Дитячий гінеколог у Миколаєві

Можна зіткнутися з помилковою думкою, що відвідування гінеколога необхідне лише дорослій жінці.

Насправді існує дитяча гінекологія, спрямована на виявлення, профілактику та лікування гінекологічних захворювань у дівчаток до 18 років.

Перший прийом дитячого гінеколога може відбутися ще в дитячому віці: лікар оглядає зовнішні статеві органи на предмет структурних аномалій.

Навіщо дитині відвідувати гінеколога?

Новонароджені діти одержують разом з молоком матері гормон – естроген. Він може провокувати незначне набрякання молочних залоз, це вважається нормальним явищем і не повинне турбувати батьків. До норми відносяться й незначні піхвові виділення, які необхідно акуратно прибирати під час зміни підгузка або пелюшок. Навіть маленькі дівчатка можуть потребувати гінекологічного лікування.

Наприклад, однією з розповсюджених патологій є синехія або зрощення малих статевих губ, яке викликають гострі алергічні реакції, неправильна гігієна зовнішніх органів. Батьки повинні звернути увагу на почервоніння шкіри в генітальній області, малюк може тривожитися, морщитися під час дотику до проблемної зони. У такому випадку необхідно записатися на прийом дитячого гінеколога.

З ростом і розвитком дівчинки починає змінюватися її гормональний фон. Цей процес не завжди приємний: може спостерігатися раннє набрякання молочних залоз (у 8 років і раніше). Подібна ознака може свідчити про надлишкову кількість гормонів у крові та про неправильну роботу залоз.

Щоб вчасно виявити та вилікувати захворювання, необхідно регулярно відвідувати дитячого гінеколога. Лікар-гінеколог допоможе дитині безболісно пройти через гормональні перебудови, вчасно виявить можливі відхилення, за необхідності направить до дитячого ендокринолога. Профілактика хвороб знижує ризик розвитку небезпечних патологій статевої системи, які можуть призвести до важких захворювань і безплідності. Також гінеколог допомагає підібрати контрацепцію для підлітків, веде просвітницьку роботу, що стосується питань раннього статевого життя, венеричних захворювань, підліткової вагітності.

Як часто дитині відвідувати гінеколога?

На плановий огляд до дитячого гінеколога рекомендується записуватися щороку для контролю над розвитком статевої системи. Але є періоди, у які консультація фахівця обов'язкова. Наприклад, слід звернутися до лікаря, коли дитині виповнилось 8 років – у цей час спостерігається один зі сплесків гормональної активності. До того ж, фахівець навчить дівчинку правильній гігієні.

Другий важливий період – це початок менструації. Для деяких дівчат він проходить дискомфортно, супроводжується спазмами в області живота. Дитячий гінеколог докладно розповість дитині про зміни, що відбуваються з нею, допоможе підібрати гігієнічні засоби, за необхідності – спазмолітики.

У 15-16 років гінеколог розповідає про підліткову вагітність, венеричні захворювання, підбирає контрацепцію для дівчаток. Цим не можна нехтувати: безвідповідальний початок статевого життя часто стає причиною підліткової вагітності або захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ).

З якими симптомами звертатися до дитячого гінеколога?

Але є ознаки, зіткнувшись із якими необхідно звернутися до лікаря якомога швидше, не чекаючи планового візиту. До них відносяться:

  • кров'янисті виділення з піхви (поза менструальним циклом);
  • нерегулярні менструації;
  • болі внизу живота;
  • виділення з піхви з неприємним запахом;
  • свербіж і печіння статевих органів;
  • зайва волосистість тіла.

Дитячий гінеколог акуратно огляне дитину, за необхідності направить її на УЗД, призначить додаткові аналізи (мазок з піхви, біохімію крові й інші). Записатися на прийом дитячого гінеколога можна за контактним номером телефону медичного центру «ОН Клінік Миколаїв».

Гомберг Марина Валентинівна
Гомберг Марина Валентинівна
Лікар відділення дитячої гінекології

Вартість прийому лікарів дитячої гінекології у Миколаєві

Первинна консультація дитячого гінеколога
Повторна консультація дитячого гінеколога
Повторний прийом лікаря гінеколога дитячого після регламентованого часу
350 грн
Оплата в мед. центрі
ОНЛАЙН Повторна консультація дитячого гінеколога
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря гінеколога дитячого після регламентованого часу
ОНЛАЙН Повторна консультація дитячого гінеколога за кордон

Лікарі дитячої гінекології ОН Клінік Миколаїв

Адреса: Миколаїв, вул. Велика Морська, 74/3

Дитяче відділення в Миколаєві
Приймаємо: Пн - Сб: 9:00 - 18:00 Нд: 9:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цілодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.