Лікування остеопорозу в Кропивницькому
Остеопороз - хронічне прогресуюче захворювання кісток, що характеризується зменшенням щільності кісткової тканини та підвищеним ризиком переломів навіть за незначних травм. За запущеного остеопорозу до перелому може призвести різкий нахил або кашель.
Найчастіше остеопороз стає причиною переломів:
- променевої кістки (верхньої кістки передпліччя);
- кісток зап'ястя;
- шийки стегна;
- середнього, грудного або поперекового відділу хребта.
Кісткова тканина постійно руйнується і відновлюється. У молодих людей швидкість відновлення кісткової тканини перевищує швидкість руйнування, тому найбільша щільність кісток спостерігається до 30 років. Потім протягом приблизно десяти років щільність кісток залишається незмінною, адже процеси руйнування і відновлення кісткової тканини врівноважують один одного.
Після 40 років починається поступова втрата кісткової маси. Імовірність розвитку остеопорозу залежить від щільності кісткової маси, накопиченої в молодості. Чим щільніше кістка, тим нижчий ризик розвитку остеопорозу.
Остеопороз хребта призводить до компресійних переломів хребців грудного або поперекового відділу. Через зниження висоти зламаних хребців розвивається викривлення хребта, зменшується зростання в середньому на три-п'ять сантиметрів. Остеопороз хребта може супроводжуватися хронічним болем. За переломів декількох хребців деформується грудна клітина, що стає причиною утруднення дихання. Остеопороз стопи призводить до інтенсивного болю під час ходіння, який може спостерігатися і в стані спокою.
Ознаки остеопорозу на ранній стадії, як правило, відсутні. У більшості випадків людина не підозрює про наявність захворювання, поки не отримає перелом за незначної травми. Інші симптоми остеопорозу з'являються після множинних переломів хребців і включають:
- зниження зростання;
- болі у спині;
- сгорбленность і живіт, що виступає;
- часту печію і раннє насичення під час їжі;
- скутість рухів;
- зменшення відстані між ребрами та тазом.
Симптоми остеопорозу
Види остеопорозу
Остеопороз буває локальним і системним (дифузним). За дифузного остеопорозу відбувається зниження щільності всіх кісток скелета. За локального остеопорозу відзначаються хаотичні вогнища ураження кісткової тканини. Первинний остеопороз - самостійне захворювання, а вторинний розвивається на тлі інших захворювань або тривалого прийому деяких медикаментів.
Причини остеопорозу
Основною причиною розвитку остеопорозу у жінок є дефіцит естрогену, викликаний настанням менопаузи. У чоловіків зменшення щільності кісткової маси провокує вікове зниження рівня тестостерону в крові.
До спільних причин розвитку остеопорозу належать:
- ендокринні захворювання (тиреотоксикоз, недостатність надниркових залоз тощо);
- брак кальцію і вітаміну D;
- патології шлунково-кишкового тракту;
- ниркова гіперкальціурія;
- целіакія (непереносимість глютену);
- захворювання печінки, надниркових залоз;
- прийом деяких груп лікарських препаратів тощо.
Як лікувати остеопороз
Ефективне лікування остеопорозу починається з діагностики захворювання. На прийомі ендокринолог вивчає анамнез пацієнта, вимірює його зріст і вагу, проводить огляд для виявлення симптомів перелому хребців, видає направлення на додаткові обстеження. Лікування остеопорозу в домашніх умовах неприпустиме, адже це може призвести до прогресування захворювання і переломів.
Метою медикаментозного лікування остеопорозу є зменшення резорбції (розсмоктування) кісткової тканини та стимуляція її відновлення. До препаратів від остеопорозу, що перешкоджає руйнуванню кістки, належать біфосфонати. Вони випускаються у формі таблеток або внутрішньовенних ін'єкцій. Уколи від остеопорозу роблять кілька разів на рік.
Дуже важливе значення має харчування за остеопорозу. Щодня людина разом з їжею повинна отримувати необхідну кількість кальцію і вітаміну D для підтримки щільності кісткової тканини. Якщо їх недостатньо в їжі, лікар може додатково призначити прийом препаратів кальцію і вітаміну D за остеопорозу.
На щільність кісток позитивно впливають фізичні навантаження. Лікувальну гімнастику за остеопорозу потрібно виконувати щодня. Комплекс вправ розробляється індивідуально для кожного пацієнта.
Профілактика остеопорозу полягає в підтримці нормальної щільності кісткової маси шляхом:
- щоденного вживання рекомендованої кількості кальцію і вітаміну D;
- щоденних фізичних навантажень;
- відмови від алкоголю і куріння.
Запишіться на прийом до ендокринолога в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» для лікування остеопорозу. Заповніть форму запису на прийом на сайті або зателефонуйте за вказаним контактним номером.
Название | Цена |
Експрес-тест на глюкозу | 120 грн |
Консультація ендокринолога | 450 грн |
ОНЛАЙН Консультація ендокринолога | 450 грн |
Вартість прийому ендокринологів у Кропивницькому
Адреса: Кропивницький, бульвар Студентський, 6/5
- По мапі
- Аеропанорама