Лікування анальних тріщин у Кропивницькому

Анальні тріщини (фісури) — це невеликі розриви слизової оболонки нижньої ділянки прямої кишки (ануса). Анальні тріщини можуть утворюватися в будь-якому віці незалежно від статі людини.

Спровокувати розвиток анальних тріщин можуть розлади стулу (тривалий закреп або пронос), внаслідок яких травмується слизова ануса. До інших причинам появи анальних тріщин належать:

 • порушення кровообігу в анусі, що виникає за геморою;
 • занадто сильне напруження м'язів сфінктера, внаслідок чого утворюються надриви слизової прямої кишки;
 • малоактивний спосіб життя, що провокує порушення кровообігу в малому тазу;
 • механічні пошкодження анального каналу (наприклад, отримані під час анального сексу);
 • вагітність і пологи — внаслідок збільшення тиску на пряму кишку, надмірного напруження м'язів заднього проходу в процесі пологів.

За відсутності своєчасного лікування анальні тріщини значно погіршують якість життя людини через постійні проблеми з випорожненням кишечника, сильний больовий синдром. Також до типових наслідків анальних тріщин належать звуження заднього проходу, парапроктит (нагноєння тканин поблизу ануса) і ректальна кровотеча — виділення великої кількості яскраво-червоної крові з ануса, часто змішаної з випорожненнями.

Ознаки появи анальних тріщин

Виділяють два види анальних тріщин залежно від форми захворювання: гостру і хронічну. Симптоми анальних тріщин також різняться залежно від їх форми:

 • гостра анальна тріщина — характеризується різким ріжучим болем під час випорожнень, виділенням червоної крові з заднього проходу, сильним печінням і свербінням у задньому проході. Процес загоєння гострої анальної тріщини не перевищує чотири тижні за умови вчасно розпочатого лікування;
 • хронічна анальна тріщина — це дефект слизової прямої кишки, який існує понад чотири-вісім тижнів. Для хронічної тріщини прямої кишки характерні пекучі та ріжучі больові відчуття, що з'являються після випорожнення, а також складності з випорожненням кишечника, що виникають внаслідок спазмування м'язів сфінктера.

Тріщину заднього проходу можна виявити на візуальному огляді у проктолога. Практично завжди анальні фісури розташовуються посередині слизової оболонки ануса.

Методи лікування анальних тріщин у Кропивницькому

Лікування анальних тріщин, яке проводять проктологи в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» у Кропивницькому, буде залежати від форми патології. Тріщини заднього проходу в гострій формі, що виникли не більше, ніж чотири тижні тому, лікуються консервативними методами: лікар виписує спеціальну мазь від анальних тріщин, яка знімає м'язовий спазм і запалення та сприяє швидкому загоєнню анальних тріщин. Паралельно підбирається дієта за анальної тріщини, спрямована на нормалізацію стулу (розм'якшення калових мас).

За хронічних анальних тріщин проктологи медичного центру центру «ОН Клінік Кропивницький» можуть призначити малоінвазивне лікування, що полягає у висічення анальних тріщин радіохвильовим приладом «Сургітрон». Радіохвильова терапія анальних тріщин не вимагає анестезії, не викликає ускладнень, оскільки відбувається мінімальний вплив на тканини. Також у медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» у Кропивницькому проводиться лікування анальних тріщин лазером.

Підібрати лікування тріщин заднього проходу лікар-проктолог зможе після огляду заднього проходу і проведення (у разі потреби) інструментальної діагностики. Інструментальна діагностика анальних тріщин в «ОН Клінік Кропивницький» у Кропивницькому може включати:

 • аноскопію — дослідження прямої кишки в області анального каналу на глибині до 14 см;
 • ректоскопію — ендоскопічне дослідження прямої кишки та дистального відділу сигмовидної кишки, яке виконується ректоскопом, який вводиться в анус на глибину до 30 см.

На огляді проктолог «ОН Клінік Кропивницький» визначить необхідність проведення інструментальної діагностики.За її призначення вам будуть дані інструкції з підготовки до досліджень.

Профілактика анальних тріщин

З метою запобігання появи анальних тріщин варто дотримуватися певних заходів профілактики. Профілактика анальних тріщин включає:

 • правильне харчування, необхідне для запобігання закрепам, розм'якшення калових мас і відсутності травмування твердим калом слизової прямої кишки. Рекомендується включати в раціон більше продуктів, багатих на харчові волокна (фруктів і овочів, сухофруктів, бобових);
 • помірну фізичну активність (рекомендовані щоденні піші прогулянки на свіжому повітрі);
 • дотримання правил інтимної гігієни.

Також для профілактики тріщин заднього проходу не можна стримувати бажання дефекації, необхідно вчасно спорожняти кишечник за появи позивів. Крім того, важливо своєчасно лікувати будь-які проктологічні патології.

Записуйтеся на консультацію проктолога в «ОН Клінік Кропивницький» за телефонами, вказаними на нашому сайті, або заповнивши спеціальну форму запису на прийом на сайті. Наш оператор зорієнтує щодо вільних дат, підбере зручний час для консультації проктолога.

Пархоменко Сергій Іванович
Пархоменко Сергій Іванович
Лікар відділення проктології

Вартість прийому лікарів у Кропивницькому

Первинний прийом лікаря-колопроктолога
Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога за кордон

Лікарі відділення проктології ОН Клінік Кропивницький

Відгуки про проктологiв ОН Клінік у Кропивницькому

Виражаю щиру подяку за кваліфіковану пораду і правильну діагностику Пархоменка Сергію Івановичу, а також правильну діагностику і курс лікування від Саєнка Олександра Олександровича. Кваліфіковані фахівці. Щиро дякую!
Ігор , 22.03.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Статті медичного довідника з анальної тріщини

Адреса: Кропивницький, Бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб: 8:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама