Гастроскопія в Чернігові
Гастроскопія в Чернігові: ціни — від 1100 грн.
Гастроскопія є інформативною діагностичною процедурою, яка дає змогу перевірити верхній відділ шлунково-кишкового тракту на наявність патологій. Обстеження дає змогу візуалізувати стінки стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки і є методом ранньої діагностики гастриту, виразкової хвороби та ракових захворювань ШКТ.
У Чернігові гастроскопію роблять у медичному центрі «ОН Клінік Чернігів». Запис на консультацію гастроентеролога й обстеження ведеться цілодобово.
Що таке гастроскопія
Гастроскопія — це інструментальний метод діагностики, який дає змогу дослідити слизові оболонки стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки за допомогою гастроскопа (зонда — тонкого й гнучкого інструмента з відеокамерою та підсвічуванням). Повна назва дослідження — фіброгастродуоденоскопія (ФГДС). У процесі дослідження зображення стінок органів виводяться на монітор, можуть багаторазово збільшуватися, що дає змогу детально оцінити їхній стан у режимі реального часу.
За яких симптомів показана ендоскопія шлунка
Гастроскопію призначає гастроентеролог у разі підозри на патології шлунково-кишкового тракту. Обстеження шлунка необхідне в разі періодичного або постійного болю в животі, а також дискомфорту і тяжкості після прийому їжі. Інші показання до ендоскопії шлунка:
- нудота і блювота;
- постійна печія (відчуття печіння за грудиною або в горлі після їди);
- часта відрижка;
- метеоризм (здуття живота через підвищене газоутворення);
- розлади дефекації (часті закрепи або діареї);
- зміни в калі (його знебарвлення, наявність домішок крові, слизу або залишків неперетравленої їжі);
- утруднене або болісне ковтання;
- зниження маси тіла без змін у харчуванні;
- підозра на наявність сторонніх тіл у стравоході або шлунку;
- стійка відсутність апетиту.
Показання до гастроскопії
Гастроскопія може бути показана в разі постійного неприємного запаху з рота (галітозу) і кислого присмаку. Перевірити шлунок необхідно в разі відхилень у результатах аналізів крові (наприклад, у разі підвищеної ШОЕ або низького гемоглобіну), а також позитивного тесту на бактерію Helicobacter рylori. Гастроскопію необхідно проходити регулярно (щонайменше один раз на рік) у разі діагностованих хронічних патологій ШКТ (гастрит, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, гастроентерит, виразкова хвороба).
Що покаже ендоскопічне дослідження шлунка
За допомогою гастроскопії можна виявити патологічні зміни у верхньому відділі ШКТ. Гастроскопія показує:
- стан слизових оболонок шлунка, дванадцятипалої кишки і стравоходу (наявність виразок, ерозій, запалення);
- новоутворення у верхніх відділах ШКТ (поліпи, доброякісні та ракові пухлини);
- стеноз і непрохідність стравоходу;
- грижі стравохідного отвору діафрагми;
- шлунково-кишкові кровотечі;
- сторонні тіла в шлунково-кишковому тракті.
Гастроскопія показує порушення моторики шлунково-кишкового тракту (скоротливих функцій стравоходу і шлунка). Дослідження дає змогу діагностувати гастроезофагеальну хворобу і дискінезію стравоходу.
Підготовка до проведення гастроскопії
Перед ендоскопічним дослідженням шлунка необхідно отримати консультацію гастроентеролога. Лікар збере анамнез, може призначити дослідження для виключення протипоказань (наприклад, лабораторні аналізи крові, сечі та калу), а також проінформує про правила підготовки до гастроскопії.
Перед дослідженням органів шлунково-кишкового тракту необхідно попередити гастроентеролога про всі медикаментозні препарати, які він вживає, зокрема харчові добавки та вітамінні комплекси. Гастроскопія проводиться строго натщесерце, тому за шість-вісім годин до обстеження не можна їсти. Підготовка до гастроскопії включає:
- виключення з раціону важкої, смаженої та жирної їжі, а також кави й алкогольних напоїв за два-три дні до дослідження;
- відмова від продуктів харчування, що викликають підвищене газоутворення (наприклад, здоби, бобових, капусти) за три дні до діагностики;
- утримання від куріння за дві години до дослідження (нікотин загострює блювотні рефлекси і провокує посилене вироблення шлункового соку з підвищеною кислотністю);
- очищення кишківника ввечері напередодні діагностичної процедури (за призначенням лікаря).
Перед гастроскопією можна пити не більше ста мілілітрів чистої води, але не менше ніж за дві-три години до дослідження. У день діагностики перед ФГДС не можна пити чай, сік, компоти, оскільки вони подразнюють слизову оболонку шлунка. Перед гастроскопією чистити зуби можна.
Ендоскопія стравоходу і шлунка в Чернігові
Ендоскопію стравоходу і шлунка можна зробити в медичному центрі «ОН Клінік Чернігів». Під час дослідження зонд вводиться через спеціальний нагубник у ротову порожнину і у верхні відділи ШКТ. Зображення слизових оболонок стравоходу і шлунка виводиться на екран монітора. Тривалість діагностичної процедури 7-10 хвилин.
Після гастроскопії може з'явитися біль у горлі, здуття і дискомфорт у животі (через повітря, що подається для розправлення порожнин органів під час процедури). Неприємні відчуття пройдуть самостійно через 20-30 хвилин. Їсти можна через дві години після обстеження.
Результати ФГДС видаються на руки або передаються лікарю. Розшифровкою результатів гастроскопії займається гастроентеролог, який призначив дослідження.
Гастроскопія — це не боляче, для зменшення дискомфорту під час процедури лікар знеболює порожнину рота і глотки за допомогою препаратів місцевого впливу. Також ендоскопія може проводитися із застосуванням седації — у стані медикаментозного сну.
Гастроскопія під медикаментозним сном у Чернігові
Гастроскопію під медикаментозним сном проводять за бажанням пацієнта (через почуття сильного страху і занепокоєння) і за показаннями. Показання до ендоскопії під седацією:
- виражений блювотний рефлекс;
- проблеми з ковтанням (у разі запальних або виразкових уражень стравоходу);
- епілепсія в анамнезі (після консультації з анестезіологом).
Перед процедурою обов'язкова здача лабораторних аналізів крові та сечі. Препарати для седації лікар підбирає індивідуально. У стані медикаментозного сну людина перебуває 20-30 хвилин.
Гастроскопію не проводять під наркозом (загальною анестезією). На відміну від наркозу, після виходу з медикаментозного сну в людини не виникає неприємних відчуттів, слабкості та млявості. Через годину після процедури можна вирушати додому.
Протипоказання до ендоскопії шлунка
Ендоскопічне дослідження шлунка має абсолютні та відносні протипоказання. Абсолютні протипоказання до гастроскопії:
- серцева недостатність, інфаркт міокарда;
- аневризма аорти;
- порушення згортання крові;
- виражене викривлення хребта.
Ендоскопію верхніх відділів шлунково-кишкового тракту не проводять у разі патологій дихальної системи (за бронхіальної астми, обструктивної хвороби легень, легеневої недостатності). Гастроскопію тимчасово не проводять у разі вірусних та інфекційних захворювань (бронхіту, тонзиліту, ГРВІ), а також у період загострення хронічних патологій.
Записатися на гастроскопію в Чернігові в медичному центрі «ОН Клінік Чернігів» можна через форму запису на прийом або за телефоном, вказаним на нашому сайті. Ціну гастроскопії можна дізнатися на сайті або за телефоном у операторів.
Название | Цена |
Відеогастродуоденоскопія | 1100 грн |
Уреазний тест | 300 грн |
Колоноскопія | 2000 грн |
Вартість ендоскопії у Чернігові
Інші послуги Ендоскопії в Чернігові
Діагност у Чернігові за адресою:
Чернігів, вул. Героїв Чорнобиля, 3
- По мапі
- Аеропанорама