УЗД у Білій Церкві

УЗД (ультразвукове дослідження) — це метод обстеження, який застосовується у відділеннях медичного центру в Білій Церкві «ОН Клінік Біла Церква» для діагностики різних захворювань на ранніх стадіях: гінекологічних, урологічних, ендокринних.

Крім того, УЗД може бути рекомендовано лікарем з метою профілактичного обстеження, а також для відстеження динаміки лікування.

Ми проводимо:

Ультразвукова діагностика абсолютно безпечна і може проводитися стільки разів, скільки призначить лікар. Ультразвукові методи дослідження не мають обмежень за віком, їх призначають і дорослим, і дітям, і вагітним жінкам. Протипоказання є тільки до трансвагінального (датчик вводиться в піхву) і трансректального (датчик вводиться в пряму кишку) УЗД. Трансвагінальне УЗ дослідження не проводиться за наявності запальних процесів у піхві, трансректальне УЗД протипоказано за запалення анального проходу, за гострих форм геморою і анальної тріщини.

Що таке ультразвукова діагностика

Ультразвукова діагностика (УЗД) — це метод дослідження внутрішніх органів за допомогою УЗ апарату. Лікар УЗД проводить високочастотним датчиком по певній ділянці тіла для візуалізації досліджуваного органу на екран монітора. Під час сканування ультразвуком лікар-сонолог оцінює розмір і структуру одного або декількох органів, визначає наявність патологій (запальних процесів, пухлин, кіст, розривів). Перевагами УЗД є безпека (відсутнє променеве навантаження) і швидкість проведення (час дослідження залежить від конкретного УЗД, в середньому проводиться 10-30 хвилин).

УЗД черевної порожнини (ультразвукове дослідження печінки, селезінки, жовчного міхура, нирок і надниркових залоз) рекомендовано проходити один раз на рік для профілактики захворювань ШКТ. Також ультразвукові методи дослідження внутрішніх органів черевної порожнини і заочеревинного простору можуть бути призначені гастроентерологом за показаннями: за порушення стулу, метеоризму, болю в животі, печії, безпричинних нудоти та блювоти.

УЗД щитоподібної залози проводиться для діагностики ендокринних захворювань (гіпотиреозу, гіпертиреоз, зоба щитовидної залози), а також візуалізації новоутворень щитоподібної залози (аденоми, кісти, ракової пухлини). УЗД щитоподібної залози під час вагітності є плановим обстеженням, бо її патології можуть призвести до порушення розвитку плода і стати причиною передчасних пологів.

УЗД органів малого таза чоловікам у профілактичних цілях варто проходити один раз на рік для діагностики захворювань сечостатевої системи та ЗПСШ (захворювань, які передаються статевим шляхом, що протікають безсимптомно). Трансректальне УЗД простати показує наявність аномалій і новоутворень передміхурової залози (аденоми, кісти), стан сім'яних протоків (прохідність, відсутність запальних процесів).

Гінекологічне УЗД (ультразвукове дослідження матки, маткових труб і яєчників) може призначити лікар-гінеколог за показаннями після огляду, а також під час вагітності, щоб визначити маткову або позаматкову вагітність. УЗД молочних залоз дозволяє діагностувати захворювання грудей (мастит, мастопатію, гіперторофію, атрофію молочних залоз) на ранніх стадіях, визначити наявність новоутворень у грудях (кісти, фіброаденоми, ліпоми, пухлини молочної залози).

Як підготуватися до ультразвукового дослідження

Підготовка до УЗД відрізняється залежно від того, які органи будуть досліджуватися. Ультразвукове дослідження черевної порожнини потребує такої підготовки:

 • за вісім годин до УЗД слід не їсти та не пити;
 • за 2-3 дні до УЗ дослідження дотримуватися дієти (відмова від продуктів харчування, що викликають метеоризм: бобові, газовані напої, алкоголь, білий хліб, сирі овочі та фрукти);
 • за дві години до УЗ дослідження внутрішніх органів варто відмовитися від куріння.

Перед УЗД органів сечостатевої системи потрібно пити воду для наповнення сечового міхура (варто випити від одного літра негазованої води), щоб відстежити функціональність органів сечостатевої системи. Підготовка до УЗД молочних залоз не потрібно, слід проходити обстеження на 4-14 день менструального циклу. Ультразвукове дослідження щитоподібної залози можна проходити в будь-який день без попередньої підготовки.

УЗД м'яких тканин у Білій Церкві

УЗД м'яких тканин дозволяє виявити патології м'язів, підшкірно-жирової клітковини, суглобів, зміни лімфатичних вузлів. Показання до ультразвукового дослідження м'яких тканин:

 • ущільнення та гнійні утворення в м'яких тканинах;
 • припухлість та болючість шкірного покриву;
 • травми, гематоми;
 • захворювання суглобів (артроз, остеоартрит);
 • пахові та пупкові грижі.

Ультразвукове дослідження м'яких тканин проводиться за підозри на новоутворення для визначення його структури та розмірів. За результатами УЗД лікарі діагностують атерому, липому, фіброму м'яких тканин.

УЗД м'яких тканин шиї проводиться для виявлення запальних процесів та патологічних змін лімфовузлів. Ультразвукове дослідження м'яких тканин руки або ноги може призначити хірург внаслідок травм та больових відчуттів у кінцівках. УЗД м'яких тканин призначається під час гострих боляй або забоїв живота.

Ультразвукова діагностика м'яких тканин не потребує спеціальної підготовки та не має протипоказань. УЗД триває 20-30 хвилин.

УЗД вилочкової залози в Білій Церкві

Вилочкова залоза (тимус) — орган, який впливає на імунну систему організму. Ультразвукову діагностику тимусу призначає лікар для визначення її розмірів, структури та стану, а також для виявлення новоутворень (кісти, тимоми). Показання до УЗД вилочкової залози:

 • загальна слабкість, швидка втомлюваність;
 • часта (більше трьох разів на рік) захворюваність на ГРВІ, ГРЗ;
 • підвищення температури;
 • збільшення лімфовузлів;
 • утруднене дихання;
 • почуття здавленості у грудях;
 • порушення серцевого ритму.

УЗД вилочкової залози показано дітям зі збільшеними аденоїдами та мигдаликами. Обстеження вилочкової залози дитині призначає лікар під час розвитку бронхіальної астми та алергічних реакцій. Також УЗД вилочкової залози проводиться дитині перед щепленням (під час збільшеного тимусу вакцинацію зазвичай відкладають).

Спеціальна підготовка перед ультразвуковою діагностикою тимусу не потрібна. Процедура немає протипоказань та вікових обмежень. Записатися на УЗД вилочкової залози та дізнатися ціну в Білій Церкві в «ОН Клінік Біла Церква» можна на нашому сайті або за телефоном.

УЗД члена в Білій Церкві

В «ОН Клінік Біла Церква» лікарі проводять ультразвукове дослідження статевого члена для діагностики еректильної дисфункції, імпотенції та безпліддя. Показання до УЗД статевого члена:

 • зниження потенції;
 • проблеми з зачаттям дитини;
 • травми паху;
 • підозра на наявність пахвинної грижі;
 • утруднене та болюче сечовипускання;
 • набряк, почервоніння, біль полового члена.

Ультразвукове дослідження члена показує зміни у структурі каверзного та губчастого тіл (фіброз кавернозних тіл), наявність новоутворень, патології уретри. УЗД члена не вимагає підготовки та не має протипоказань.

УЗД мошонки в Білій Церкві

УЗД мошонки проводиться для оцінки стану яєчок, їх придатків та сім’яних канатиків. Показання до УЗД мошонки:

 • ущільнення у мошонці, виявлене під час пальпації;
 • почервоніння шкіри, набряк у зоні паху;
 • гематома у паху;
 • зниження ерекції;
 • зміна розмірів яєчок.

Також ультразвукове дослідження мошонки призначають за появи проблем з зачаттям. УЗД мошонки дозволяє визначити запальні захворювання (епідідиміт, орхіт), діагностувати гідроцеле (водянку яєчка) та варикоцеле (патологічне розширення вен яєчок), виявити новоутворення (кісту або ракову пухлину яєчка).

Записатися на УЗД у Білій Церкві можна в «ОН Клінік Біла Церква» з допомогою форми запису на прийом або зателефонувавши за номером, вказаним на нашому сайті. Вартість УЗД у Білій Церкві в «ОН Клінік Біла Церква» відрізняється залежно від виду ультразвукового дослідження, уточнити ціни ви можете у наших операторів.

Перелигіна Галина Олександрівна
Перелигіна Галина Олександрівна
Лікар відділення ультразвукової діагностики

Вартість прийому лікарів УЗД у Білій Церкві

УЗД легенів (діагностика респіраторної недостатності шоків) з консультацією сімейного лікаря
УЗД органів малого тазу жінок трансвагінальне + УЗД молочних залоз + УЗД щитовидної залози
УЗД органів малого тазу жінок трансвагінальне + УЗД молочних залоз
УЗД органів черевної порожнини + УЗД органів сечовидільної системи
УЗД кульшового суглоба на дисплазію (діти до 3 місяців)
УЗД вилочкової залози
НСГ (нейросонографія) діти до 1 року
Доплерографія судин шиї
Трансректальне УЗД (передміхурова залоза)
УЗД легенів (діагностика респіраторної недостатності шоків)
УЗД кульшового суглоба
УЗД гомілковостопного суглоба
УЗД судин голови та шиї (мозкові, хребетні, сонні артерії)
Доплерографія судин статевого члена
УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчовивідні шляхи, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка) + УЗД нирок
УЗД суглоба (коліно) 2од.
УЗД суглоба (коліно) 1од.
Доплерографія вен або артерій нижніх або верхніх кінцівок (однієї)
Доплерографія артерій нижніх або верхніх кінцівок (двох)
Доплерографія вен нижніх або верхніх кінцівок (двох)
УЗД плечового суглоба
УЗД колінного суглоба
УЗД жовчного міхура після харчового навантаження
УЗД органів малого тазу чоловіків трансабдомінальне (передміхурова залоза, сім`яні пухирці, сечовий міхур)
УЗД зовнішніх статевих органів чоловіків (статевий член, органи мошонки)
УЗД сім`яних пухирців в динаміці (до і після еякуляції)
УЗД поверхневих утворень м'яких тканин і периферичних лімфовузлів (1область)
УЗД органів сечовидільної системи (нирки, сечовий міхур)
УЗД органів малого тазу жінок трансабдомінальне (матка, придатки)
УЗД органів малого тазу жінок трансвагінальне (матка, придатки)
УЗД органів малого тазу жінок трансвагінальне + трансабдомінальне
Фолікулометрія
УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка)
УЗД щитовидної залози
УЗД молочних залоз

Лікарі відділення ультразвукової діагностики ОН Клінік Біла Церква

Адреса: Біла Церква, б-р Олександрійський, 25/2

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі