Logo
0 800 30 07 00

Лікування панкреатиту в Кропивницькому

Панкреатит — це захворювання, що характеризується запаленням підшлункової залози, що призводить до порушення відтоку травних ферментів. Речовини, що виробляються підшлунковою залозою, активізуються не в кишечнику, а в прилеглих до нього тканинах, і викликають їх руйнування. За важкої форми захворювання продукти розщеплення потрапляють до кровотоку і пошкоджують нирки, легені, серце, мозок і печінку. Лікування панкреатиту в Кропивницькому проводиться в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький».

Види панкреатиту

Панкреатит буває гострим і хронічним. Ознаки гострого панкреатиту виражені найбільш яскраво. Хронічний панкреатит характеризується менш сильними симптомами. Ознакою хронічного панкреатиту є періодичні спалахи болю в області підшлункової залози. Загострення хронічного панкреатиту може статися внаслідок вживання алкогольних напоїв, незбалансованого харчування, надмірного фізичного та емоційного навантаження. За загострення панкреатиту слід негайно звернутися до гастроентеролога. На тлі хронічного панкреатиту може розвиватися псевдотуморозний панкреатит, який супроводжується збільшенням розмірів підшлункової залози та здавленням жовчних проток і дванадцятипалої кишки.

За ступенем тяжкості перебігу виділяють:

  • легкий панкреатит;
  • панкреатит середньої тяжкості;
  • важкий панкреатит.

Залежно від причини виникнення панкреатиту виділяють алкогольний, біліарний і реактивний види захворювання. Алкогольний панкреатит розвивається внаслідок зловживання алкогольними напоями та трапляється найчастіше (до 70% випадків захворювання пов'язані з алкоголізмом). Біліарний панкреатит, як правило, виникає на тлі жовчнокам'яної хвороби, але його причинами також можуть бути хронічне запалення жовчного міхура і цироз печінки. Реактивний панкреатит викликають інші патології шлунково-кишкового тракту (гастрит, холецистит), а також неправильне харчування, зокрема надмірне вживання жирних, гострих і копчених продуктів.

Симптоми панкреатиту

Ознакою панкреатиту є різкий біль у верхній частині живота, який часто супроводжується блювотою з домішками жовчі. Температура за панкреатиту може підвищуватися до 39°С. Напади панкреатиту характеризуються ріжучим болем у середині живота, який може віддавати в спину.

Крім того, до симптомів панкреатиту належать:

  • зміна кольору шкірних покривів;
  • порушення стулу;
  • висипання на різних частинах тулуба (виникає внаслідок руйнування капілярів під впливом ферментів підшлункової залози);
  • потемніння сечі;
  • слабкість, втома.

Лікування і профілактика панкреатиту в Кропивницькому

Для діагностики та лікування панкреатиту необхідно звернутися до гастроентеролога. Лікар проведе огляд, вивчить історію хвороби і в разі потреби призначить проведення додаткових досліджень.

До методів діагностики панкреатиту належать:

ендоскоп для діагностики панкреатиту в медичному центрі ОН Клінік Кропивницький

ендоскоп для діагностики панкреатиту в медичному центрі ОН Клінік Кропивницький

Після діагностики панкреатиту лікар призначає індивідуальну схему лікування, яка включає медикаментозну терапію і дотримання спеціальної дієти (лікування гострого панкреатиту може включати лікувальне голодування протягом одного-двох днів). До ліків від панкреатиту належать протизапальні та знеболювальні препарати.

Харчування за панкреатиту має бути раціональним і збалансованим. За панкреатиту не можна вживати гострі, жирні та копчені продукти. Заборонено вживання алкогольних та газованих напоїв. За панкреатиту можна їсти нежирне м'ясо і рибу, кисломолочні продукти, крупи та овочі. Дієта за панкреатиту допоможе відновити підшлункову залозу.

Вилікувати панкреатит може тільки лікар. Тому, якщо болить підшлункова залоза або спостерігаються інші симптоми панкреатиту, слід негайно звернутися до гастроентеролога. Самостійно лікувати панкреатит у домашніх умовах категорично заборонено, оскільки це може призвести до перетікання хвороби в хронічну форму і розвитку таких ускладнень, як кісти підшлункової залози та холестазу (застій жовчі). Ускладненнями гострого панкреатиту можуть стати також сепсис (зараження крові) і гнійний панкреатит. Застосування народних засобів для лікування панкреатиту можливо тільки за рекомендацією лікаря в складі комплексної терапії.

Профілактика панкреатиту включає правильне харчування, відмову від надмірного споживання алкогольних напоїв і куріння, помірне фізичне навантаження. Крім того, щоб уникнути розвитку панкреатиту та інших гастроентерологічних захворювань, необхідно щорічно проходити профілактичний огляд лікаря-гастроентеролога.

Для запису на консультацію гастроентеролога і на лікування панкреатиту зателефонуйте за вказаними на сайті номерами або заповніть форму запису на прийом. Заявки на консультацію лікаря приймаються цілодобово.

Саковніч Інна Ігорівна
Саковніч Інна Ігорівна
Лікар відділення гастроентерології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому гастроентерологів у Кропивницькому

Консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон

Лікарі відділення гастроентерології ОН Клінік Кропивницький

Відгуки про лікарів-гастроентерологів у Кропивницькому

Доброго дня. Пишу відгук вдруге. перший видалили. Тепер я розумію, чому на сайті багато хороших відгуків, а насправді це не так. Негатив до клініки став ще бі...
Ірина , 24.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже незадоволена прийомом лікаря Яловиця С.О. , за результатами аналізу крові був виявлений Хелікобастер, лікар не призначивши лікування бо я не маю симптомів....
Ірина , 19.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже гарна атмосфера у самій клініці. Все тихо і спокійно. Уважні дівчата, доброзичливі, завжди готові допомогти. Кваліфіковані лікарі до яких хочеться приходит...
Анна Олександрівна , 23.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Обслуговування чудове. Гастроентеролог Саковніч Інна Ігорівна висококваліфікований спеціаліст, уважна, турботлива до пацієнта. Після першого відвідування і прий...
Татьяна Іванівна , 10.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лікар Яловиця С.О. кваліфікований спеціаліст, уважний, прийомом задоволена, рекомендую клініку, обслуговування на вищому рівні. Дякую!
Олена Миколаївна , 29.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже дякую лікарю Саковніч Інні Ігорівні, лікарю Кедик Анатолію Володимировичу і всьому персоналу клініки за увагу, лікування, відношення. Окрема подяка медсест...
Ірина Олександрівна , 22.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дякуємо Левенко А.В. за професійну, культурну роботу з пацієнтами, а також лікарю Яловиця С.О.
Тамара Андріївна , 19.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже вдячна лікарю Саковніч І.І. за професіоналізм, добре підібране лікування, чуйність та увагу. Завдяки професійному підходу в лікуванні якість мого життя зна...
Ірина Валентинівна , 04.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Кропивницький, бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.