Гастроентерологія в Чернігові

У гастроентерології в Чернігові лікарі «ОН Клінік Чернігів» діагностують і лікують захворювання шлунково-кишкового тракту (дуоденіт, ентероколіт, виразку шлунка, панкреатит).

Поява запаху з рота, болю в області живота, нальоту на язику або діареї може вказувати на захворювання ШКТ.

Ми лікуємо:

Види хвороб шлунково-кишкового тракту:

 • органічні захворювання ШКТ (гастрит, виразка шлунка);
 • функціональні захворювання ШКТ (синдром подразненого кишечника, печія).

Обструктивним захворюванням ШКТ є непрохідність кишечника, під час якої відбувається закупорка кишечника, що заважає проходженню води та їжі через товсту або тонку кишку. Визначити захворювання кишечника і призначити лікування захворювань травної системи може тільки гастроентеролог. Проконсультуватися з гастроентерологом у Чернігові можна в медичному центрі «ОН Клінік Чернігів».

Симптоми, за яких необхідно відвідати гастроентеролога

Симптоми хвороб ШКТ можуть проявитися не відразу і відрізнятися залежно від ураженого органу (шлунок, товста або тонка кишка, стравохід). До симптомів захворювань шлунка відносять:

 • біль в області живота;
 • домішки крові у фекаліях (через шлункову кровотечу);
 • нудоту і блювоту;
 • втрату апетиту;
 • здуття живота;
 • гіркий присмак у роті або горлі.

Захворювання ШКТ можуть також супроводжуватися шкірними висипаннями, утворенням виразок. Колір і місце висипань на шкірі за захворювань ШКТ можуть відрізнятися залежно від захворювання, яке стало причиною появи висипу. За виразкового коліту можуть з'являтися виразки в роті та висип червоного кольору на гомілках, обличчі та стегнах.

Кров у фекаліях, розлад травлення, діарея — ознаки хвороб кишечника. За появи описаних симптомів потрібно записатися на прийом до гастроентеролога і пройти повне обстеження кишечника.

Як проводиться огляд у гастроентеролога в Чернігові

Перед початком лікування запалення кишечника і хвороб шлунка необхідно пройти огляд у гастроентеролога. На прийомі лікар збирає анамнез (запитує про симптоми) і проводить обстеження. Діагностика захворювань шлунково-кишкового тракту може включати:

 • УЗД органів черевної порожнини (зробити УЗД черевної порожнини в Чернігові в медичному центрі «ОН Клінік Чернігів» можна за попереднім записом);
 • гастроскопію стравоходу, шлунка.

Після отримання результатів обстеження гастроентеролог може направити на огляд до проктолога і обстеження прямої кишки (аноскопію, ректоскопію). За аноскопії пряма кишка досліджується на глибині до 12 см, а за ректоскопії — до 20 см.

Одним з методів обстеження кишечника є колоноскопія. Під час колоноскопії пацієнту, який лежить на боці, через анальний прохід вводять зонд. Колоноскоп оснащений невеликою камерою, яка передає зображення слизової товстого кишечника на екран. Процедура проводиться під місцевою анестезією, тому є безболісною.

Підготовка до обстеження кишечника включає дотримання дієти. За два-три дні до колоноскопії з раціону потрібно виключити свіжі ягоди та фрукти, горіхи, гриби, газовані напої, горох, квасоля (підвищують газоутворення). Пацієнту за день до обстеження кишечника можна пити негазовані напої та вживати рідку їжу.

Перед консультацією у гастроентеролога утримайтеся від води та їжі, адже повний шлунок може призвести до спотворення отриманих результатів. Наявність нальоту на язику може вказувати на хвороби шлунка (гастрит), тому перед прийомом у гастроентеролога не потрібно чистити зуби. Для лікування захворювань кишечника і шлунка призначається медикаментозна терапія, фізіопроцедури.

Лікар також призначає дієту за захворювань ШКТ, яка може відрізнятися залежно від хвороби. За гастриту з раціону потрібно виключити соління, копченості, хлібобулочні вироби, алкогольні напої, спеції та соуси.

Профілактика хвороб шлунково-кишкового тракту полягає у відмові від регулярного вживання гострої, смаженої їжі. Також слід сформувати правильні харчові звички (не переїдати, розбивати прийоми їжі на чотири-п'ять разів).

Записатися на обстеження у гастроентеролога і лікування хвороб шлунково-кишкового тракту в Чернігові можна, зателефонувавши за контактним номером, або через форму запису на прийом.

Голєва Надія Іванівна
Голєва Надія Іванівна
Лікар відділення гастроентерології

Вартість прийому лікарів гастроентерології у Чернігові

Консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон

Лікарі відділення гастроентерології ОН Клінік Чернігів

Адреса: Чернігів, вул. Героїв Чорнобиля, 3

ОН Клінік Чернігів
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:00, Сб: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама