливання маси тіла (різке зниження або набір ваги);
 • сухість у роті;
 • сухість і лущення шкіри;
 • надмірна спрага (виникає за порушень водно-електролітного обміну і метаболізму внаслідок діабету, гіперпаратиреозу та інших ендокринних патологій);
 • часті позиви до сечовипускання (виникають внаслідок впливу гормональної дисфункції на процес виділення сечі);
 • гормональні набряки на обличчі (особливо набряклість виражена вранці, після пробудження);
 • першіння і відчуття стиснення в горлі, наявність видимих ​​утворень на шиї (за збільшення розміру щитоподібної залози, появи в ній великих вузлів);
 • надмірний ріст волосся на тілі, їх витончення і випадання;
 • слабкість, швидка стомлюваність, головні болі;
 • порушення сну (підвищена сонливість або безсоння);
 • емоційна нестійкість (гормональні зміни за ендокринних патологій впливають на психічну діяльність);
 • підвищена пітливість, прискорене серцебиття.

Також до симптомів гормонального збою відносять менструальні дисфункції у жінок. Порушення менструального циклу можуть проявлятися тривалою відсутністю менструації (довше за декілька місяців), скороченням циклу до 24 днів і менше, або його збільшенням (понад 38 днів), занадто короткою (менше за 2 дні) або занадто довгою (понад 8 днів) менструацією. Ще один симптом, який свідчить про гормональні порушення, — поява гормонального акне (яскраво-виражених горбків на шкірі з гнійним, сальним або водянистим вмістом). Гормональне висипання зазвичай локалізується на обличчі та спині.

Візит до ендокринолога може знадобитися не тільки за наявності названої вище симптоматики. Допомога ендокринолога необхідна і в ряді інших випадків:

 • за наявності патологій ендокринної системи у найближчих родичів (батьків, бабусь і дідусів), оскільки багато ендокринних захворювань передаються за спадковістю;
 • під час планування вагітності жінками з обтяженою спадковістю;
 • за клімаксу у жінок (для зменшення гормонального дисбалансу, що виникає внаслідок зниження рівня естрогену — статевого гормону, що виробляється яєчниками).

Ендокринолог може призначити жінці гормональні препарати за менопаузи, щоб усунути симптоми клімаксу: надмірну дратівливість, підвищену пітливість, приливи жару і головні болі.

Також важливо систематично проходити плановий огляд ендокринолога людям зі встановленим діагнозом ендокринної патології та призначеним лікуванням. Регулярний огляд ендокринолога необхідний для контролю стану людини, що лікується, внесення змін до лікування в разі необхідності.

Обстеження в ендокринолога в Кропивницькому

Пройти обстеження в ендокринолога, отримати діагноз і пройти лікування можна в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький». В ендокринологічному відділенні «ОН Клінік Кропивницький» проводиться лікування ряду патологій: захворювань щитоподібної залози, цукрового діабету, ожиріння, спровокованого ендокринними розладами, порушень менструального циклу, гормонального висипання. Лікування допоможе відновити порушений гормональний фон.

На консультації ендокринолога в Кропивницькому в «ОН Клінік Кропивницький» лікар вислухає скарги, уточнить сімейний анамнез, після чого проведе фізикальну діагностику (візуальний огляд, пальпацію). У разі необхідності будуть призначені додаткові методи діагностики:

 • лабораторні дослідження — аналізи крові на гормони, аналіз сечі;
 • УЗ діагностика.

За результатами обстеження ендокринолог поставить діагноз і призначить лікування. Лікар медичного центру «ОН Клінік Кропивницький» в Кропивницькому підбере необхідну гормональну терапію, яка допоможе налагодити гормональний фон.

Записатися до ендокринолога медичного центру «ОН Клінік Кропивницький» можна через форму запису на прийом або за номером телефону, зазначеному на нашому сайті. Наш оператор підбере оптимальний для вас час для медичної консультації.

Русіна Ірина Олександрівна
Русіна Ірина Олександрівна
Лікар відділення ендокринології

Відгуки про лікарів-ендокринологів у Кропивницькому

Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів-ендокринологів у Кропивницькому

Консультація ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація ендокринолога за кордон

Лікарі відділення ендокринології ОН Клінік Кропивницький

Адреса: Кропивницький, Бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.