Отоларингологія в Білій Церкві
Відділення отоларингології займається діагностикою та лікуванням захворювань вуха, горла, носа.
При появі симптомів запалення і пошкодження ЛОР-органів необхідно записатися на консультацію отоларинголога. У медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» запис на прийом до отоларинголога ведеться цілодобово.
Послуги отоларинголога в Білій Церкві
- Введення турунди у вухо в Білій Церкві
- Лікування гаймориту в Білій Церкві
- Лікування ларингіту в Білій Церкві
- Лікування отиту в Білій Церкві
- Лікування паратонзилярного абсцесу в Білій Церкві
- Лікування риніту в Білій Церкві
- Лікування синуситу в Білій Церкві
- Видалення сірчаної пробки в Білій Церкві
- Лікування тонзиліту в Білій Церкві
- Лікування фарингіту в Білій Церкві
Що лікує ЛОР
У відділенні отоларингології медичного центру «ОН Клінік Біла Церква» лікують захворювання верхніх дихальних шляхів (глотки, гортані, порожнини носа і навколоносових пазух), вушні інфекції та запалення. Також приватний отоларинголог видаляє сірчані пробки і сторонні предмети з вух. Отоларинголог лікує:
- хронічні та гострі запалення горла (тонзиліт, фарингіт);
- запальні процеси в носі (риніт, гайморит);
- захворювання органів слуху (отит, приглухуватість).
Лікар-отоларинголог лікує доброякісні новоутворення ЛОР-органів (поліпи, гемангіоми, папіломи). Також до послуг отоларинголога входить лікування травм вух, носа і горла.
Показання до консультації отоларинголога
Звернутися до ЛОРа необхідно в разі болю і дискомфорту в ділянці вух, носа і горла.
Показання до консультації отоларинголога
Показання до консультації отоларинголога:
- утруднене носове дихання;
- зниження слуху;
- біль у горлі та вухах;
- утруднене ковтання;
- запалення слизової оболонки рота;
- гнійні виділення з носа і вух;
- кашель і осиплість голосу;
- закладеність і шум у вухах;
- хропіння;
- почервоніння і набряк горла;
- кровотечі з носа;
- новоутворення в ротовій і носовій порожнинах.
Записатися на прийом до лікаря-отоларинголога необхідно в разі викривлення носової перегородки і травм барабанної перетинки. Профілактичний огляд у ЛОРа потрібно проходити не рідше, ніж один раз на рік, для запобігання розвитку патологій вуха, горла і носа.
Отоларингологія в Білій Церкві
На прийомі отоларинголог вислуховує скарги, збирає анамнез і проводить огляд за допомогою отоскопа, ендоскопа, риноскопа. Отоларинголог перевіряє носове дихання, гостроту слуху, оглядає слизову оболонку гортані. Діагностика ЛОР-захворювань включає лабораторні аналізи:
- загальний і біохімічний аналізи крові;
- мазки з носа і зіву на мікрофлору та її чутливість до антибіотиків.
За результатами обстеження лікар призначає лікування ЛОР-захворювань, яке може включати вживання протизапальних, противірусних препаратів, антибіотиків. Отоларинголог може призначити промивання носової порожнини, мигдалин, продування вух. Для видалення новоутворень ЛОР-органів призначається хірургічне лікування.
Перед візитом до ЛОРа необхідно утриматися від приймання препаратів, які можуть ускладнити діагностику (назальних, вушних крапель, спреїв для горла). Під час огляду горла рекомендується відмовитися від прийому їжі за дві години до обстеження, щоб уникнути блювотного рефлексу.
Тимпанопункція в Білій Церкві
У разі інтенсивного болю у вусі та набряку барабанної перетинки отоларинголог може призначити тимпанопункцію (прокол вушної перетинки). Тимпанопункцію проводять для видалення гнійного ексудату (патологічної рідини за барабанною перетинкою) у разі запалення середнього відділу вуха. Також лікар може призначити процедуру для бактеріологічної діагностики вмісту середнього вуха, щоб виявити збудника інфекції. Етапи тимпанопункції:
- Змащування місцевим анестетиком ураженої ділянки.
- Прокол вушної перетинки шприцом із голкою.
- Видалення вмісту барабанної порожнини за допомогою шприца.
- Промивання вуха розчином антибіотиків, протеолітичних ферментів і кортикостероїдів.
- Введення у вушну порожнину стерильних тампонів, з якими пацієнту необхідно полежати на боці протягом 10-15 хвилин.
Пункція вушної перетинки проводиться в амбулаторному режимі і триває 10-15 хвилин. Прокол заживає протягом тижня. Після маніпуляції необхідно унеможливити потрапляння у вухо рідини та забруднень.
Розтин фурункула в носі та вусі в Білій Церкві
Фурункул — це запалення волосяної цибулини, сальних залоз і прилеглої підшкірно-жирової клітковини. Оперативне лікування захворювання передбачає розтин і дренування патологічної ділянки.
Симптоми фурункула у вусі включають формування хворобливого ущільнення з гноєм усередині. Також при прищах у носі або у вусі підвищується температура тіла і набрякають тканини, що оточують ущільнення. Етапи видалення вушного фурункула:
- Змазування місцевим анестетиком ураженої ділянки.
- Розтин фурункула скальпелем.
- Видалення гною шляхом видавлювання.
- Промивання порожнини прища фізіологічним розчином.
- Дренування порожнини фурункула в носі хірургічною трубкою за необхідності.
- Накладення стерильної марлевої пов'язки та бинта на рану.
У післяопераційному періоді необхідно робити перев'язки кожні два дні. Після розтину фурункула в носі отоларинголог може призначити медикаментозну терапію (антибактеріальну, дезінтоксикаційну та протизапальну). Протягом двох-трьох днів після розтину фурункула у вусі рекомендується обмежити фізичні навантаження.
Розтин кісти мигдалини в Білій Церкві
Кіста піднебінної мигдалини – це доброякісна пухлина кулястої форми, заповнена серозною або гнійною рідиною. Найчастіше патологія є ускладненням хронічних інфекцій горла (фарингіту, тонзиліту). Кісти на гландах лікуються хірургічним способом за допомогою розтину патологічного вогнища.
Симптоми кісти мигдалини включають відчуття дискомфорту і біль у горлі. Також при захворюванні може спостерігатися захриплість голосу і утруднене ковтання їжі. Для запобігання розриву пухлини і поширення інфекції на навколишні тканини необхідне своєчасне хірургічне лікування. Етапи розтину пухлини мигдалини:
- Змащування горла місцевим анестетиком.
- Розтин пухлини скальпелем, видалення вмісту.
- Обробка мигдалин антисептиком.
Процедура проводиться в амбулаторному режимі. Після операції лікар призначає пацієнтові курс полоскань горла протизапальними засобами, щоб прискорити загоєння рани. Після видалення кісти в горлі протягом двох днів рекомендується виключити вживання жирної, солоної їжі та алкоголю.
Туалет слухового проходу в Білій Церкві
Отоларинголог може порекомендувати промити вухо за наявності у вушному проході сірчаної пробки або стороннього тіла. Ознаки сірчаної пробки включають шум у вухах і зниження слуху. Також для патології характерні головний біль, кашель і нудота. Етапи очищення слухового проходу:
- Отоларинголог набирає в шприц Жане розчин антисептика.
- Лікар дає пацієнтові лоток, який необхідно тримати біля вуха.
- Отоларинголог відтягує раковину вуха наверх і назад, щоб випрямити слуховий хід.
- Лікар промиває вухо струменем антисептика і витягує сірчану пробку.
- Отоларинголог просушує зовнішній слуховий хід ватним тампоном.
- Лікар вводить стерильний тампон у вухо пацієнта на 20 хвилин.
Туалет слухового проходу триває півгодини. Якщо сформувалася пробка твердої консистенції, отоларинголог може призначити використання пом'якшувальних крапель протягом двох-трьох днів перед промиванням.
Промивання носа в Білій Церкві
У разі запальних захворювань носа (гаймориту, риніту, фронтиту) отоларингологи призначають промивання носа методом переміщення («кукушку»). Процедура допомагає очистити носові пазухи від патологічного вмісту і зняти набряк.
Під час промивання носа в разі закладеності пацієнту потрібно вимовляти звуки («ку-ку»), завдяки яким піднебіння щільно закриває носові пазухи. У результаті в носі збільшується негативний тиск і поліпшується аспірація рідини. Перед тим, як промити носоглотку, лікар допомагає пацієнту прийняти горизонтальне положення із закинутою головою. Етапи промивання носа при гаймориті:
- Лікар вводить в одну ніздрю медикаментозний розчин (зі стероїдами, антибіотиками або антисептиком).
- Отоларинголог видаляє рідину з другої ніздрі електромеханічним приладом.
- Пацієнт перебуває в положенні лежачи протягом 15 хвилин.
Після «зозулі» не рекомендується виходити на вулицю протягом години. Одне промивання носа в разі фронтиту включає чотири цикли видалення вмісту пазух для кожного носового ходу. Курс промивання носа за вазомоторного риніту становить шість-вісім процедур.
Промивання лакун мигдаликів у Білій Церкві
Чистка гланд показана в разі хронічного запалення мигдалин (тонзиліту) для очищення від інфекції (у разі неефективності антибіотикотерапії). Перед початком процедури пацієнту потрібно прийняти положення сидячи із закинутою головою. Етапи промивання лакун мигдаликів:
- Лікар проводить зрошення ротової порожнини і мигдалин пацієнта анестетиком.
- Отоларинголог видаляє «пробки» з патологічним вмістом за допомогою шприца з голкою.
- Лікар зрошує мигдалини протизапальними препаратами.
Протягом години після очищення мигдаликів не можна вживати їжу. Для запобігання рецидивам тонзиліту рекомендується проводити санацію мигдалин два-три рази на рік.
Анемізація слизової носа в Білій Церкві
Анемізація — це метод лікування вірусних запальних захворювань носа (риніту, синуситу, фарингіту), який полягає в звуженні капілярів носової порожнини. Також маніпуляцію призначають перед пункцією максилярних (гайморових) пазух для попередження кровотечі.
Анемізація порожнини носа допомагає розширити пазухи, зменшити набряк і прискорити виведення патологічного ексудату. У результаті відбувається очищення пазух носа. Введення ліків у ніс (середній носовий хід) здійснюється за допомогою закапування або змащування ватним тампоном, просоченим судинозвужувальними та протизапальними препаратами. Процедура проводиться протягом двох хвилин. Після анемізації отоларинголог може призначити зволожувальні та пом'якшувальні засоби для слизової оболонки носа.
Видалення сторонніх тіл із носа, вуха та глотки в Білій Церкві
Потрапляння стороннього тіла в лор-органи (вухо, горло, ніс) можуть спричиняти зниження функції органу, дискомфорт і біль в ураженій ділянці. У разі появи патологічного стану необхідно своєчасно звернутися по медичну допомогу для запобігання ускладнень (закупорки чужорідним предметом дихальних шляхів, кровотечі).
Видалення стороннього тіла з носа (наприклад, насіння, іграшок або ґудзиків) здійснюється після риноскопії (інструментального огляду порожнини носа) за допомогою вигнутого гачка, пінцета або носових щипців залежно від форми стороннього об'єкта. Витяг стороннього предмета з вуха (наприклад, комах, шматочків паперу або вати) проводиться після отоскопії (інструментального огляду вушного проходу) методом вимивання шприцом Жане. Також лікар може діставати сторонні об'єкти з вушного проходу вушним пінцетом або хірургічними гачками. У горло чужорідне тіло (наприклад, рибна кістка) найчастіше потрапляє з порожнини рота під час їжі та видаляється за допомогою хірургічного затискача.
Внутрішньогортанне вливання ліків у Білій Церкві
Заливка ліків у горло показана в разі запальних захворювань верхніх дихальних шляхів (ларингіту, тонзиліту) і паралічу гортані. Перед внутрішньогортанним вливанням медикаментозних препаратів пацієнту потрібно прийняти сидяче положення. Процедура є безконтактною (шприц не торкається слизової горла). Етапи вливання ліків при запаленні гланд:
- Змащування горла анестетиком.
- Підготовка шприца з препаратами (стероїдними, судинозвужувальними або пом'якшувальними).
- Вливання медикаментозних засобів у горло за допомогою шприца.
Маніпуляція триває три-п'ять хвилин. Кількість необхідних для лікування сеансів призначається отоларингологом і залежить від вираженості запального процесу (може знадобитися три-десять процедур).
Блокада в ніс у Білій Церкві
Внутрішньоносова (ендоназальна) блокада — це ін'єкційне введення медикаментозних препаратів безпосередньо в пазухи носової порожнини. Процедуру призначають у разі інфекційних та алергічних захворювань носа (ринітів, синуситів), а також за залежності від судинозвужувальних засобів.
Під час уколу в ніс у слизову вводять знеболювальні та протизапальні препарати для зниження набряку й очищення від патологічного вмісту. Кількість сеансів блокади за риніту визначається отоларингологом і може становити п'ять-сім процедур. Ефект від одного курсу блокади часто тримається один-два роки.
Записатися на консультацію ЛОРа в Білій церкві в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна за телефоном, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом. Також при повторному прийомі доступна консультація отоларинголога онлайн.
Название | Цена |
Консультація отоларинголога | 500 грн |
Вартість прийому отоларингологів у Білій Церкві
Адреса: Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13
- По мапі