Logo
0 800 30 07 00

Лікування печії в Кропивницькому

Печія — це пекуче відчуття в області стравоходу, яке є поширеною скаргою серед людей різних вікових груп. Профілактикою, діагностикою та лікуванням печії займається лікар-гастроентеролог.

Причини виникнення печії

Підвищена печія є наслідком захворювання органів верхнього відділу травного тракту (стравоходу і шлунка). Печія однаково часто виникає як у чоловіків, так і в жінок.

Для того щоб вилікувати печію, необхідно визначити причину постійної печії. Причини виникнення печії включають:

  • гастроезофагеальний рефлюкс (закидання шлункового вмісту назад у стравохід);
  • підвищення кислотності шлункового соку.

Сильна печія, як правило, є симптомом ГЕРХ (захворювання, за якого поєднання підвищеної кислотності в шлунку і слабкості сфінктера на вході в шлунок приводить до шлунково-стравохідного рефлюксу). Хронічний гастрит також може проявлятися у вигляді печії та нудоти.

Печія під час вагітності обумовлена ​​тиском збільшеної матки на шлунок, а також дією гормону вагітності прогестерону, і має тимчасовий характер. Печія, що підсилюється вночі, виникає внаслідок закидання кислого вмісту шлунку в стравохід у положенні лежачи. Причиною печії після їжі є підвищена секреція шлункового соку у відповідь на прийом їжі.

Симптоми печії

Якщо мучить печія, необхідно звернутися за консультацією до гастроентеролога. Печія може бути постійною або виникати періодично (після їжі, в положенні лежачи, після вживання певних продуктів харчування).

Часта печія може мати різну інтенсивність від легкого дискомфорту до сильного печіння. Ознаки печії включають:

  • печіння в стравоході;
  • печіння і біль у горлі;
  • кислий присмак у роті;
  • біль у грудній клітині (за грудиною);
  • сухий кашель.

Діагностика печії полягає в проведенні фіброезофагогастроскопії (ендокопічного огляду слизових оболонок стравоходу і шлунка) і визначенні кислотності шлункового соку.

ендоскоп для діагностики печії в медичному центрі ОН Клінік Кропивницький

ендоскоп для діагностики печії в медичному центрі ОН Клінік Кропивницький

Лікар також може порекомендувати пройти обстеження на наявність гелікобактерної інфекції, що є поширеною причиною підвищення кислотності шлункового соку. Пекучий біль за грудиною, як правило, свідчить про захворювання серця, тому печія і біль у грудній клітині вимагають консультації лікаря-кардіолога.

Лікування і профілактика печії в Кропивницькому

Позбутися печії в домашніх умовах неможливо, оскільки тільки лікар може встановити причину виникнення печії та призначити відповідне лікування. Погасити печію можна прийомом лікарських препаратів. Для того, щоб зняти печію, лікар може рекомендувати таблетки від печії, що впливають на кислотність шлункового соку, а також лікарські засоби, що обволікають слизові оболонки шлунка і стравоходу. На тривалий термін позбутися печії можна, якщо вилікувати причину її появи (гастроезофагеальний рефлюкс або гастрит).

Оскільки печія найчастіше виникає після їжі, за печії необхідно дотримуватися відповідної дієти. За печії слід виключити з раціону шоколад, яйця, жири та алкоголь, які сприяють надлишковій секреції шлункового соку. Необхідно вечеряти не пізніше, ніж за три години до сну.

Для того, щоб прибрати печію, що виникає вночі, рекомендується спати з піднятим узголів'ям. Голова і шия повинні розташовуватися на подушці вище, ніж грудна клітина.

Записатися на консультацію до гастроентеролога і на лікування печії в Кропивницькому в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» можна за номером телефону або через форму запису на прийом, зазначені на сайті. Дізнатися вартість прийому гастроентеролога можна також за телефоном.

Саковніч Інна Ігорівна
Саковніч Інна Ігорівна
Лікар відділення гастроентерології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому гастроентерологів у Кропивницькому

Консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон

Лікарі відділення гастроентерології ОН Клінік Кропивницький

Відгуки про лікарів-гастроентерологів у Кропивницькому

Доброго дня. Пишу відгук вдруге. перший видалили. Тепер я розумію, чому на сайті багато хороших відгуків, а насправді це не так. Негатив до клініки став ще бі...
Ірина , 24.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже незадоволена прийомом лікаря Яловиця С.О. , за результатами аналізу крові був виявлений Хелікобастер, лікар не призначивши лікування бо я не маю симптомів....
Ірина , 19.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже гарна атмосфера у самій клініці. Все тихо і спокійно. Уважні дівчата, доброзичливі, завжди готові допомогти. Кваліфіковані лікарі до яких хочеться приходит...
Анна Олександрівна , 23.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Обслуговування чудове. Гастроентеролог Саковніч Інна Ігорівна висококваліфікований спеціаліст, уважна, турботлива до пацієнта. Після першого відвідування і прий...
Татьяна Іванівна , 10.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лікар Яловиця С.О. кваліфікований спеціаліст, уважний, прийомом задоволена, рекомендую клініку, обслуговування на вищому рівні. Дякую!
Олена Миколаївна , 29.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже дякую лікарю Саковніч Інні Ігорівні, лікарю Кедик Анатолію Володимировичу і всьому персоналу клініки за увагу, лікування, відношення. Окрема подяка медсест...
Ірина Олександрівна , 22.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дякуємо Левенко А.В. за професійну, культурну роботу з пацієнтами, а також лікарю Яловиця С.О.
Тамара Андріївна , 19.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже вдячна лікарю Саковніч І.І. за професіоналізм, добре підібране лікування, чуйність та увагу. Завдяки професійному підходу в лікуванні якість мого життя зна...
Ірина Валентинівна , 04.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Кропивницький, бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.