Logo
0 800 30 07 00

Лікування захворювань щитоподібної залози в Кропивницькому

Щитоподібна залоза — ендокринний (синтезує гормони) орган, який знаходиться в нижній частині шиї. Щитоподібна залоза виробляє гормони, які регулюють метаболізм, підтримують нормальну температуру тіла, стимулюють ріст і розвиток організму.

Для чого потрібна щитоподібна залоза?

Для чого потрібна щитоподібна залоза?

Види захворювань щитоподібної залози

Дисфункція щитоподібної залози виникає внаслідок дефіциту або надлишку йоду (наприклад, через прийом йодовмісних медикаментів), порушення роботи імунної системи, хронічного стресу. Найпоширеніші види захворювань щитоподібної залози:

  • зоби (збільшення) щитоподібної залози (дифузний токсичний, еутиреоїдний і вузловий зоб);
  • аденома і кісти — доброякісні новоутворення щитоподібної залози;
  • аутоімунний тиреоїдит (імунна система розпізнає тканини організму як чужорідні) — запалення щитоподібної залози;
  • злоякісні новоутворення щитоподібної залози.

Захворювання щитоподібної залози призводять до зміни її розмірів, зоби проявляються збільшенням (гіперплазією) щитоподібної залози, а зменшення (гіпоплазія) може бути вродженою або виникати внаслідок аутоімунних захворювань.

Симптоми захворювань щитоподібної залози

Щитоподібна залоза виробляє два тиреоїдні гормони — тироксин і трийодтиронін, кількість яких може змінюватися. За надмірної активності щитоподібної залози виникає гіпертиреоз (у крові збільшується рівень тироксину і трийодтироніну), якщо її активність зменшується, то розвивається гіпотиреоз (зниження рівня тиреоїдних гормонів).

Найпоширенішою причиною гіпотиреозу є аутоімунний тиреоїдит. Тиреоїдит виникає внаслідок руйнування клітин щитоподібної залози під дією імунної системи, що призводить до її дифузних змін. Довгий час може ніяк не проявлятися, але з часом виникає симптоматика гіпофункції щитоподібної залози. Симптоми запалення щитоподібної залози:

  • сонливість, апатія;
  • сухість шкіри, ламкість волосся;
  • набір ваги за зниженого апетиту;
  • погіршення пам'яті, неуважність;
  • болі в області щитоподібної залози, які посилюються під час ковтання;
  • порушення менструального циклу;
  • брадикардія (зменшення кількості скорочень серця);
  • набряклість обличчя.

Зоби щитоподібної залози характеризуються збільшенням її розмірів. Гіперплазія щитоподібної залози призводить до здавлення прилеглих органів, виникають потовщення шиї, утруднене ковтання, кашель, зміна голосу, можливі напади задухи.

Дифузний токсичний зоб характеризується гіпертиреозом, перші ознаки даного захворювання щитоподібної залози включають:

  • підвищену збудливість і метушливість;
  • напади безсоння;
  • підвищене потовиділення;
  • погану переносимість спеки.

На проблеми з щитоподібною залозою також вказують очні симптоми (посилений блиск очей, рідкісне миготіння, розширення очної щілини та погіршення зору).

Еутиреоїдний зоб розвивається внаслідок нестачі йоду в продуктах харчування. Синтез гормонів не порушується, характеризується тільки симптомами збільшення щитоподібної залози.

За вузлового зобу в тканинах щитоподібної залози з'являються вузлуваті новоутворення різного розміру, які викликають її гіперфункцію і характеризуються підвищеним потовиділенням, нервозністю, почастішанням серцебиття. Більшість вузлів щитоподібної залози доброякісні, але іноді діагностують злоякісні новоутворення в щитоподібній залозі, тому важливо своєчасно розпізнати їх ознаки: швидке збільшення вузла, раптова втрата ваги, проблеми зі сном, м'язова слабкість.

Варіантом вузлових новоутворень щитоподібної залози є кісти (утворення округлої форми, які заповнені рідиною). Кісти можуть довго не проявлятися, іноді спонтанно зникати, але існує ризик їх злоякісного переродження, тому необхідно перевірити щитоподібну залозу у ендокринолога. За значного збільшення кісти можуть змінювати тембр голосу, порушувати ковтання.

Аденома щитоподібної залози — доброякісне новоутворення, яке провокує гіперсекрецію гормонів. Якщо не провести своєчасне лікування, можливе переродження в злоякісне новоутворення. За аденоми відзначаються зміни настрою, дратівливість, посилення потовиділення, підвищення артеріального тиску.

Лікування захворювань щитоподібної залози в Кропивницькому

Для призначення терапії ендокринолог проводить огляд, збирає анамнез захворювання. Призначається ультразвукове дослідження щитоподібної залози, яке дозволяє визначити її розміри, структуру, наявність або відсутність новоутворень. Також призначаються аналізи на гормони щитоподібної залози, щоб оцінити її функціонування.

Для відновлення гормонального балансу призначають лікарські препарати. Лікування вузлів щитоподібної залози залежить від їх форми та розмірів: якщо вузол невеликий і доброякісний, можливе спостереження за станом пацієнта і регулярне обстеження.

Профілактика хвороб щитоподібної залози включає своєчасні візити до ендокринолога, уникнення стресів, дозований вплив ультрафіолету. За спадкової схильності, несприятливої ​​екології, впливу високих доз радіації необхідні регулярні медогляди. Нормалізувати роботу щитоподібної залози також допомагає вживання йодовмісних продуктів (йодованої солі, морської капусти, хурми, шпинату).

Записатися на лікування захворювань щитовидної залози в Кропивницькому можна в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький». Заповніть форму запису на прийом або зателефонуйте за номером, зазначеним на сайті.

Русіна Ірина Олександрівна
Русіна Ірина Олександрівна
Лікар відділення ендокринології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів у Кропивницькому

Експрес-тест на глюкозу
100 грн
Консультація ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація ендокринолога за кордон

Лікарі відділення ендокринології ОН Клінік Кропивницький

Відгуки про лікарів-ендокринологів у Кропивницькому

Висловлюю щиру подяку лікарю Русіній Ірині Олександрівні за чуйне і людяне ставлення до хворих і лікарський професіоналізм . Бажаю Вам, Ірино Олександрівно, нас...
Євгенія Володимирівна , 19.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже вдячна Русіной Ірині Олександріївні за її професіоналізм!Лікар,яких вже не так часто зустрінеш!Лікар,яка перш за все хоче допомогти пацієнтам,а не заробити...
Юлія , 30.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Русина лікар від Бога . Дуже компетентний лікар .
Іванна , 13.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Лікар Русіна Ірина Олександрівна - чудовий лікар, привітна, професіональна, а особливо чесна. Дякую!
Світлана Сергіївна , 04.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Професіонал своєї справи, як би то не звучало дивно, але це саме той лікар до якого хочеться ходити. Одним словом ПРОФІ!!!
Владислав , 04.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже дякую лікарю-ендокринологу Русіной Ірині Олександрівні за якісне і професійне лікування!!! Кращій лікар!!!
Тарас , 21.06.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Ендокринолог Русіна дуже гарний спеціаліст, з розумінням відноситься до пацієнтів, дуже уважна та відповідальна !!! Дуже вдячна за лікування та консультації!!!
Ірина , 25.05.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже вдячна лікарю-ендокринологу Русіній І.О. за надану консультацію та рекомендації щодо лікування. Почуваюся набагато краще. Тепер буду спостерігатися тільки...
Тетяна Топчій - Мала , 19.01.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Кропивницький, Бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.