Logo
0 800 30 07 00

Лікування гастриту в Кропивницькому

Гастрит — це захворювання шлунково-кишкового тракту (ШКТ), яке характеризується запаленням слизової оболонки шлунка. Симптоми гастриту схожі на ознаки інших хвороб ШКТ: гастродуоденіту (запалення слизової оболонки шлунка, що переходить на слизові оболонки дванадцятипалої кишки), панкреатиту (запалення підшлункової залози), виразки шлунка і дванадцятипалої кишки. Вилікувати гастрит у Кропивницькому можна в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький».

Види гастриту

Гастрит може бути гострим і хронічним. Для гострого гастриту характерні яскраво виражені симптоми. За хронічного гастриту симптоми не такі гострі, в ході хвороби спостерігаються як рецидиви (загострення гастриту), так і стадії ремісії. Різновидами хронічного гастриту є атрофічний гастрит і поверхневий гастрит. За атрофічного гастриту стоншується слизова оболонка шлунка і атрофуються залози шлунка, які виробляють соляну кислоту. Поверхневий гастрит характеризується підвищенням секреторної функції шлунка.

Крім того, виділяють:

 • гастрит з підвищеною кислотністю;
 • гастрит зі зниженою кислотністю (гіпоацидний гастрит).

Під час гастриту з підвищеною кислотністю в організмі спостерігається підвищений рівень соляної кислоти, що входить до складу шлункового соку, що призводить до швидкого розвитку захворювання. За гастриту зі зниженою кислотністю рівень соляної кислоти знижений, внаслідок чого порушується переварювання білка, а в кишечнику починаються активні процеси бродіння.

Існує також рефлюкс-гастрит — запалення слизової оболонки шлунка, обумовлене подразнювальним впливом лугу з домішками жовчі, яка потрапляє в шлунок з прямої кишки. За розвитку рефлюкс-гастриту з часом спостерігаються дистрофічні (пов'язані з пошкодженням клітин) зміни епітелію шлунка.

Гастрит може супроводжуватися утворенням на слизовій оболонці шлунка ерозії різного розміру. За ерозивного гастриту, як правило, ерозія не проникає глибоко в стінки шлунка і не залишає слідів після загоєння.

Симптоми гастриту

Ознаки гастриту розрізняються залежно від його виду. Для гострого гастриту характерні нудота, блювота, втрата апетиту, а також болі в шлунку (болі під час гострого гастриту мають різкий або переймоподібний характер).

За хронічного гастриту з'являються:

 • печія;
 • рідкий стул;
 • відрижка;
 • закреп.

До симптомів гастриту з підвищеною кислотністю належить печія, відрижка і здуття живота. Гастрит зі зниженою кислотністю характеризується нудотою, сильним болем у верхній частині живота, а також відрижкою з гнильним присмаком. Язик за гастриту з підвищеною кислотністю, як правило, вкритий нальотом, а за гастриту зі зниженою кислотністю язик найчастіше чистий.

Лікування і профілактика гастриту

Для діагностики гастриту необхідно записатися на консультацію лікаря-гастроентеролога. Лікар проведе огляд, вивчить історію хвороби та дізнається скарги пацієнта. У разі необхідності, гастроентеролог направить на проведення додаткових досліджень.

До діагностичних досліджень, які може призначити гастроентеролог, належать:

 • гастроскопія (ендоскопічне дослідження слизової оболонки шлунка, стравоходу і дванадцятипалої кишки;
 • лабораторні аналізи (аналізи крові, сечі та калу);
 • УЗД органів травного тракту.

апарат для проведення гастроскопії в медичному центрі ОН Клінік Кропивницький

апарат для проведення гастроскопії в медичному центрі ОН Клінік Кропивницький

Після проведення діагностики лікар призначає індивідуальну схему терапії, яка включає медикаментозне лікування гастриту і дотримання спеціальної дієти. До ліків від гастриту належать протизапальні препарати (допомагають зняти запалення шлунка), антимікробні засоби (за підтвердженої гелікобактерної інфекції) та антисекреторні препарати (зменшують вироблення шлункового соку і кількість соляної кислоти).

Дієта за гастриту включає відмову від споживання алкогольних і газованих напоїв. Під час гастриту не можна їсти здобне тісто, копчені та гострі страви, фаст-фуд, кондитерські вироби, спеції та соуси. За гастриту можна їсти тільки корисну, якісну їжу.

У разі гастриту з підвищеною кислотністю дієта націлена на зменшення кількості соляної кислоти. Для зниження кислотності рекомендується споживання:

 • бульйону на нежирному м'ясі;
 • нежирного молока, молочного супу;
 • відварених і приготованих на парі овочів;
 • варених яєць.

За гастриту зі зниженою кислотністю необхідно споживати продукти, що провокують секрецію соляної кислоти. До таких продуктів належать:

 • овочеве пюре;
 • варені яйця, омлет;
 • парові котлети;
 • рідкі каші та супи;
 • м'ясний і рибний бульйон з нежирного м'яса і риби;
 • сир.

Розпізнати гастрит і призначити його лікування може тільки гастроентеролог. Самолікування гастриту і несвоєчасне звернення до лікаря можуть призвести до перетікання хвороби в хронічну форму. Крім того, можуть розвинутися такі наслідки гастриту, як шлункова кровотеча і виразка шлунка. Лікування гастриту народними засобами можливо тільки в складі комплексної терапії за рекомендацією лікаря.

Профілактика гастриту включає правильне харчування, відмова від куріння і надмірного споживання спиртних напоїв. Крім того, з метою запобігання розвитку гастриту та інших захворювань ШКТ, необхідно щорічно проходити профілактичний огляд у гастроентеролога.

Записатися на консультацію гастроентеролога і на лікування гастриту в Кропивницькому можна за вказаними на сайті телефонами або через форму запису на прийом. Заявки на консультацію гастроентеролога приймаються цілодобово.

Саковніч Інна Ігорівна
Саковніч Інна Ігорівна
Лікар відділення гастроентерології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому гастроентерологів у Кропивницькому

Консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон

Лікарі відділення гастроентерології ОН Клінік Кропивницький

Відгуки про лікарів-гастроентерологів у Кропивницькому

Доброго дня. Пишу відгук вдруге. перший видалили. Тепер я розумію, чому на сайті багато хороших відгуків, а насправді це не так. Негатив до клініки став ще бі...
Ірина , 24.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже незадоволена прийомом лікаря Яловиця С.О. , за результатами аналізу крові був виявлений Хелікобастер, лікар не призначивши лікування бо я не маю симптомів....
Ірина , 19.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже гарна атмосфера у самій клініці. Все тихо і спокійно. Уважні дівчата, доброзичливі, завжди готові допомогти. Кваліфіковані лікарі до яких хочеться приходит...
Анна Олександрівна , 23.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Обслуговування чудове. Гастроентеролог Саковніч Інна Ігорівна висококваліфікований спеціаліст, уважна, турботлива до пацієнта. Після першого відвідування і прий...
Татьяна Іванівна , 10.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лікар Яловиця С.О. кваліфікований спеціаліст, уважний, прийомом задоволена, рекомендую клініку, обслуговування на вищому рівні. Дякую!
Олена Миколаївна , 29.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже дякую лікарю Саковніч Інні Ігорівні, лікарю Кедик Анатолію Володимировичу і всьому персоналу клініки за увагу, лікування, відношення. Окрема подяка медсест...
Ірина Олександрівна , 22.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дякуємо Левенко А.В. за професійну, культурну роботу з пацієнтами, а також лікарю Яловиця С.О.
Тамара Андріївна , 19.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже вдячна лікарю Саковніч І.І. за професіоналізм, добре підібране лікування, чуйність та увагу. Завдяки професійному підходу в лікуванні якість мого життя зна...
Ірина Валентинівна , 04.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Кропивницький, бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.