Лікування анальних бахромок у Кропивницькому

Анальна (перианальна) бахромка — м'яка складка, яка утворюється навколо заднього проходу внаслідок відсутності лікування геморою, тромбозу гемороїдальних вен. Наявність бахромок в області анального отвору може викликати дискомфорт під час здійснення гігієнічних процедур (під час підмивання анального проходу), під час дефекації або сексу.

Симптоми анальних бахромок

Симптоми за бахромки заднього проходу посилюються в періоди загострення. Ознаки анальних бахромок:

 • біль в області анального отвору;
 • запалення шкіри біля заднього проходу;
 • анальний свербіж;
 • кров із заднього проходу.

Якщо анальні бахромки з'являються через зовнішні гемороїдальні вузли, то загострення геморою може призвести до збільшення і запалення бахромок, хворобливості та неприємних відчуттів під час пальпації. З гемороїдальних бахромок може виділятися волога, що призводить до посилення свербіння і подразнення заднього проходу.

Причини виникнення анальних бахромок

Найпоширенішою причиною появи періанальних бахромок навколо заднього проходу є зовнішній геморой (гемороїдальні вузли утворюються зовні, навколо ануса). Інші причини виникнення бахромок навколо заднього проходу:

 • регулярний розлад шлунку (закреп);
 • пологи (бахромки після пологів з'являються через короткочасне, але різке підвищення тиску в судинах внаслідок напруження під час потуг). 

Складка шкіри біля заднього проходу може з'являтися за анальних тріщин і запалення сфінктера (сфінктериту). Щоб уникнути утворення анальних і зовнішніх гемороїдальних бахромок, за анального свербіння, дискомфорту під час дефекації, появи шишок на анусі слід звертатися до проктолога.

Діагностика і лікування анальних бахромок у Кропивницькому

Проктолог перед початком лікування бахромок навколо заднього проходу проводить комплексне обстеження. Діагностика бахромок навколо заднього проходу включає:

 • збір анамнезу (проктолог дізнається про симптоми та час їх появи, наявність інших проктологічних захворювань);
 • пальцеве ректальне дослідження, під час якого лікар оглядає анальні бахромки.

У разі потреби проктолог може направити на ректороманоскопію або аноскопію. За ректороманоскопії ректороманоскоп вводиться в задній прохід на глибину до 20 см для повного дослідження прямої кишки, а за аноскопії анальний прохід досліджується аноскопом на глибині до 10-12 см.

Після встановлення причини утворення анальних бахромок проктолог призначає малоінвазивну операцію з видалення бахромки. Лікування гемороїдальних бахромки проводиться одночасно з лікуванням основного захворювання — геморою. Висічення гемороїдальних бахромок проводиться радіохвильовим методом.

Лазерне видалення анальних бахромок у Кропивницькому здійснюється за допомогою апарату «Сургітрон». Радіохвильова терапія анальних бахромок забезпечує розріз тканин без контакту зі шкірою та видалення складок навколо заднього проходу за допомогою радіохвиль високої частоти під впливом тепла. Переваги видалення бахромок радіохвильовим методом:

 • відсутність пошкоджень прилеглих тканин;
 • безболісне видалення складок навколо заднього проходу (для проведення малоінвазивної операції застосовується місцева анестезія);
 • відсутність шрамів і рубців після операції;
 • тривалість операції не перевищує 15 хвилин;
 • швидке загоєння.

Ускладнення після видалення бахромки у вигляді кровотеч, запалень, набряків або інфікування рани виключені. Це пов'язано з тим, що кровоносні судини під час операції відразу запаюються.

Прибрати бахромки в домашніх умовах за допомогою мазей, відварів або медикаментів неможливо. Щоб уникнути появи запалення анальних бахромок, слід звертатися за лікуванням до проктолога.

Записатися на консультацію до проктолога і видалення анальних бахромок в Кропивницькому можна в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Пархоменко Сергій Іванович
Пархоменко Сергій Іванович
Лікар відділення проктології

Вартість прийому лікарів у Кропивницькому

Первинний прийом лікаря-колопроктолога
Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога за кордон

Лікарі відділення проктології ОН Клінік Кропивницький

Відгуки про проктологiв ОН Клінік у Кропивницькому

Виражаю щиру подяку за кваліфіковану пораду і правильну діагностику Пархоменка Сергію Івановичу, а також правильну діагностику і курс лікування від Саєнка Олександра Олександровича. Кваліфіковані фахівці. Щиро дякую!
Ігор , 22.03.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Статті медичного довідника з проктології

Адреса: Кропивницький, Бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб: 8:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама