Колоноскопія в Кропивницькому

Колоноскопія — це вид ендоскопічної діагностики товстого кишечника. Колоноскопія є обстеженням кишечника через задній прохід за допомогою колоноскопа, оснащеного камерою. Зображення під час дослідження показується на екрані.

Коли призначається колоноскопія

Перевірити кишечник на захворювання необхідно, якщо тривалий час (протягом декількох місяців) зберігаються скарги на болі в животі, порушення стулу (закреп або діарею), а також за виявлення крові в калі. Профілактичну колоноскопію в рамках онкологічного скринінгу (раннього виявлення онкологічних захворювань) рекомендується проходити один раз на п'ять років, починаючи з 50 років, як чоловікам, так і жінкам.

Колоноскопію призначають лікарі різних спеціальностей: гастроентерологи, терапевти та хірурги. Колоноскопія дозволяє діагностувати такі захворювання:

Колоноскопія показує стан слизової оболонки товстого кишечника, дозволяє виявити ознаки запальних захворювань, ділянки з передраковими змінами. Під час колоноскопії можна відразу видалити дрібні поліпи та взяти біопсію змінених ділянок слизової. Біопсія дозволяє з точністю відрізнити доброякісні новоутворення від раку кишечника. Жодне інше обстеження кишечника (рентгенографія, ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, комп'ютерна томографія) не є альтернативою до проведення колоноскопії. Перевірити кишечник в домашніх умовах неможливо.

Підготовка до колоноскопії

Колоноскопія проводиться за попереднім записом. Підготовка до колоноскопії починається за кілька днів до обстеження.

Протягом декількох днів перед колоноскопією необхідно дотримуватися дієти. За 3 дні до запланованої дати проведення колоноскопії з раціону слід прибрати:

 • продукти, що підвищують газоутворення в кишечнику (бобові, незбиране молоко, хліб, газовані напої);
 • кольорові напої (кава, чай, соки);
 • овочі та фрукти червоного кольору;
 • цільні зерна (кунжут, льон);
 • ягоди з дрібними кісточками (малину, інжир).

Напередодні проведення колоноскопії лікар може призначити очищення кишечника за допомогою проносних препаратів. Препарат для очищення кишечника призначається на попередній консультації лікарем. У день проведення колоноскопії необхідно прийти в медичний центр натщесерце. Останній прийом їжі повинен бути не пізніше за 12 годин перед дослідженням. Дотримання правил підготовки до колоноскопії забезпечує очищення кишечника і сприяє тому, щоб слизові оболонки відділів товстої кишки було добре видно через колоноскоп.

Колоноскопія в Кропивницькому

Пройти обстеження кишечника і зробити колоноскопію в Кропивницькому можна в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький». Колоноскопія проводиться амбулаторно (без госпіталізації) і триває близько 30 хвилин. Під час обстеження пацієнт розташовується на спеціальній кушетці на лівому боці. Для того, щоб під час колоноскопії пацієнту не було боляче, перевірка кишечника відбувається під медикаментозним сном (короткочасної загальною анестезією). Протягом півгодини після процедури необхідно залишитися в кімнаті відпочинку, щоб відновитися після загального знеболювання.

Колоноскопія проводиться за наявності показань і не завдає шкоди організму. Побічним ефектом після обстеження може стати короткочасне здуття живота, яке проходить протягом години. Протипоказання до колоноскопії включають:

 • гострі інфекційні захворювання (вірусні та бактеріальні інфекції з підвищенням температури тіла);
 • загострення хронічних захворювань (з боку дихальної, серцево-судинної системи, хвороб суглобів і обміну речовин);
 • інфаркт міокарда та інсульт в гострому періоді;
 • важку серцево-судинну і легеневу недостатність;
 • активні кишкові кровотечі (колоноскопія не виконується під час кровотечі, наприклад, за геморою).

Протипоказання до колоноскопії є тимчасовими. Діагностику кишечника можна провести після нормалізації самопочуття. Колоноскопію також недоцільно проводити за необхідності огляду тільки прямої кишки. Ендоскопічні дослідження прямої кишки та анального каналу називаються ректоскопія і аноскопія.

Колоноскопія в Кропивницькому в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» проводиться за попереднім записом. Дізнатися ціну на колоноскопію і записатися на обстеження можна за телефоном або через форму запису на прийом, зазначені на нашому сайті.

Третьяков Роман Миколайович
Третьяков Роман Миколайович
Лікар відділення діагностики

Вартість прийому лікарів у Кропивницькому

Відеогастродуоденоскопія
Колоноскопія
Уреазний тест

Лікарі відділення діагностики ОН Клінік Кропивницький

Відгуки про діагностів ОН Клінік у Кропивницькому

Хочу подякувати медичному центру «ОН Клінік» за чудове обслуговування. Особливу подяку хочу сказати лікареві Третякову Р.М. за його професіоналізм, проходила у нього гастроскопію. Гастроскопію проходили вперше, Роман Миколайович все доступно пояснив, був уважний до мене, в результаті все пройшло чудово. Рекомендую «ОН Клінік», я залишилась задоволена
Юлія , 22.02.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Статті медичного довідника з ендоскопії

Youtube OnClinic

Адреса: Кропивницький, Бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб: 8:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама