Гастроскопія в Кропивницькому

Гастроскопія — це ендоскопічне дослідження верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, що виконується спеціальним приладом (гастроскопом). Гастроскоп — це довга, тонка і гнучка трубка з камерою на кінці, яка вводиться через рот у стравохід. Зображення, отримані завдяки гастроскопу, передаються на екран комп'ютера, і лікар-ендоскопіст може оцінити стан слизових оболонок органів ШКТ, виявити в них патологічні зміни. Гастроскопія показує, в якому стані знаходяться стравохід, шлунок і дванадцятипала кишка.

Коли призначається гастроскопія

Гастроскопію роблять за наявності підозр на захворювання верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (виразку шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, поліпи та пухлини шлунка, стравоходу і дванадцятипалої кишки). Симптоми, за яких призначається гастроскопія:

 • тривалий біль у животі;
 • печія;
 • розлад шлунка (тривалі діарея або закреп);
 • труднощі або біль під час ковтання (дисфагія).

Зробити обстеження стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки необхідно і за внутрішньої кровотечі, яке супроводжується різким болем у животі, кривавою блювотою і темним «смолистим» стулом. Також рекомендується перевірити шлунок і кишечник за допомогою гастроскопії в разі анемії (зниження рівня еритроцитів і гемоглобіну в крові), яка може свідчити про внутрішню кровотечу.

Підготовка до гастроскопії

До гастроскопії потрібна спеціальна підготовка. Перед гастроскопією не можна:

 • їсти за вісім-дванадцять годин;
 • пити воду за дві-три години;
 • чистити зуби (щоб не спровокувати виділення шлункового соку внаслідок попадання в нього слідів зубної пасти);
 • курити (оскільки нікотин стимулює вироблення шлункового соку);
 • вживати медикаменти (необхідно проконсультуватися з лікарем щодо прийому ліків).

Підготовка до гастроскопії, що проводиться ввечері, майже не відрізняється від підготовки до дослідження, проведеного з ранку. Різниця лише в тому, що перед гастроскопією, призначеною на ранок, не можна їсти з вечора, а в разі проведення діагностики в другій половині дня допускається легкий сніданок, але не пізніше, ніж за 8 годин до процедури. За два дні до проведення гастроскопії необхідно дотримуватися дієти: відмовитися від гострої, жирної, солоної їжі, консервації, копченостей і спиртних напоїв.

Збираючись на гастроскопію, вдягніть комфортний одяг, який не сковує рухів. Зубні протези необхідно зняти, оскільки вони будуть заважати проведенню дослідження. Безпосередньо перед гастроскопією для більшого комфорту досліджуваної людини бажано спорожнити сечовий міхур.

Гастроскопія в Кропивницькому

Зробити гастроскопію, щоб перевірити стан стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки можна в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький». Після проведення гастроскопії лікар-ендоскопіст видасть висновок і направить на консультацію до гастроентеролога, який поставить діагноз і призначить необхідне лікування.

Гастроскопия триває, як правило, менше, ніж 15 хвилин. Під час проведення дослідження людина лежить на лівому боці, попередньо їй до рота вставляється невеликий загубник, який захищає зуби від пошкодження гастроскопії. Перед тим, як людина буде ковтати зонд, лікар-ендоскопіст використовує спрей для місцевої анестезії горла для мінімізації неприємних відчуттів під час гастроскопії. У нормі біль за гастроскопії відсутній, але дослідження може викликати дискомфортні відчуття або блювотний позив.

Після гастроскопії необхідно відпочити протягом пів години та на кілька годин утриматися від вживання їжі (щоб не подразнювати стравохід і шлунок), протягом доби уникати підвищеної активності, давши організму можливість відновитися. Іноді після гастроскопії може боліти горло або шлунок, оскільки зонд залишає мікротравми на слизових оболонках досліджуваних органів. У більшості випадків дискомфортні відчуття проходять самостійно протягом декількох днів, не вимагаючи лікування. Якщо дискомфорт у горлі або шлунку після гастроскопії зберігається довше за кілька днів або стає сильнішим, важливо звернутися до гастроентеролога.

Записуйтеся на гастроскопію в «ОН Клінік Кропивницький» за контактними номерами, вказаними на сайті, або через форму запису на прийом. Дізнатися ціну на гастроскопію можна у нашого оператора або на сайті.

Третьяков Роман Миколайович
Третьяков Роман Миколайович
Лікар відділення діагностики

Вартість прийому лікарів у Кропивницькому

Відеогастродуоденоскопія
Колоноскопія
Уреазний тест

Лікарі відділення діагностики ОН Клінік Кропивницький

Відгуки про діагностів ОН Клінік у Кропивницькому

Хочу подякувати медичному центру «ОН Клінік» за чудове обслуговування. Особливу подяку хочу сказати лікареві Третякову Р.М. за його професіоналізм, проходила у нього гастроскопію. Гастроскопію проходили вперше, Роман Миколайович все доступно пояснив, був уважний до мене, в результаті все пройшло чудово. Рекомендую «ОН Клінік», я залишилась задоволена
Юлія , 22.02.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Статті медичного довідника з ендоскопії

Youtube OnClinic

Адреса: Кропивницький, Бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб: 8:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама