Logo
0 800 30 17 33

Сімейна медицина в Миколаєві

У медичному центрі «ОН Клінік Миколаїв» у відділенні сімейної медицини ведеться прийом дітей.

Сімейний лікар спостерігає дітей від народження, збирає докладний анамнез, координує і контролює лікувальний процес.

Ми приймаємо з:

Хто такий сімейний лікар

Сімейний лікар — це медичний фахівець (терапевт), який спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці широкого спектра захворювань внутрішніх органів і систем. Сімейний лікар проводить діагностику здоров'я дитини, призначає лікування та відстежує його динаміку. За необхідності лікар направляє до вузькопрофільних фахівців (наприклад, отоларинголога, хірурга, ендокринолога, кардіолога).

До терапевта за консультацією слід звертатися з будь-якими скаргами на погане самопочуття. Прийом дитини у сімейного лікаря включає:

 • збір анамнезу;
 • огляд шкірних покривів і слизових оболонок рота, носа, горла;
 • фізикальне обстеження (вимірювання температури тіла, артеріального тиску, пульсу, пальпацію лімфатичних вузлів, прослуховування грудної клітки);
 • видачу направлень на аналізи та інструментальні дослідження (за необхідності).

Також сімейний лікар проводить профілактичні огляди дітей (немовлят — щомісяця, перед відвідуванням дитячого садка, школи, спортивних секцій). Терапевт регулярно спостерігає дітей із хронічними захворюваннями (наприклад, бронхіальною астмою, алергією).

Які захворювання лікує сімейний лікар у Миколаєві

Сімейний лікар лікує дитячі захворювання нервової та дихальної систем, органів ШКТ. Показання до консультації терапевта:

 • болі будь-якої локалізації (у животі, грудині, м'язах, суглобах);
 • підвищення температури тіла;
 • симптоми гострих респіраторних вірусних інфекцій (нежить, кашель, біль у горлі, озноб);
 • харчове отруєння;
 • головний біль і запаморочення;
 • ознаки інтоксикації (нудота, блювання, діарея);
 • розлади травлення, дефекації, сечовипускання;
 • підвищена стомлюваність і слабкість.

Терапевт діагностує і призначає лікування дітям у разі ГРВІ, застуди, грипу, запальних захворюваннях носа (риніту, синуситу) і горла (ларингіту, фарингіту, ангіни), інфекцій (дизентерії, вітрянки, кору). Також лікар проводить лікування хвороб бронхів і легенів (бронхіту, пневмонії, кашлюку) у дітей.

Сімейний лікар діагностує та лікує захворювання серцево-судинної системи (ішемію серця, гіпертонію, стенокардію), скеровує на інструментальні обстеження (УЗД серцевого м'яза, електрокардіограму) та розшифровує їхні результати. Призначає препарати для підвищення або зниження артеріального тиску.

Сімейний лікар спостерігає за здоров'ям усієї сім'ї, організовує і контролює лікувальні заходи (медикаментозну терапію, малоінвазивні операції, фізіопроцедури), розробляє план вакцинації та підбирає профілактичні заходи для запобігання загостренням хронічних захворювань. Також терапевт виписує рецепти на медичні препарати, довідки для школи та лікарняні листи.

Лікування фарингіту в дитини в Миколаєві

Фарингіт — це інфекційне захворювання, що характеризується запаленням задньої стінки горла у дітей. У разі патології в дитини з'являється біль у горлі, утруднене ковтання, захриплість голосу і підвищення температури тіла. 

Під час огляду горла сімейним лікарем спостерігається почервоніння і набряк ураженої ділянки. Також за фарингіту в дитини задня стінка горла може бути в горбках. Медикаментозне лікування фарингіту в дитини:

 • нестероїдні жарознижувальні препарати;
 • антибіотикотерапія;
 • кортикостероїди.

Ранній початок терапії (протягом 48 годин після виникнення ознак) скорочує тривалість симптомів фарингіту в дітей. У процесі лікування рекомендується пити достатню кількість рідини (води, фруктових соків, бульйону). Також для полегшення симптомів можна полоскати горло сольовим розчином, для приготування якого потрібно чверть чайної ложки солі розвести в склянці теплої води. Інфікованій дитині не можна відвідувати школу або дитячий садок за наявності підвищеної температури тіла через ризик зараження однолітків.

Лікування отиту в дитини в Миколаєві

Отит — це інфекційне захворювання, що характеризується запаленням зовнішнього, середнього або внутрішнього вуха. У дітей найчастіше виникає середній отит через недостатній розвиток євстахієвих труб (органу, що з'єднує носоглотку і середнє вухо), що сприяє скупченню патологічної рідини за барабанною перетинкою. Отит у дитини супроводжується болем у вусі під час натискання і спокою, зниженням слуху, підвищенням температури тіла і відчуттям розпирання в ураженій ділянці. Медикаментозне лікування отиту в дітей:

 • антибактеріальні препарати;
 • стероїдні засоби;
 • місцеві або системні знеболювальні.

У разі запалення середнього вуха в дитини сімейний лікар може призначити тимпанопункцію для видалення гнійного ексудату, локалізованого за барабанною перетинкою. Процедура проводиться в амбулаторному режимі під місцевою анестезією і триває 10-15 хвилин. Після пункції потрібно унеможливити потрапляння у вухо рідини та забруднень. Для профілактики отиту в дитини необхідно дотримуватися правил гігієни, уникати пасивного куріння і своєчасно лікувати інфекції верхніх дихальних шляхів (фарингіт, синусит, ларингіт).

Лікування тонзиліту в дитини в Миколаєві

Тонзиліт — це інфекційне захворювання, що характеризується запаленням мигдалин у дітей. Патологія супроводжується збільшенням і болючістю шийних лімфатичних вузлів, утрудненим ковтанням, підвищенням температури тіла і болем у горлі в дитини. Під час огляду сімейний лікар може побачити жовто-білий наліт на мигдаликах. Медикаментозне лікування тонзиліту в дитини:

 • антибіотикотерапія;
 • нестероїдні протизапальні препарати.

Полегшити симптоми патології допоможе повноцінний сон, вживання достатньої кількості рідини (теплої води з медом, бульйонів, трав'яних чаїв) і зволоження повітря. Також можна полоскати горло сольовим розчином для очищення пошкодженої ділянки від бактерій і зменшення набряку.

За хронічного запалення гланд у дітей сімейний лікар може призначити промивання лакун мигдаликів (у разі неефективності антибіотикотерапії) для очищення ушкоджених ділянок від інфекції. Для запобігання рецидивам тонзиліту в дітей рекомендується проводити чистку гланд два-три рази на рік.

Огляд дитини перед дитячим садком у Миколаєві

Огляд лікаря перед дитячим садком проводиться для виключення патологій інфекційної та неінфекційної природи, а також для перевірки здатності дитини адаптуватися до нових умов середовища. Профілактичний огляд починається з прийому сімейного лікаря, який дає направлення на консультації лікарів вузьких спеціальностей:

 • хірурга-ортопеда;
 • невропатолога;
 • отоларинголога;
 • дерматолога.

Також дитині потрібно регулярно відвідувати стоматолога для перевірки стану зубів. Сімейний лікар може призначити загальні аналізи сечі та крові, дослідження калу на паразитарну інфекцію. Також перед дитячим садком роблять щеплення за календарем вакцинації та туберкулінову пробу (БЦЖ) для виключення туберкульозу.

Плановий огляд дитини в Миколаєві

Для планової перевірки здоров'я дитини потрібно звернутися до сімейного лікаря, який дасть направлення до вузьких спеціалістів (невропатолога, хірурга, дерматолога, отоларинголога). Планові огляди проводяться один раз на рік. Під час обстеження дитини лікар оцінює психомоторний розвиток і призначає лабораторні дослідження (загальні аналізи крові та сечі). Показники, які оцінюються сімейним лікарем під час огляду дітей в 1 місяць:

 • наявність ознак інфекції;
 • стан шкіри та слизових (для виключення ціанозу, блідості, жовтяниці новонародженого, висипань);
 • м'язовий тонус;
 • наявність зригувань і блювоти після годування (для виключення пілоростенозу);
 • стан тазостегнових суглобів (для виключення дисплазії та вивиху);
 • наявність яєчок у мошонці у хлопчиків;
 • реакція на зовнішні чинники середовища (звук і світло);
 • наявність кривошиї.

Також лікар може провести дитині туберкулінову пробу (БЦЖ). Прийом у лікаря в 6 років проводиться перед зарахуванням до школи для своєчасного виявлення органічних патологій і оцінки готовності дитини до фізичних і розумових навантажень.

Записатися до сімейного лікаря в медичний центр «ОН Клінік Миколаїв» можна через форму запису на прийом або за телефоном, вказаним на сайті. На сайті є онлайн-запис до сімейного лікаря. Також доступна послуга консультації сімейного лікаря по відеозв'язку.

Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Адреса: Миколаїв, вул. Велика Морська, 74/3

Дитяче відділення в Миколаєві
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб - Нд: 8:30 - 18:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.