0 800 30 07 00

Кардіологія в Кропивницькому

Серцево-судинні захворювання — це група структурних і функціональних порушень у роботі серця та кровоносних судин.

Без своєчасного лікування хвороби серця призводять до порушення кровопостачання життєво важливих органів (інфаркту, інсульту).

Ми лікуємо:

Серцево-судинні захворювання — це група структурних і функціональних порушень у роботі серця та кровоносних судин. Без своєчасного лікування хвороби серця призводять до порушення кровопостачання життєво важливих органів (інфаркту, інсульту).

Причини серцевих захворювань

Проблеми з серцем можуть виникати через хронічний стрес, куріння та малорухливий спосіб життя. Інші причини захворювань серцево-судинної системи:

 • атеросклероз — поява бляшок холестерину (відкладень) на внутрішніх стінках судин;
 • цукровий діабет;
 • підвищений артеріальний тиск.

На тлі ожиріння, зловживання алкоголем та порушення серцевого кровопостачання може виникнути кардіомегалія (збільшене серце). Проблеми з клапанами серця (стеноз, недостатність) виникають через порушення внутрішньоутробного розвитку, ураження серцевих тканин бактеріями (стрептококами) та патологій сполучної тканини (системного червоного вовчаку, ревматоїдного артриту).

Симптоми проблем із серцем

Симптомами серцевого нападу (інфаркту міокарда) є наростаюче почуття занепокоєння і стискаючий біль в області серця, що поширюється в ліву половину тіла (руку, лопатку). За порушення скорочувальної функції серця виникає сухий серцевий кашель. Інші симптоми проблем із серцем:

 • слабкість, підвищена втомлюваність;
 • запаморочення, непритомність;
 • прискорене або уповільнене серцебиття.

Ознакою захворювань серця також може бути серцева задишка, що виникає через застій крові у легенях. Для патологій серцево-судинної системи характерна поява симетричних серцевих набряків нижніх кінцівок.

Консультація кардіолога в Кропивницькому

На прийомі кардіолог збирає анамнез, проводить огляд та вимірює артеріальний тиск. Для того, щоб діагностувати проблеми з серцем, лікар направляє на УЗД серця та доплерографію (ультразвукове дослідження кровотоку в судинах).

Медикаментозне лікування хвороб серця у жінок та чоловіків включає застосування препаратів, які нормалізують артеріальний тиск та серцевий ритм, знижують рівень холестерину в організмі.

За порушень кровообігу кардіолог призначає фізіопроцедури, що покращує киснево-транспортну функцію крові та мікроциркуляцію в органах. Для запобігання виникненню патологій серцево-судинної системи необхідно виконувати всі призначення лікаря та регулярно проходити обстеження серця.

Лікування вегетосудинної дистонії в Кропивницькому

Вегетосудинна дистонія (ВСД) — це симптомокомплекс, що виникає через дисфункцію вегетативної нервової системи, яка контролює роботу внутрішніх органів. За ВСД порушується регуляція дихання та кровообігу, погіршується адаптація організму до умов навколишнього середовища.

Вегетосудинна дисфункція виникає внаслідок спадкової схильності та ендокринних захворювань (гіпотиреозу, гіпертиреозу, цукрового діабету). Інші причини вегетосудинної дистонії:

 • безсоння, постійні недосипання;
 • перевтома, часті стреси;
 • малорухливий спосіб життя.

У жінок вегетосудинна дистонія може виникати на тлі гормональних змін під час вагітності, післяпологового періоду та клімаксу. Розвитку дисфункції вегетативної нервової системи також сприяють куріння та зловживання алкоголем.

За вегетосудинної дистонії порушується робота кількох систем організму (серцево-судинної, дихальної, нервової, ендокринної). Залежно від змін артеріального тиску виділяють такі види вегетосудинної дистонії:

 • вегетосудинна дистонія за гіпертонічним типом (підвищений артеріальний тиск);
 • вегетосудинна дистонія за гіпотонічним типом (знижений артеріальний тиск);
 • вегетосудинна дистонія за змішаним типом (чергування підвищення та зниження тиску).

За вегетосудинної дистонії за церебральним типом порушується тонус судин головного мозку та погіршується мозкове кровопостачання, що призводить до дефіциту кисню та поживних речовин у нейронах (нервових клітинах).

Ознаками вегетосудинної дистонії є слабкість та підвищена стомлюваність, дратівливість та перепади настрою. У жінок дисфункція вегетативної нервової системи може спричинити порушення менструального циклу. Інші симптоми вегетосудинної дистонії:

 • відчуття припливів жару чи холоду;
 • втрата апетиту, нудота;
 • головний біль;
 • відчуття нестачі повітря;
 • запаморочення, втрата свідомості;
 • підвищена пітливість;
 • блідість чи почервоніння обличчя;
 • прискорене або уповільнене серцебиття.

Наслідки вегетосудинної дистонії включають зниження когнітивних функцій (погіршення пам'яті та проблеми з концентрацією уваги), розвиток артеріальної гіпертензії, появу судом та панічних атак (безпричинних нападів тяжкої тривоги).

Для діагностики вегетосудинної дистонії кардіолог збирає анамнез та проводить огляд. За порушення роботи серцево-судинної системи лікар направляє на УЗД серця.

Лікування вегетосудинної дистонії включає застосування препаратів, які підвищують тонус судин та нормалізують кровообіг в органах. Для профілактики дисфункції вегетативної системи необхідно дотримуватись режиму дня, збалансовано харчуватися, відмовитися від куріння та алкоголю.

Записатися на консультацію кардіолога та на лікування серцево-судинних захворювань у Кропивницькому в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.

Саркісян Костянтин Ігорович
Саркісян Костянтин Ігорович
Лікар відділення кардіології

Відгуки про лікарів-кардіологів у Кропивницькому

Мені б хотілося мати зворотний зв'язок із лікарем. Призначення лікаря не дуже підходить і щоразу запис 400 грн. І не питання в 400 грн, а препарати дорогі (їх треба викинути)
Ірина , 04.03.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів-кардіологів у Кропивницькому

Консультація кардіолога
Консультація кардіолога з ЕКГ
ОНЛАЙН Консультація кардіолога
ОНЛАЙН Консультація кардіолога за кордон
Тропоніновий тест

Лікарі відділення кардіології ОН Клінік Кропивницький

Адреса: Кропивницький, Бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.