Гастроентерологія в Білій Церкві

Гастроентерологічне відділення медичного центру «ОН Клінік Біла Церква» спеціалізується на діагностиці, лікуванні та попередженні захворювань шлунково-кишкового тракту.

До захворювань ШКТ належать патології шлунка, стравоходу, кишечника, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози та селезінки.

Ми приймаємо з:

Серед найбільш поширених гастроентерологічних патологій:

 • гастрит — запалення слизової оболонки шлунка;
 • панкреатит — запалення підшлункової залози;
 • коліт — запалення слизової оболонки товстого кишечника;
 • дисбактеріоз кишечника — порушення балансу кишкової мікрофлори;
 • ентерит — запальна хвороба кишечника, пов'язана з ураженням слизової оболонки тонкої кишки.

До основних факторів, що провокують розвиток захворювань ШКТ, відносять неправильне харчування (пропуск прийомів їжі, вживання їжі на ходу), стреси, зловживання алкоголем і нікотином, зловживання газованими напоями. Також схильність до деяких патологій шлунково-кишкового тракту (наприклад, до жовчнокам'яної хвороби) успадковується генетично.

Особливо важкими патологіями травної системи є обструктивні хвороби ШКТ, які пов'язані з непрохідністю органів шлунково-кишкового тракту (стравоходу, кишечника). Обструктивні захворювання ШКТ загрожують життю людини та вимагають негайної госпіталізації.

Причини для звернення до гастроентеролога

Консультація гастроентеролога необхідна за появи симптомів хвороб ШКТ. Симптоматика захворювань травної системи різноманітна і залежить від того, які органи ШКТ уражені. Серед характерних ознак хвороб шлунково-кишкового тракту:

 • болі в животі, що виникають на голодний шлунок або після прийому їжі (розпираючого, тягнучого, гострого, оперізувального або переймоподібного характеру);
 • проблеми з травленням (діарея або закреп, нудота, відрижка, метеоризм, печія);
 • наліт на язику білого або сірого кольору.

Травна система тісно пов'язана з іншими органами, зокрема зі шкірою. Тому розлади шлунково-кишкового тракту можуть супроводжуватися шкірними проявами (свербінням, жовтушністю шкірних покривів, висипаннями, пігментними плямами). Наприклад, свербіж шкіри за захворювань ШКТ виникає внаслідок ураження печінки (гепатиту, цирозу) через підвищення в крові рівня білірубіну (гормону, виробленого печінкою).

Діагностика і лікування захворювань ШКТ у Білій Церкві

Пройти комплексне обстеження у гастроентеролога, перевіривши стан шлунково-кишкового тракту, і налагодити роботу ШКТ можна в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква». Прийом гастроентеролога в «ОН Клінік Біла Церква» в Білій Церкві включає вивчення скарг, огляд язика та слизової оболонки рота, пальпацію живота (щоб визначити область локалізації больових відчуттів). Також використовуються методи інструментальної діагностики травної системи:

 • гастроскопія — дослідження слизової оболонки шлунка, стравоходу і дванадцятипалої кишки, проведене ендоскопом. Гастроскопія дозволяє виявляти хвороби шлунка, стравоходу і кишечника;
 • УЗД органів черевної порожнини, необхідне для візуалізації будови органів ШКТ і виявлення проблем з ними.

Також гастроентеролог «ОН Клінік Біла Церква» в Білій Церкві може направити на здачу загального аналізу крові та сечі для виявлення патологічних процесів. Підготовка до обстеження у гастроентеролога передбачає відмову від вживання їжі та води в день консультації, а також відмова від ранкового чищення зубів (щоб не прибрати патологічний наліт на язику, який може свідчити про захворювання ШКТ).

На підставі результатів діагностики гастроентеролог підбере необхідне лікування порушень травлення, а також дасть рекомендації, як поліпшити травлення, відновити порушену мікрофлору кишечника. Лікування гастроентерологічних захворювань може включати використання медикаментозних препаратів, фізіопроцедури, спеціальну дієту.

Дієта за захворювань ШКТ

Правильне харчування — один із базових компонентів успішного лікування розладів травлення, необхідний для налагодження роботи ШКТ. Дієта за захворювань шлунково-кишкового тракту включає відмову від вживання смаженої, копченої, гострої їжі, консервації, свіжої здоби, алкоголю, газованих напоїв. Дозволено вживання каш, перших страв, приготованих на овочевих або легких м'ясних бульйонах, нежирного м'яса і риби, вареної, запеченої або приготовленої на парі.

Прийоми їжі повинні бути регулярними, харчуватися слід дрібно (невеликими порціями 3-5 разів на добу). Рекомендується не переїдати, не їсти всухом'ятку, потрібно ретельно пережовувати їжу.

Профілактика захворювань ШКТ передбачає правильне харчування, вживання достатньої кількості рідини (близько 35 мл води на 1 кг ваги, що дорівнює приблизно 3,7 л для чоловіків і 2,7 л для жінок). Також важливо стежити за своїм самопочуттям і за появи перших патологічних симптомів звертатися за медичною допомогою.

Для запису на консультацію гастроентеролога в «ОН Клінік Біла Церква» і на лікування хвороб ШКТ звертайтесь за нижче вказаними контактними номерами або заповнюйте форму запису на прийом на сайті. Наш оператор передзвонить вам для уточнення зручного часу для медичної консультації.

Давидянц Ольга Ярославівна
Давидянц Ольга Ярославівна
Лікар відділення гастроентерології

Вартість прийому лікарів гастроентерології у Білій Церкві

Консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон

Лікарі відділення гастроентерології ОН Клінік Біла Церква

Адреса: Біла Церква, б-р Олександрійський, 25/2

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі