Ректоскопія та аноскопія в Кропивницькому

Аноскопія і ректоскопія — інструментальні методи дослідження заднього проходу і прямої кишки. На ректоскопічне або аноскопічне дослідження направляє проктолог після консультації за підозри на проктологічні захворювання (геморой, анальні тріщини).

Коли призначаються ректоскопія і аноскопія

Аноскопія прямої кишки проводиться за допомогою аноскопа (гнучкого оптичного приладу), який дозволяє досліджувати анальний прохід на глибині до 10 см. Ректоскопія кишечника дає можливість оцінити його слизову оболонку, виявити анальні поліпи та кісти заднього проходу на глибині до 20 см. Захворювання, за яких призначають аноскопію і ректоскопію прямої кишки:

За появи болю, печіння в анусі, ректальної кровотечі слід записатися до проктолога. Після збору анамнезу, проведення огляду прямої кишки лікар встановить необхідність інструментального обстеження.

Що показують ректоскопія і аноскопія

Аноскопію та ректоскопію роблять за підозри на наявність проктологічних захворювань (геморою, раку заднього проходу або прямої кишки, анальних тріщин). У разі виявлення новоутворень за ректороманоскопії лікар здійснює забір тканин для дослідження (біопсії) за згодою пацієнта. За допомогою біопсії визначається доброякісність або злоякісність новоутворення. За потреби обстеження товстого кишечника через підозру на поліпи, новоутворення призначається колоноскопія (ендоскопічне дослідження товстої кишки).

Ректоскопія і аноскопія в Кропивницького

Перед проведенням аноскопії і ректороманоскопії потрібна підготовка. Якщо ви приймаєте лікарські препарати, повідомте про це проктолога під час консультації. Лікар може попросити змінити дозування або відмовитися від прийому ліків до проведення процедури огляду прямої кишки для отримання точних результатів.

Підготовка до ректоскопії і аноскопії також вимагає відмови від важкої їжі за 24 години до дослідження, сніданку, спорожнення кишечника за допомогою клізми або проносних препаратів з вечора. Перед оглядом прямої кишки за допомогою ректоскопа або аноскопа потрібно спорожнити сечовий міхур. Аноскопія може проводитися під час вагітності, оскільки є безпечною для жінки та плода.

Під час процедури пацієнт лягає на кушетку і згинає ноги в колінах. Лікар вводить аноскоп або ректоскоп через задній прохід у пряму кишку. Під час просування ректоскопа або аноскопа можуть з'являтися спазми в області живота або позиви до спорожнення кишечника. Біль за аноскопії та ректоскопії зазвичай відсутній.

Після ректороманоскопії можуть виникати дискомфорт у животі, здуття, газоутворення через вихід залишків повітря після процедури. За появи постійного болю після аноскопії та ректоскопії в області живота, підвищення температури, ректальної кровотечі слід записатися до проктолога.

Записатися на аноскопію і ректоскопію в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» можна за телефоном або через форму запису на прийом, зазначену на сайті.

Пархоменко Сергій Іванович
Пархоменко Сергій Іванович
Лікар відділення проктології

Вартість прийому лікарів у Кропивницькому

Первинний прийом лікаря-колопроктолога
Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога за кордон

Лікарі відділення проктології ОН Клінік Кропивницький

Відгуки про проктологiв ОН Клінік у Кропивницькому

Виражаю щиру подяку за кваліфіковану пораду і правильну діагностику Пархоменка Сергію Івановичу, а також правильну діагностику і курс лікування від Саєнка Олександра Олександровича. Кваліфіковані фахівці. Щиро дякую!
Ігор , 22.03.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Статті медичного довідника з ендоскопії

Youtube OnClinic

Адреса: Кропивницький, Бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб: 8:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама