УЗД в Чернігові

Ультразвукове дослідження (УЗД) — це діагностичний метод обстеження організму, що дозволяє візуалізувати різні органи та тканини.

За допомогою ультразвукової діагностики можна досліджувати органи травної, дихальної, серцево-судинної, сечостатевої та нервової систем, а також залози, кістки та суглоби.

УЗД є одним з найбільш безпечних діагностичних методів. Перевагами ультразвукової діагностики є:

 • висока швидкість діагностики (висновок видається безпосередньо після проведення УЗД);
 • відсутність складної підготовки до дослідження (більшість видів УЗД можна виконати без попередньої підготовки);
 • відсутність протипоказань (УЗД можна проводити дітям будь-якого віку і вагітним).

Залежно від цілей дослідження проводиться ультразвукове сканування певної області тіла (органів черевної порожнини, малого таза, судин шиї). Зробити УЗД у Чернігові можна в медичному центрі «ОН Клінік Чернігів». УЗД у нашому медичному центрі в Чернігові виконує фахівець з ультразвукової діагностики — лікар-сонолог.

В яких випадках призначається УЗД

У Чернігові в медичному центрі «ОН Клінік Чернігів» проводять ультразвукове дослідження щитоподібної залози, органів черевної порожнини, нирок, судин шиї, органів малого таза у жінок і чоловіків, молочних залоз. Призначити УЗД внутрішніх органів можуть лікарі різних спеціальностей: терапевти, гастроентерологи, ендокринологи, гінекологи, урологи.

УЗД органів черевної порожнини дозволяє оцінити стан печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, кишечника. Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини необхідно за появи скарг на розлади травлення або біль у животі.

Ультразвукове дослідження необхідно для діагностики гінекологічних захворювань за появи у жінки скарг на порушення менструального циклу, кров'янисті виділення зі статевих шляхів або болів внизу живота. Гінекологічне УЗД проводиться двома способами:

 • трансабдомінально (через передню черевну стінку);
 • трансвагінально (через піхву).

За допомогою ультразвукової діагностики можна визначити структурні захворювання молочних залоз: виявити доброякісні та злоякісні новоутворення в грудях. Проходити УЗД молочних залоз із профілактичною метою необхідно всім жінкам до 35 років не рідше, ніж один раз на рік.

Крім стандартного ультразвукового обстеження, в Чернігові в медичному центрі «ОН Клінік Чернігів» можна пройти УЗД з доплерографією. УЗД з ефектом доплеру показує напрямок кровотоку в судинах і використовується для діагностики судинних порушень. УЗД судин головного мозку застосовують для діагностики мігрені. УЗД під час вагітності в Чернігові включає доплерографію матково-плацентарного кровотоку (потік крові через плаценту до плода).

Ультразвукове сканування є безпечним неінвазивним методом діагностики захворювань внутрішніх органів. Протипоказань до УЗД не існує.

Підготовка до ультразвукового дослідження

УЗД у мережі медичних центрів «ОН Клінік» проводиться з дотриманням правил підготовки до кожного обстеження. Про правила підготовки до кожного виду УЗД інформує під час консультації лікар.

Перед проведенням УЗД черевної порожнини рекомендується дотримуватися дієти з обмеженням продуктів, що викликають підвищене газоутворення в кишечнику (газованих напоїв, капусти, хлібобулочних виробів). За 3-4 години до проведення УЗД органів живота не можна їсти.

УЗД органів малого таза і сечовидільної системи проводять за наповненого сечового міхура. Для підготовки до дослідження безпосередньо за пів години до процедури УЗД необхідно пити воду (1-1,5 літра), водночас перед УЗД нирок і органів сечовидільної системи не можна мочитися.

Багато ультразвукових досліджень не вимагає спеціальної підготовки. Перед УЗД щитоподібної залози, судин, молочних залоз можна їсти, пити і приймати лікарські препарати.

УЗД мошонки в Чернігові

УЗД мошонки — це процедура, що дозволяє оцінити стан яєчок, їх придатків та сім’яних канатиків. Показання до УЗД органів мошонки:

 • хворобливі відчуття у зоні паху;
 • почервоніння та припухлість мошонки;
 • зміна розміру одного або двох яєчок;
 • зниження потенції;
 • безпліддя;
 • відхилення у спермограмі.

Дослідження органів мошонки проводиться для діагностики крипторхізму (неопущення яєчка в мошонку). Також УЗД мошонки проводиться після травм в зоні паху, щоб оцінити характер пошкоджень яєчок і утворених гематом. Дослідження органів мошонки дозволяє виявити структурні зміни у її тканинах, наявність новоутворень (кісту, злоякісну пухлину яєчок або придатків), товщину сім’яних канатиків. УЗД мошонки показує:

 • гідроцеле (водянка яєчка — скупчення рідини);
 • варикоцеле (варикозне розширення вен яєчок);
 • перекрут яєчка (патологічне скручування насіннєвого канатика);
 • запальні процеси в мошонці (епідидиміт, орхіт).

Підготовка до УЗД мошонки не потрібна, його можна проводити будь-коли. Процедура триває 10-15 хвилин.

УЗД слинних залоз у Чернігові

УЗД слинних залоз проводиться з метою оцінити їх стан, виявити структурні зміни (сіалоз) та запальні процеси (сіалоаденіт), а також наявність новоутворень. Показання до УЗД слинної залози:

 • біль та відчуття грудки в горлі;
 • збільшення залоз під час промацування;
 • сухість в роті;
 • почервоніння або посиніння шкіри в області слинних залоз;
 • біль у вухах;
 • почервоніння та припухлість щік;
 • збільшення лімфатичних вузлів, що знаходяться поруч зі слинними залозами.

Ультразвукове дослідження слинних залоз може призначити лікар внаслідок ускладнень ГРВІ або грипу (за підозри на отит, синусит, гайморит). УЗД підщелепної залози дозволяє виявити слиннокам'яну хворобу, звуження або розширення слинних проток, паротит.

Підготовка до ультразвукової діагностики слинних залоз полягає у відмові від їжі за 2-3 години до дослідження. Під час УЗД привушної слинної залози УЗ-датчик прикладається до щоки, під'язична та підщелепна залози досліджуються через ротову порожнину.

Записатися на УЗД у Чернігові в медичному центрі «ОН Клінік Чернігів» можна за телефоном або через форму запису на прийом на сайті. Дізнатися вартість УЗД у Чернігові можна також за телефоном.

Труба Валентина Гаврилівна
Труба Валентина Гаврилівна
Лікар відділення ультразвукової діагностики

Вартість прийому лікарів УЗД у Чернігові

УЗД одного органу (однієї нирки, селезінки, одного яєчника, сечового міхура)
УЗД слинних залоз
УЗД щитовидної залози з доплерометрією
УЗД органів малого тазу чоловіків трансабдомінальне (передміхурова залоза, сім'яні пухирці, сечовий міхур) з доплерометрією
УЗД нирок
УЗД органів сечовидільної системи (нирки, сечовий міхур)
Пакет №2 Комплексне УЗД організму чоловіка
Пакет №4 Комплексне УЗД "Чоловіче здоров'я"
УЗД органів калитки
Знімок
УЗД плевральних синусів
УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка) з дослідженням портального кровотоку
УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка) з дослідженням портального кровотоку + нирки
УЗД периферичних лімфовузлів і утворень м'яких тканин

Лікарі відділення ультразвукової діагностики ОН Клінік Чернігів

Адреса: Чернігів, вул. Героїв Чорнобиля, 3

ОН Клінік Чернігів
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:00, Сб: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама