Лікування ентероколіту в Кропивницькому
Ентероколіт — захворювання, за якого запалюються внутрішні оболонки тонкої і товстої кишки. Причини розвитку ентероколіту:
- потрапляння в організм інфекційних агентів (кишкової палички, шигели, сальмонели, ротавірусів, аденовірусів, ентеровірусів);
- хвороба Крона, целіакія (через порушення функціонування імунної системи);
- тривалий прийом антибіотиків (запалення кишечника відбувається через розмноження в ньому шкідливих бактерій, що виділяють токсини, які ушкоджують внутрішню стінку кишечника);
- хвороба Гіршпрунга (часткова кишкова непрохідність);
- коліт (запалення товстого кишечника).
За підозри на ентероколіт потрібно звернутися до лікаря. Вилікувати запалення товстого і тонкого кишечника допоможе гастроентеролог.
Види ентероколіту
Залежно від причини розвитку, виділяють різні форми ентероколіту. Види ентероколіту:
- некротичний (ентероколіт, за якого відбувається відмирання тканин слизової кишечника). Розвивається у недоношених дітей на другий-третьому тижні життя через недорозвинуту імунну систему, перегодовування, неправильне штучне вигодовування;
- ентероколіт, пов'язаний з прийомом антибіотиків (через неконтрольований прийом антибіотиків у кишечнику гинуть здорові бактерії, що створює сприятливе середовище для розвитку бактерій клостридиум дифициле);
- псевдомембранозний (розвивається через бактеріальну інфекцію призводить до скупчення слизу і лейкоцитів у кишечнику);
- геморагічний (ентероколіт з'являється через попадання в організм кишкової палички, яка виробляє цитотоксини).
Також розрізняють гострий і хронічний ентероколіт. За гострого ентероколіту ознаки з'являються раптово і яскраво виражено. За неправильного або несвоєчасного лікування гострого ентероколіту можливий розвиток ентероколіту в хронічну форму.
Симптоми ентероколіту
Ознаки ентероколіту можуть відрізнятися залежно від його виду. Загальні симптоми ентероколіту:
- здуття живота;
- блювота;
- діарея;
- біль в області живота;
- втрата апетиту;
- підвищена температура.
За некротичного ентероколіту можуть з'являтися домішки крові в фекаліях, порушення дихання, затримка випорожнення шлунка. У разі розвитку ентероколіту через прийом антибіотиків або бактеріальну інфекцію, загальні ознаки ентероколіту доповнюються домішками слизу у фекаліях, судомами, спазмами в животі, головними та м'язовими болями.
Лікування і профілактика ентероколіту в Кропивницькому
Перед початком лікування ентероколіту гастроентеролог збирає анамнез (дізнається про симптоми та час їх появи), проводить візуальний огляд з пальпацією живота. Після проведення огляду гастроентеролог направляє на діагностичні дослідження. Діагностика ентероколіту включає:
- лабораторні аналізи (копрограма, загальноклінічні аналізи крові);
- ректоскопію (ендоскопічний огляд прямої кишки на глибині до 20 см);
- колоноскопію (огляд стінок товстого кишечника на глибині до 1,6 м).
ендоскоп для діагностики ентероколіту в медичному центрі ОН Клінік Кропивницький
Після отримання результатів обстеження гастроентеролог підбирає курс лікування. У медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» пропонується медикаментозне лікування ентероколіту за допомогою протизапальних препаратів, антибіотиків. У разі порушення стулу гастроентеролог також прописує лікарські препарати для нормалізації випорожнення.
Для прискорення лікування ентероколіту гастроентеролог рекомендує зміну харчування. Дієта за ентероколіту передбачає відмову від жирної, гострої, смаженої їжі, а також маринадів і спецій, які подразнюють слизову кишечника.
Лікування ентероколіту народними засобами (настоями, відварами трав) може призвести до розвитку ускладнень. Можливі наслідки ентероколіту:
- непрохідність кишечника;
- гемолітико-уремічний синдром (утворення невеликих згустків крові, які блокують приплив крові до внутрішніх органів);
- некроз (відмирання тканин) кишечника.
Уникнути наслідків допоможуть облік протипоказань за ентероколіту з харчування і дотримання рекомендацій гастроентеролога під час лікування ентероколіту. За ентероколіту не можна вживати алкогольні напої, палити.
Профілактика ентероколіту полягає в митті рук після туалету і перед їжею, дотриманні особистої гігієни, питті очищеної або фільтрованої води. Запобігти появі ентероколіту допоможе використання призначених лікарем пробіотиків, які містять корисні бактерії та дріжджі (лактобацилус, біфідобактерії, сахароміцети).
Записатися на консультацію до гастроентеролога і лікування ентероколіту в Кропивницькому в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» можна через форму запису на прийом або зателефонувавши за номером, вказаним на сайті.
Название | Цена |
Консультація гастроентеролога | 500 грн |
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога | 500 грн |
Вартість прийому гастроентерологів у Кропивницькому
Інші послуги Гастроентерології в Кропивницькому
Гастроентеролог у Кропивницькому за адресою:
Кропивницький, бульвар Студентський, 6/5
- По мапі
- Аеропанорама