Лікування захворювань куприка в Кропивницькому

Куприк — це кістка нижнього відділу хребта, яка включає в себе 3-5 зрощених хребців. Куприк бере участь у правильному розподілі навантаження на таз і хребет під час ходіння і сидіння. Також на п'ятій точці закріплюються м'язи та зв'язки, які беруть участь у роботі органів сечостатевої системи та нижнього відділу товстої кишки (виконуючи функцію захисту і підтримки сечового міхура, статевих органів, прямої кишки).

Гострий і раптовий біль у куприку може виникнути внаслідок травми (забій, удар, перелом куприка), а також внаслідок тривалого сидіння на твердій (жорсткій, незручній) поверхні. За болю в куприку, що продовжується понад 3-4 дні, слід звернутися до лікаря-проктолога для діагностики. За куприкового болю проктолог проведе ректальне обстеження для виключення захворювань, які можуть спровокувати больовий синдром, і наявності новоутворень.

Причини виникнення болю в куприку

Кокцигодинія — це хронічне захворювання, яке супроводжується болем в області куприка. Причини появи болю в куприку:

 • травма куприка (забій, вивих, перелом куприка);
 • частий і тривалий тиск на куприк (велоспорт, верхова їзда, сидячий вид діяльності);
 • важкі природні пологи;
 • пухлини та інфекції сечостатевої системи;
 • хронічне порушення стулу;
 • остеохондроз;
 • кіста куприка (вроджена аномалія, за якої в області сідничної складки з'являється округле утворення);
 • защемлення сідничного нерва, зсув міжхребетних дисків;
 • опущення органів малого таза (у жінок болить куприк за опущення матки);
 • свищ на п'ятій точці (куприковий свищ — вроджена патологія, за якої в крижово-куприковій області спостерігається вузький канал під шкірою — трубчаста порожнина);
 • проведені операції в області заднього проходу (видалення геморою, анальної тріщини);
 • запальні процеси в області прямої кишки.

Біль у куприку під час вагітності виникає через збільшення навантаження на опорно-руховий апарат (збільшення маси тіла), розширення тазостегнових кісток і гормональної перебудови організму вагітної жінки. Біль у куприку, як правило, посилюється під час сидіння. За болю в куприку під час вагітності лікар може призначити вправи або масаж для зменшення больового синдрому.

Біль між куприком і заднім проходом може сигналізувати про наявність проктологічних захворювань (анальна тріщина, геморой, парапроктит, поліпи прямої кишки). Біль у куприку у чоловіків часто виникає на тлі простатиту, звуження уретри, аденоми простати. У цьому випадку може знадобитися консультація уролога.

Види хвороб куприка

Анокуприковий больовий синдром — це стан, за якого біль локалізується в області куприка і нижній частині спини. Біль в області заднього проходу може вказувати на аноректальний больовий синдром. За характером больових відчуттів розрізняють наступні види болю куприка:

 • ниючий;
 • судомний;
 • гострий.

Болі в куприку, як правило, посилюються після фізичних навантажень і тривалого сидіння. Ниючий біль протягом тривалого часу (більше за один тиждень) виникає за хронічної куприкової хвороби та вимагає діагностики.

Діагностика захворювань куприка в Кропивницькому

У Кропивницькому в «ОН Клінік Кропивницький» здійснюються діагностика і лікування захворювань куприка. Діагностика спрямована на виключення проктологічних, урологічних та гінекологічних захворювань (обстеження у проктолога, гінеколога, уролога). Проктолог досліджує куприк, крижі та поперековий відділ хребта. Для виявлення причин болю в куприку використовуються апаратні методи дослідження:

 • рентген хребетного стовпа;
 • УЗД органів малого таза;
 • аноскопія, ректоскопія (для дослідження прямої кишки).

Прибрати біль у куприку можна за допомогою мазей, ін'єкцій, ванночок. Усі лікарські препарати, зокрема і мазь від болю в куприку, призначає лікар-проктолог, враховуючи характер захворювання. Лікування хронічного болю в куприку може проводитися такими способами:

 • за допомогою фізіотерапії (вправи, масаж, вплив лазерного променя, який усуває запалення і набряки в області куприка);
 • медикаментозним способом (ін'єкції, мазі).

Дізнатися докладніше про лікування кокцигодинії в Кропивницькому в «ОН Клінік Кропивницький» можна за телефонами, вказаними на сайті. Записатися на консультацію до проктолога і на лікування захворювань куприка можна, скориставшись формою запису на прийом або зателефонувавши за номером, вказаним на сайті.

Пархоменко Сергій Іванович
Пархоменко Сергій Іванович
Лікар відділення проктології

Вартість прийому лікарів у Кропивницькому

Первинний прийом лікаря-колопроктолога
Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога за кордон

Лікарі відділення проктології ОН Клінік Кропивницький

Відгуки про проктологiв ОН Клінік у Кропивницькому

Виражаю щиру подяку за кваліфіковану пораду і правильну діагностику Пархоменка Сергію Івановичу, а також правильну діагностику і курс лікування від Саєнка Олександра Олександровича. Кваліфіковані фахівці. Щиро дякую!
Ігор , 22.03.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Статті медичного довідника з проктології

Адреса: Кропивницький, Бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб: 8:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама