Logo
0 800 30 07 00

Травматологія в Білій Церкві

У медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» у відділенні травматології лікарі лікують патології та травми опорно-рухового апарату. Травматолог приймає з переломами, вивихами, забоями, розтягненням і розривом зв'язок.

До травматолога необхідно записатися в разі болю в суглобах і хребті, обмеження руху. Запис на прийом до лікаря в «ОН Клінік Біла Церква» ведеться цілодобово.

Ми приймаємо з таких питань:

Що лікує травматолог у Білій Церкві

Травматолог медичного центру «ОН Клінік Біла Церква» діагностує та лікує хвороби кісток і суглобів, а також дегенеративно-дистрофічні зміни в хрящовій тканині. Лікар-травматолог надає первинну допомогу в разі травматичних ушкоджень тіла: обробляє рани, робить перев'язки, вправляє вивихи (пальці, плечі, гомілковостопний суглоб), накладає шину. Травматолог лікує:

 • дегенеративно-дистрофічні патології хребетного стовпа (остеохондроз, остеоартроз, остеопороз);
 • розриви і розтягнення м'язів, сухожиль і зв'язок;
 • хвороби суглобів пальців рук (артроз рук, долонний фіброматоз);
 • контрактури (обмеження рухливості суглобів).
 • хвороби кісток ніг (деформацію стопи, подагру);
 • запальні захворювання суглобів (артрит, синовіт, бурсит, епікондиліт, тендосиновіт);
 • захворювання колінного суглоба (його запалення, хондромаляцію).

Травматолог лікує кістозні захворювання колінного суглоба: кісту меніска (патологічне рідинне утворення в порожнині меніска) і кісту Бейкера (скупчення рідини в синовіальній сумці підколінної ямки). Лікар також діагностує і проводить лікування запальних захворювань плечового суглоба – плечо-лопатковий періартрит і періартроз.

З якими симптомами звертатися до травматолога

Звернутися до травматолога за консультацією необхідно за ознак травм і захворювань кістково-м'язової системи. Показання до консультації травматолога:

 • травма (удар, падіння, вивих);
 • біль у суглобах під час руху (під час ходьби, фізичних навантажень);
 • деформація стоп (плоскостопість, п'яткова шпора);
 • почервоніння шкіри і набряк у ділянці суглоба; 
 • хрускіт під час руху (у шиї, ліктях, колінах, попереку);
 • обмеження рухливості суглобів;
 • підвищена стомлюваність ніг і м'язова слабкість;
 • відчуття поколювання або печіння в кінцівках;
 • зниження чутливості пальців рук;
 • викривлення хребта.

Болі в грудях під час вдиху-видиху і нахилів тіла можуть вказувати на дистрофію міжхребцевих дисків у грудному відділі хребта. Запаморочення, головний біль, обмежений або болісний рух шиєю можуть бути симптомом шийного остеохондрозу.

Проходити огляди травматолога в профілактичних цілях щонайменше один раз на рік важливо людям із підвищеними фізичними навантаженнями (наприклад, професійним спортсменам, які працюють із важкими вантажами). Щорічні огляди травматологом необхідні після перенесених травм, операцій на суглобах або хребті, а також людям після 50 років, оскільки відбуваються вікові зміни, що впливають на метаболізм і еластичність міжхребцевих дисків.

Діагностика травм і хвороб суглобів у Білій Церкві

На первинному прийомі травматолог збере анамнез, проведе фізикальний огляд ураженої ділянки та за необхідності призначить лабораторні та інструментальні обстеження. Діагностика травм і хвороб суглобів включає:

У разі підозри на інфекційний характер ураження кістково-м'язової системи лікар може направити на аналіз на інфекції. За необхідності травматолог може направити на консультацію невролога (у разі запалення або защемлення корінців спинномозкових нервів).

Консультація травматолога в Білій Церкві

Консультація травматолога необхідна в разі травм для надання першої допомоги та діагностики захворювань кісток, суглобів, м'язів, хрящів і сухожиль. Послуги травматолога:

 • лікувальна блокада (знеболювальні ін'єкції в ліктьовий і колінний суглоб);
 • первинна хірургічна обробка ран;
 • вправляння вивихів;
 • перев'язка, іммобілізація, бандаж;
 • PRP-терапія колінного суглоба;
 • ударно-хвильова терапія (лікувальний вплив на пошкоджені м'які тканини, зв'язки, м'язи і сухожилля);
 • тропоколагенова терапія колінного суглоба.

