Як сидячий спосіб життя сприяє розвитку геморою?

Коли людина рухається, скорочення м’язів в області тазу, сприяє відходженню крові з гемороїдальних вен. При сидячому способі життя скорочення відбувається рідко, кров застоюється, стінки вен розтягуються, утворюється варикоз (розширення вен ) і гемороїдальні вузли, розвивається геморой.
Наслідками сидячого способу життя стає не тільки застій крові у малому тазу, але й запор, адже для нормальної роботи кишківника важлива фізична активність. При закрепі тверді калові маси травмують слизову оболонку кишківника та тиснуть на судини прямої кишки, викликаючи їх патологічне змінення.
На початку геморой ніяк не проявляється. Згодом можуть з’явитися свербіж в області анального отвору та біль під час випорожнення. Якщо не звернутися вчасно до лікаря-проктолога, хвороба прогресуватиме:
З появою перших симптомів необхідно звернутися до лікаря, який проведе обстеження і призначить терапію. Сучасні методи дають можливість швидко та безболісно вилікувати геморой на початкових стадіях. Пізнє звернення може призвести до необхідності хірургічного втручання, тривалого та болісного лікування.
У групі ризику на проктологічні захворювання, знаходяться 99% людей, адже його основна причина – малорухливий спосіб життя. Найбільше страждають чоловіки, віком від 30 до 50 років, жінки під час вагітності та після пологів, та люди, які працюють по 6-8 годин сидячі або стоячі – статичне навантаження призводить до застійних процесів у судинах і провокує розвиток геморою.
Розвитку геморою може сприяти спадковість, але частіше виникнення хвороби пов’язане з низкою факторів, що викликають застій крові в судинах прямої кишки.
Застій крові в гемороїдальних венах відбувається через малорухливий спосіб життя, тому серед тих, хто хворіє на геморой багато людей «сидячих» професій:
Ті, хто цілими днями працює «на ногах», також можуть мати геморой, через значне навантаження на вени. Тому до переліку «шкідливих» професій потрапляють:
Тяжка фізична праця призводить до підвищення внутрішньочеревного тиску і порушенню кровообігу в судинах прямої кишки, що може спровокувати розвиток геморою.
Гостра, солона, смажена їжа, кава, міцний чай, надмірне вживання алкоголю та паління призводять до патології судин і захворювань прямої кишки. Геморой часто супроводжують розлади травлення, запори і діареї. Особливо шкідливим є напруження м’язів при запорах та тривале сидіння в туалеті.
Додатковим фактором ризику, що може спричинити розвиток геморою, є стрес. Надмірні хвилювання або підвищена емоційність призводять до спазмів черевних м’язів, та судин, проблем з кишково-шлунковим трактом, частим діареям або запорам, уповільненню обміну речовин та неправильному харчуванню, що в свою чергу провокує появу геморою.
Методи лікування геморою залежать від стадії захворювання. Терапію обирає лікар-проктолог після огляду пацієнта. Може призначатися:
Геморой на останніх стадіях, або з ускладненнями не лікується консервативними методами і потребує операції.
Захистити себе від геморою можна, якщо вести здоровий спосіб життя. Головними правилами мають стати:
Дієвою профілактикою геморою є регулярні профілактичні обстеження (принаймні раз на рік). Проте попередження захворювання не виключає вчасного його лікування, якщо вже з’явились перші симптоми геморою.