Logo
0 800 30 07 00

Лікування виразки шлунка і дванадцятипалої кишки в Кропивницькому

Пептична виразка — це гастроентерологічна патологія, що проявляється ушкодженням і запаленням слизової оболонки шлунка і верхнього сегмента дванадцятипалої кишки (наприклад, виразка цибулини дванадцятипалої кишки) з утворенням дефектів слизової оболонки. Трапляються також інші види виразок шлунково-кишкового тракту: виразка стравоходу, виразка товстого кишечника (виразковий коліт). Виділяють чотири стадії виразки шлунка і дванадцятипалої кишки:

 1. Початкова стадія виразки (свіжа виразка), що характеризується гострими больовими відчуттями в епігастральній ділянці, що виникають натщесерце або через кілька годин після їжі.
 2. Початок епітелізації. На другій стадії виразкової хвороби больові відчуття стають тупими та ниючими, турбують переважно на голодний шлунок, а після їжі настає полегшення.
 3. Загоєння виразки, яке відбувається в разі отримання лікування. Больові відчуття турбують виключно натщесерце, на ендоскопічному дослідженні видно сліди загоєння виразки (рубці).
 4. Ремісія. Скарги відсутні, на ендоскопії не виявляються патологічні зміни слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки.

За відсутності лікування виразка шлунка або дванадцятипалої кишки може спровокувати внутрішню кровотечу, а також перитоніт (запалення очеревини), що виникає на тлі перфоративної виразки (наскрізного дефекту стінки шлунка або дванадцятипалої кишки), і стати причиною онкології. Нелікована виразкова хвороба переходить в хронічну форму, викликаючи глибокі ураження слизової, які насилу гояться (трофічна виразка).

Народні засоби від виразки шлунка і дванадцятипалої кишки можуть тільки погіршити перебіг хвороби. Тому важливо вчасно звертатися за медичною допомогою до гастроентеролога.

Симптоми виразки шлунка

Симптоми виразки шлунка

Причини виникнення виразки шлунка і дванадцятипалої кишки

Виразкова хвороба розвивається внаслідок роз'їдання слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки соляною кислотою, яка міститься в шлунковому соку. Фактори, що провокують початок виразкової хвороби:

 • гастрит (внаслідок порушення балансу соляної кислоти);
 • зараження бактерією Helicobacter pylori, що викликає запалення внутрішнього шару шлунка;
 • тривале застосування нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), що подразнюють слизову шлунка.

Шанси утворення виразок шлунково-кишкового тракту підвищуються за тривалого вживання нестероїдних протизапальних препаратів жінками у віці від 70 років, а також за комбінування НПЗП з кортикостероїдами або ліками, що збільшують м'язову масу. До факторів ризику виникнення виразкової хвороби шлунково-кишкового тракту належить перманентний стрес, вживання гострої їжі, зловживання спиртними напоями та куріння.

Симптоми виразки шлунка і дванадцятипалої кишки

Характерна ознака виразки шлунка і дванадцятипалої кишки — біль в епігастральній ділянці, який може бути гострого, тупого або ниючого характеру та переважно виникає натщесерце або через одну-три години після їжі, також може з'являтися вночі. Серед інших інших симптомів виразки шлунка і дванадцятипалої кишки:

 • здуття живота;
 • нудота, яка може супроводжуватися блювотою;
 • печія;
 • зниження апетиту;
 • тяжкість у шлунку, що посилюється після їжі;
 • зниження ваги;
 • хронічна втома;
 • порушення стулу (закреп,темний або дьогтеподібний стул із домішкою крові).

Виразки шлунка і дванадцятипалої кишки можуть не викликати яскраво виражених симптомів (наприклад, за невеликих розмірів виразкових дефектів або хронічного перебігу захворювання). Не можна ігнорувати навіть незначні ознаки виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, щоб уникнути можливих наслідків, серед яких:

 • внутрішня кровотеча, яка за виразки шлунка буває повільною або сильною, вимагає обов'язкової госпіталізації;
 • перфорація виразки (проривна виразка) — утворення наскрізного дефекту в стінці шлунка або дванадцятипалої кишки, що супроводжується виходом вмісту органів у черевну порожнину, що вимагає негайного хірургічного втручання.

Нелікована виразкова хвороба може викликати обструкцію шлунка або дванадцятипалої кишки (звуження просвіту органів), підвищує ризик розвитку онкології шлунка. Своєчасне лікування виразок шлунково-кишкового тракту знижує ймовірність розвитку ускладнень.

Лікування і профілактика виразки шлунка і дванадцятипалої кишки в Кропивницькому

Вилікувати виразку шлунка і дванадцятипалої кишки можна в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» після проходження обстеження у гастроентеролога. Огляд гастроентеролога починається з вивчення скарг і фізикального обстеження. З метою додаткової діагностики використовуються інструментальні методики дослідження, до яких належать:

ендоскоп для діагностики виразки шлунка і дванадцятипалої кишки в медичному центрі ОН Клінік Кропивницький

ендоскоп для діагностики виразки шлунка і дванадцятипалої кишки в медичному центрі ОН Клінік Кропивницький

У разі необхідності гастроентеролог може направити на здачу загального аналізу крові, сечі, калу, тест на гелікобактер пілорі. Орієнтуючись на результати обстежень, гастроентеролог «ОН Клінік Кропивницький» призначить лікування виразкової хвороби, а також порекомендує спеціальну дієту за виразки шлунка і дванадцятипалої кишки.

Харчування за виразки шлунка і дванадцятипалої кишки має бути дробовим, невеликими порціями, можна їсти бульйони з овочів, нежирні сорти м'яса і риби, відварені або приготовані на парі, молочні супи, пудинги, суфле, сирні запіканки. Не можна вживати продукти, важкі для перетравлення, а також ті, що підвищують кислотність шлунка (гостре, солоне, копченості, консервацію, жирні сорти м'яса і риби, солодке, газовані напої, спиртне).

Профілактика розвитку виразкової хвороби полягає в усуненні чинників, якими вона спричинена. Щоб уникнути зараження бактерією гелікобактер пілорі необхідно ретельно мити руки перед їжею, використовувати засоби індивідуальної гігієни, не даючи їх у користування іншим людям. Також профілактика виразкової хвороби передбачає обережне вживання нестероїдних протизапальних препаратів (під контролем лікаря з можливим призначенням ліків для захисту шлунка), відмову від зловживання алкоголем і тютюном.

Записуйтеся на консультацію гастроентеролога і на лікування виразки шлунка і дванадцятипалої кишки в «ОН Клінік Кропивницький» в Кропивницькому за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Вам зателефонує наш оператор, який підбере зручний час для консультації гастроентеролога і відповість на всі запитання.

Саковніч Інна Ігорівна
Саковніч Інна Ігорівна
Лікар відділення гастроентерології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому гастроентерологів у Кропивницькому

Консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон

Лікарі відділення гастроентерології ОН Клінік Кропивницький

Відгуки про лікарів-гастроентерологів у Кропивницькому

Доброго дня. Пишу відгук вдруге. перший видалили. Тепер я розумію, чому на сайті багато хороших відгуків, а насправді це не так. Негатив до клініки став ще бі...
Ірина , 24.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже незадоволена прийомом лікаря Яловиця С.О. , за результатами аналізу крові був виявлений Хелікобастер, лікар не призначивши лікування бо я не маю симптомів....
Ірина , 19.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже гарна атмосфера у самій клініці. Все тихо і спокійно. Уважні дівчата, доброзичливі, завжди готові допомогти. Кваліфіковані лікарі до яких хочеться приходит...
Анна Олександрівна , 23.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Обслуговування чудове. Гастроентеролог Саковніч Інна Ігорівна висококваліфікований спеціаліст, уважна, турботлива до пацієнта. Після першого відвідування і прий...
Татьяна Іванівна , 10.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лікар Яловиця С.О. кваліфікований спеціаліст, уважний, прийомом задоволена, рекомендую клініку, обслуговування на вищому рівні. Дякую!
Олена Миколаївна , 29.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже дякую лікарю Саковніч Інні Ігорівні, лікарю Кедик Анатолію Володимировичу і всьому персоналу клініки за увагу, лікування, відношення. Окрема подяка медсест...
Ірина Олександрівна , 22.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дякуємо Левенко А.В. за професійну, культурну роботу з пацієнтами, а також лікарю Яловиця С.О.
Тамара Андріївна , 19.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже вдячна лікарю Саковніч І.І. за професіоналізм, добре підібране лікування, чуйність та увагу. Завдяки професійному підходу в лікуванні якість мого життя зна...
Ірина Валентинівна , 04.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Кропивницький, бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.