Лікування та реабілітацію лікар призначає після обстеження. Терапія може бути комплексною і включати прийом медикаментів, внутрішньосуглобові ін'єкції та фізіопроцедури.

Лікувальну блокаду травматолог може провести за вираженого больового синдрому, щоб зняти біль і набряклість тканин. 

PRP-терапія – це ін'єкційна процедура, під час якої в суглоб вводиться власна плазма крові, збагачена тромбоцитами. Плазмотерапія спрямована на зменшення запалення і регенерацію пошкоджених тканин.

Тропоколагенова терапія – це метод лікування захворювань або пошкоджень суглобів. Терапія передбачає локальне введення колагеновмісного препарату в уражену ділянку, що стимулює відновлення хрящової тканини, зменшує біль у суглобах і покращує їхню рухливість.

Ударно-хвильова терапія (УХТ) – це фізіотерапевтична процедура, що базується на впливі ударно-акустичними хвилями на уражену зону. УХТ застосовують у разі артрозів суглобів і сприяє поліпшенню кровообігу, регенерації тканин і зниженню болю.

Лікування захворювань опорно-рухового апарату, як правило, включає медикаментозну терапію: застосування протизапальних, загоювальних і гормональних препаратів. Для реабілітації та профілактики патологій кістково-м'язової системи лікар може призначити УХТ, лікувальний масаж, а також рекомендувати дієту, прийом вітамінно-мінеральних комплексів, фізичні вправи.

Лікування нестабільності колінного суглоба в Білій Церкві

Нестабільність колінного суглоба – це стан, що характеризується повним або частковим пошкодженням зв'язкового апарату суглоба, який відповідає за його рухливість і стабілізацію. Патологія може розвиватися внаслідок підвищених фізичних навантажень або травми коліна: розтягнення бічної, передньої або задньої хрестоподібної зв'язки.

У разі нестабільності колінного суглоба обмежується його обсяг рухів (коліно не згинається як раніше), відчувається сильний біль, може з'явитися набряк і гематома (через крововилив у суглобову порожнину). У разі пошкодження зв'язок у коліні неможливо перенести вагу тіла на хвору ногу під час ходьби, також може з'явитися неприродний рух колінної чашечки під час натискання на неї.

Травматолог медичного центру «ОН Біла Церква» діагностує і лікує захворювання колінного суглоба. На прийомі лікар збере анамнез, проведе огляд і УЗД суглоба, після обстеження призначить лікування. Методи лікування нестабільності колінного суглоба:

 • PRP-терапія (внутрішньосуглобові ін'єкції власної крові, збагаченої тромбоцитами);
 • тропоколагенова терапія (уколи колагену в суглоб);
 • ударно-хвильова терапія (фізіопроцедура, заснована на впливі ударно-акустичними хвилями).

Курс терапії та додаткові заходи (масаж, носіння колінного бандажа, вживання преоральних препаратів і використання засобів зовнішнього застосування) травматолог призначає індивідуально, з огляду на ступінь пошкодження. У разі обмеженої рухливості суглоба і вираженого больового синдрому лікар може провести лікувальну блокаду.

Лікування пошкодження суглоба в Білій Церкві

Пошкодження суглоба може виникнути внаслідок травми: вивиху, внутрішньосуглобового або навколосуглобового перелому, розтягнення, надриву або розриву зв'язки. Основними симптомами травми суглоба є гострий біль, набряк, почервоніння шкірного покриву і скутість руху в ушкодженій ділянці.

Діагностувати травму суглоба і диференціювати може травматолог після обстеження. Терапія залежить від типу і ступеня пошкодження. Лікування пошкодженого суглоба включає:

 • лікувальну блокаду (застосовується в разі сильного больового синдрому, для купірування болю й усунення набряклості);
 • вправлення вивиху (за необхідності);
 • іммобілізацію суглоба (його фіксацію в нерухомому положенні);
 • знеболювальні та протизапальні засоби (у вигляді преоральних препаратів або гелів, мазей, кремів, аерозолів).

У разі розтягнення зв'язок променево-зап'ястного суглоба рука фіксується зігнутою в лікті. У разі пошкодження зв'язок гомілковостопного і колінного суглоба рекомендується дотримання постільного режиму. Травмоване місце не можна гріти, розминати, терти, оскільки дії можуть посилити симптоми через посилений приплив крові.

У разі пошкодження зв'язок колінного, ліктьового або плечового суглоба травматолог може призначити курс PRP-терапії – ін'єкцій плазми крові, збагаченої тромбоцитами, для поліпшення живлення внутрішньосуглобових структур і регенерації тканин. Після стихання запального процесу лікар може направити на фізіопроцедури або масаж для швидкого відновлення.

Лікування розтягнення м'язів і зв'язок у Білій Церкві

Розтягнення зв'язок – це пошкодження зв'язкового апарату (сполучних волокон між кістками), що виникає через підвищене навантаження на суглоб (наприклад, під час травми, різких рухів, інтенсивного тиску). Симптоми розтягнення зв'язок схожі з ознаками перелому, тому важливо звернутися до травматолога для діагностики.

Перша ознака розтягнення зв'язок – різкий біль у момент руху суглоба, а також набряк і почервоніння в ураженому місці. Важливо в разі підозри на ушкодження зв'язково-м'язового апарату забезпечити повний спокій (не рухати суглобом, у разі розтягнення зв'язок стопи – не ходити). Також необхідно негайно прикласти холод до травмованого суглоба (наприклад, пакет із льодом).

У разі розтягнення м'язів відбувається надрив м'язових волокон, що супроводжується болем, який спазмує. На місці травми також з'являється припухлість, іноді гематома. 

Діагностику та лікування розтягнення м'язів і зв'язок проводить травматолог. Лікар збере анамнез, огляне травму, за необхідності призначить УЗД суглоба.

У разі пошкодження м'язів або зв'язок травматолог накладає еластичну пов'язку для фіксації суглоба у фізіологічному і нерухомому положенні. За необхідності лікар може призначити знеболювальні препарати (у вигляді таблеток або засобів зовнішнього застосування), а також фізіопроцедури (УВТ) для регенерації тканин і зняття набряку.

Відновлення зв'язок і м'язів після розтягнення відбувається протягом двох-чотирьох тижнів. Під час реабілітації лікар може рекомендувати лікувальний масаж.

Лікування розриву м'язів і сухожиль у Білій Церкві

Розрив м'яза – це ушкодження скелетної мускулатури, яке виникає під час травми (падіння, удару, вивиху) або різкого збільшення навантаження на м'яз. За ступенем пошкодження розриви можуть бути повними і частковими (надрив м'яза).

Діагностику та лікування розривів м'язів і сухожиль проводить травматолог. Без своєчасного лікування травмування мускулатури може призвести до ускладнень: неправильного зрощення м'язових волокон, що призводить до порушення рухливості суглоба або кінцівки. Пошкодження ахіллового сухожилля може призвести до кульгавості, тому потребує негайної допомоги терапевта (шинування або накладення гіпсової логенти).

У разі пошкодження м'язового апарату травматолог збере анамнез і проведе візуальний огляд, у разі великої травми може призначити УЗД суглоба. Лікування передбачає іммобілізацію пошкодженого місця (за допомогою бандажа, еластичної пов'язки). Також терапевт може призначити медикаментозні препарати для усунення болю, запалення і набряку, а також поліпшення мікроциркуляції крові та регенерації тканин.

У період реабілітації лікар може призначити масаж, фізіопроцедури або рекомендувати лікувальну фізкультуру для відновлення пошкодженого м'яза або сухожилля.

Лікування остеохондрозу в Білій Церкві

Остеохондроз – це патологія, яка характеризується дегенеративно-дистрофічними змінами в хрящовій тканині хребта (стоншенням міжхребцевих дисків, зменшенням їхньої еластичності). Деструкція міжхребцевих дисків найчастіше розвивається на тлі вікових змін або метаболічних порушень в організмі. Інші причини остеохондрозу:

 • травми хребта;
 • надмірні та неконтрольовані фізичні навантаження;
 • вроджені аномалії хребетного стовпа;
 • порушення постави (наприклад, кіфоз, сколіоз).

У зоні ризику розвитку остеохондрозу перебувають люди з малорухливим способом життя та ожирінням. До пошкодження міжхребцевих дисків призводить надмірне вживання алкоголю і куріння, оскільки порушується живлення хрящової тканини.

Ознаки патології відрізняються залежно від місця локалізації пошкоджених міжхребцевих дисків. Розрізняють шийний, грудний і поперековий остеохондроз. Симптоми остеохондрозу:

 • біль у спині, який посилюється під час фізичних навантажень;
 • обмеження рухливості (під час нахилів тіла, поворотів голови);
 • постійне напруження м'язів спини;
 • м'язова слабкість кінцівок, підвищена стомлюваність ніг;
 • поколювання і відчуття повзання мурашок по спині.

Шийний остеохондроз може супроводжуватися частим головним болем, запамороченням, зниженням пам'яті та концентрації уваги через стискання судин голови та шиї. За поперекового остеохондрозу виникає гострий біль у попереку під час нахилів і поворотів тулуба.

Діагностику та лікування остеохондрозу проводить травматолог медичного центру «ОН Біла Церква». Терапію лікар призначає після збору анамнезу та обстеження, яке включає фізикальний огляд, лабораторні аналізи крові та сечі. За необхідності травматолог може призначити УЗД суглобів.

Медикаментозна терапія за остеохондрозу спрямована на усунення болю, зняття запалення і нормалізацію обміну речовин в організмі. Лікування може включати протизапальні та знеболювальні препарати, а також хондропротектори, міорелаксанти та вітамінні комплекси.

Під час реабілітації остеохондрозу травматолог може призначити лікувальний масаж і фізіотерапевтичні процедури (ударно-хвильову терапію). Також лікар може рекомендувати дієту і лікувальну фізкультуру для зміцнення м'язів спини і підтримки маси тіла в межах норми.

Лікування пошкодження ротаторної манжети плеча в Білій Церкві

Ротаторна (обертальна) манжета плеча – це сукупність м'язів і сухожиль, які відповідають за рух плечового суглоба. Пошкодження ротаторної манжети плеча можуть виникнути на тлі посилених навантажень на плече, його травми або дегенеративно-дистрофічних змін (руйнування хрящової тканини). 

Патологія спричиняє слабкість і порушення стабілізації плеча, біль та суттєву іммобілізацію верхньої кінцівки (важко підняти руки догори або зімкнути їх за спиною). До травматолога за консультацією слід звернутися в разі болю і хрускоту в плечі під час обертання руками вперед-назад. Припухлість, почервоніння м'яких тканин і шишка на плечовому суглобі може вказувати на запалення навколосуглобової сумки (бурсит плеча).

Діагностувати патологію може травматолог. Лікар огляне уражену ділянку, призначить УЗД суглобів і лабораторні дослідження (для оцінки ступеня запалення і метаболічних процесів в організмі). Медикаментозна терапія спрямована на купірування запалення плечового суглоба, зняття болю і поліпшення живлення навколосуглобових тканин.

Лікування променевої косорукості в Білій Церкві

Променева косорукість – це вроджена патологія, що характеризується вкороченням і відхиленням променевої кисті в бік великого пальця. Іноді аномальне відхилення кисті може розвиватися після перенесеної травми в дитячому віці (перелому, вивиху, розриву зв'язок). Променева косорукість має три ступені тяжкості:

 1. Перший – кістка вкорочена не більше ніж на 50%.
 2. Другий – променева кістка вкорочена більш ніж на 50%.
 3. Аплазія (відсутність) променевої кістки.

Діагностику та лікування вродженої косорукості проводить травматолог медичного центру «ОН Біла Церква». Терапію лікар призначає індивідуально, враховуючи результати обстеження, вік і особливості організму. Лікування, як правило, має комплексний характер (ручне вправляння, медикаментозну терапію, масаж, носіння ортезів, фізіотерапію) і спрямоване на усунення контрактури та випрямлення кисті.

Записатися на консультацію травматолога в Білій Церкві в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна через форму запису на прийом або за телефоном, вказаним на нашому сайті.

Носов Сергій Олександрович
Носов Сергій Олександрович
Лікар відділення травматології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів-травматологів у Білій Церкві

Консультація травматолога-ортопеда
ОНЛАЙН Консультація травматолога-ортопеда

Лікарі відділення травматології ОН Клінік Біла Церква

Адреса: Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.