Трихологія в Чернігові

Відділення трихології спеціалізується на профілактиці, діагностиці та лікуванні захворювань волосся і шкіри голови.

Трихологія є особливим напрямком у галузі дерматології (шкірних захворювань), оскільки шкіра голови та волосся на голові відрізняються за структурою від шкіри на всій поверхні тіла.

Симптоми захворювань волосся і шкіри голови

До захворювань волосся і шкіри голови можуть призвести порушення гігієни шкіри голови, неправильний догляд за волоссям, використання косметичних засобів з подразнювальними або алергічними компонентами, вплив ультрафіолетового випромінювання (під дією ультрафіолету розпадаються білкові молекули, що входять до складу волосся, і воно стає слабшим), травми, інфекції, гормональні зміни в організмі. Проблеми з волоссям також можуть бути симптомом інших захворювань (анемії, порушень у роботі щитоподібної залози, інтоксикації важкими металами). Причиною появи лупи є порушення роботи сальних залоз на голові, внаслідок чого розвивається надмірна жирність або сухість шкіри голови. Схильність до сильного випадання волосся і раннього облисіння передаються генетично.

Діагностика захворювань волосся і шкіри голови на прийомі у лікаря-трихолога починається з докладного вивчення скарг і симптомів. Розвиток хвороб шкіри голови та волосся може супроводжуватися появою наступних симптомів:

  • свербіння шкіри голови;
  • лущення шкіри голови;
  • суха або жирна шкіра на голові;
  • висипання (прищі на шкірі голови можуть приймати форму гнійників, бульбашок, горбків);
  • ламкість і випадання волосся;
  • лупа;
  • поява ділянок облисіння на шкірі голови.

Випадання волосся частіше зустрічається у чоловіків у зв'язку з особливостями чоловічого гормонального фону (високою активністю чоловічого статевого гормону тестостерону) і часто призводить до алопеції (облисіння). Випадання волосся у жінок також може бути ознакою гормонального дисбалансу.

Лупа на голові може бути трубчастою, жирною або змішаною. За появи трубчастої лупи шкіра голови лущиться пластівцями. Жирна лупа виглядає як маслянисті лусочки жовтуватого кольору на волоссі. Біль шкіри голови під час дотику свідчить про запалення в області волосистої частини голови.

Після первинного огляду лікар-трихолог проводить трихоскопію — огляд волосся і шкіри голови з багаторазовим збільшенням. Трихоскопія дозволяє виявити порушення в будові волосся (слабкість і лущатість волосся), невидимі неозброєним оком. У разі необхідності лікар може призначити аналізи крові для виявлення змін в обміні речовин, які могли послужити причиною розвитку проблем із волоссям.

Лікування захворювань волосся і шкіри голови в Чернігові

За появи ознак захворювання волосся (лупи, свербіння, болю шкіри голови, випадіння волосся) необхідно звернутися до лікаря-трихолога для з'ясування причини виникнення симптомів і призначення лікування захворювань волосся і шкіри голови. Відділення трихології в Чернігові в медичному центрі «ОН Клінік Чернігів» займається лікуванням алопеції (облисіння), випадання волосся, псоріазу волосистої частини голови, нейродерміту і себорейного дерматиту шкіри голови.

Лікування захворювань волосся (лупи, себореї, облисіння) починається з підбору правильного догляду за шкірою голови (частоти та способу миття волосся і голови). Для того щоб прибрати лупу, іноді досить правильно підібрати шампунь. Крім косметичних засобів, лікар-трихолог може призначити лікарські препарати та фізіотерапевтичні процедури.

За наявності показань (за алопеції, нейродерміту) лікар-трихолог може призначити мезотерапію для волосся. Мезотерапія — це медична процедура, яка полягає в ін'єкційному введенні вітамінів і лікарських препаратів у шкіру голови. Мезотерапія дозволяє доставити лікарські препарати, які не всмоктуються з поверхні шкіри, в глибокі шари дерми.

Профілактика захворювань волосся і шкіри голови

Для профілактики розвитку захворювань шкіри голови та волосся необхідно регулярно (в міру забруднення) очищати шкіру волосистої частини голови. Підбір засобів догляду за волоссям повинен відповідати типу волосся (жирне, сухе, пофарбоване). Волосся, як і шкіра, потребує захисту від впливу ультрафіолетового випромінювання в літній час (за допомогою спеціальних спреїв або головних уборів).

Прийом трихолога в Чернігові в медичному центрі «ОН Клінік Чернігів» проходить за попереднім записом. Для запису до лікаря-трихолога необхідно заповнити форму запису на прийом на сайті або зателефонувати.

Блоха Наталія Володимирівна
Блоха Наталія Володимирівна
Лікар відділення трихології

Вартість прийому лікарів трихології у Чернігові

Первинний прийом лікаря-трихолога
Трихоскопія
Повторний прийом лікаря-трихолога
ОНЛАЙН-Первинний прийом лікаря-трихолога
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-трихолога
ОНЛАЙН Первинний прийом лікаря-трихолога за кордон
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-трихолога за кордон

Лікарі відділення трихології ОН Клінік Чернігів

Адреса: Чернігів, вул. Героїв Чорнобиля, 3

ОН Клінік Чернігів
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:00, Сб: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама