Logo
0 800 30 07 00

Ендоскопія в Чернігові

Ендоскопія – це метод діагностики, що дає змогу оцінити стан шлунково-кишкового тракту (ШКТ).

У медичному центрі «ОН Клінік Чернігів» проводиться ендоскопія шлунка і кишківника. Запис на діагностику ведеться цілодобово.

Ми проводимо:

Показання до ендоскопічного обстеження

Пройти ендоскопічне обстеження необхідно в разі тупих і гострих болів у животі. Інші показання до ендоскопії:

  • нудота і блювота;
  • порушення випорожнення (запор або діарея);
  • різкий набір або зниження ваги;
  • печія і відрижка;
  • біль у горлі під час ковтання;
  • домішки крові в калі;
  • підвищене газоутворення.

Робити ендоскопію потрібно при хронічних захворюваннях ШКТ (виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, гастриті) не рідше ніж один раз на рік для контролю ефективності лікування. Ендоскопію кишківника призначають у разі коліту і хвороби Крона, щоб оцінити функціональні зміни органа і підібрати лікування.

Що покаже ендоскопія

Ендоскопія дає змогу обстежити стравохід, шлунок, дванадцятипалу кишку і кишківник. Ендоскопія покаже:

  • запалення слизової оболонки органів ШКТ;
  • пухлини травного тракту;
  • виразки та передракові новоутворення;
  • внутрішні кровотечі;
  • сторонні тіла в шлунково-кишковому тракті;
  • патології будови органів травлення.

Також ендоскопія покаже грижі стравохідного отвору діафрагми, поліпи шлунка і кишківника. Ендоскопія прямої кишки дає змогу виявити доброякісні та злоякісні новоутворення, дивертикули (випинання стінок кишки). За допомогою ендоскопії можна діагностувати виразковий коліт, гастрит, гастроезофагеальну рефлюксну хворобу.

Підготовка до проведення ендоскопії

Підготовка до ендоскопії передбачає утримання від вживання їжі протягом шести годин перед дослідженням. За два дні перед ендоскопією не рекомендується їсти продукти, що сприяють підвищеному газоутворенню (хлібобулочні вироби, бобові, сирі овочі та фрукти). Після ендоскопії можна їсти через дві години.

Підготовка до ендоскопії кишківника включає його очищення за допомогою клізми або проносних препаратів. Також не рекомендується вживати алкоголь за два дні до дослідження. За дві-три години перед проведенням процедури потрібно утриматися від куріння.

Ендоскопія в Чернігові

Ендоскопія шлунку проходить під місцевою анестезією. Лікар вводить трубку ендоскопа через рот стравоходом до дванадцятипалої кишки. Під час ендоскопії кишківника обстеження проводять через задній прохід. Ендоскопія – це не боляче, можуть бути неприємні відчуття, які минають протягом однієї-двох годин після процедури.

Протипоказаннями до ендоскопії є психічні порушення, серцева і дихальна недостатність, кровотечі в ділянці стравоходу. Також не проводять ендоскопію в разі порушень згортання крові та інфекційних захворювань у стадії загострення. За наявності протипоказань до ендоскопічного дослідження гастроентеролог може призначити інші методи діагностики. Альтернативні способи перевірки органів ШКТ:

Лабораторні аналізи покажуть наявність запалень і збудників інфекції в організмі. УЗД допомагає виявити структурні зміни та наявність новоутворень органів черевної порожнини. У разі захворювань кишківника (коліту, хвороби Крона) може знадобитися консультація проктолога. Проктолог проведе огляд, за необхідності призначить інструментальні методи обстеження (ректоскопію та аноскопію), за результатами яких підбере курс терапії.

ректоскоп для проведення ректоскопії у медичному центрі ОН Клінік Чернігів

ректоскоп для проведення ректоскопії у медичному центрі ОН Клінік Чернігів

Ендоскопічні обстеження під медикаментозним сном у Чернігові

Ендоскопічні дослідження (гастроскопія та колоноскопія) в медичному центрі «ОН Клінік Чернігів» можуть проводитися під медикаментозним сном. Седація під час проведення ендоскопії може застосовуватися за бажанням людини, а також за показаннями. Ендоскопічне обстеження під медикаментозним сном рекомендується:

  • у разі сильного страху перед діагностичною процедурою;
  • у разі проблем із ковтанням (у разі запалення, виразок або ерозій стравоходу);
  • у разі епілепсії в анамнезі (після консультації з анестезіологом);
  • при вираженому блювотному рефлексі.

Перед ендоскопією необхідно пройти дослідження, призначені лікарем (загальні аналізи крові та сечі). Важливо попередити анестезіолога про всі медикаментозні препарати, які вживаються, і наявність хронічних захворювань, зокрема алергій. Седативні (снодійні) препарати та їхню дозу анестезіолог підбирає індивідуально.

Ендоскопія під медикаментозним сном — це не боляче, процедура не викликає дискомфорту. Ендоскопія не проводиться під наркозом. Медикаментозний сон — це не загальна анестезія, його дія короткочасна (не більш як 20-30 хвилин), також він легше переноситься (після нього не буває млявості, слабкості, нудоти і блювоти). Через годину після діагностичної процедури можна вирушити додому.

Записатися на ендоскопію в Чернігові в медичному центрі «ОН Клінік Чернігів» можна за телефоном, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом. Дізнатися ціну ендоскопії шлунка або кишківника можна також на сайті та за телефоном.

Іваненко Світлана Леонідівна
Іваненко Світлана Леонідівна
Лікар відділення ендоскопії
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів-ендоскопістів у Чернігові

Відеогастродуоденоскопія
Колоноскопія
1700 грн
Уреазний тест
250 грн

Лікарі відділення ендоскопії ОН Клінік Чернігів

Адреса: Чернігів, вул. Героїв Чорнобиля, 3

ОН Клінік Чернігів
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.