Logo
0 800 30 07 00

Лікування переломів у Білій Церкві

Переломи – це порушення цілісності кісткової тканини. Лікування переломів у Білій Церкві проводиться в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква». Запис на прийом до травматолога ведеться цілодобово.

Ознаки перелому

Найпоширенішим симптомом перелому (а також деформації або тріщини кісткової тканини) є біль у ділянці ушкодження кістки, що посилюється під час навантажень. Інші ознаки перелому:

  • вимушене обмеження рухливості;
  • набряки;
  • зміна відтінку (наприклад, посиніння) шкіри;
  • деформація частини тіла;
  • зниження або втрата чутливості в зоні перелому;
  • кровотеча навколо травми (може бути внутрішньою або зовнішньою);
  • м'язові спазми;
  • зниження артеріального тиску.

Ускладнення під час переломів включають інфекційне ураження кісткової тканини (остеомієліт), остеоартрит, ушкодження хрящів, нервів, кровоносних судин, ішемію і некроз тканин, а також легеневу і жирову емболію. За жирової емболії жир або частинки кісткового мозку потрапляють у судини, порушуючи кровообіг. Крім цього, переломи кінцівок можуть призвести до асиметрії (наприклад, одна нога може стати коротшою за іншу).

Види переломів

Класифікація переломів ґрунтується на їхній локалізації (наприклад, порушення цілісності ключиці, стегна, ребра, хребта або черепа). Також беруть до уваги характер ушкоджень тканин і провокувальні чинники.

Види переломів

Критерій

Вид

Опис

Особливості розриву або деформації кістки

Косі

Кістка ламається під кутом

Поперечні

Лінія поперечного перелому проходить перпендикулярно до кістки

Поздовжні

Лінія поздовжнього перелому проходить уздовж кістки

Переломи Гринстика

Неповні переломи кістки без поділу на частини (нагадують надлом молодої гілки дерева)

Осколкові

Кістка дробиться на осколки

Сегментарні

Кістка ламається як мінімум у двох місцях і розділяється на окремі фрагменти

Авульсійні (відривні)

Відривання невеликого фрагмента, прикріпленого до сухожилля або зв'язки, від основної частини кістки

Вдавлені

Ділянка кістки випинається, але її цілісність не порушується

Причини переломів

Спіральні (скручені)

Виникають при перекручуванні кістки

Патологічні

Є наслідком захворювань (наприклад, остеопорозу, кісткових інфекцій або пухлин)

Стресові

Виникають через удар або надмірний тиск на кістку (наприклад, у разі спортивних травм, падінь або автомобільних аварій)

Вплив на цілісність шкіри

Відкриті (складні) переломи

Супроводжуються порушенням цілісності шкірних покривів (фрагмент кістки виходить назовні)

Закриті переломи

Зламана кістка не прориває шкіру

Наявність або відсутність зміщення

Зі зміщенням

Фрагменти зламаної кістки зміщуються по відношенню до природного анатомічного положення

Без зміщення

Фрагменти зламаної кістки не змінюють свого анатомічного положення

Тип перелому визначає травматолог за результатами діагностики. Для точного опису перелому використовують кілька характеристик (наприклад, закритий косий стресовий перелом променевої кістки лівої руки без зміщення).

Лікування переломів у Білій Церкві

У разі виявлення ознак перелому необхідно звернутися до травматолога або викликати швидку допомогу. Діагностика перелому включає огляд, вивчення анамнезу, пальпацію ураженої ділянки та рентген.

Перша медична допомога в разі переломів спрямована на збереження нерухомості ураженої частини тіла (наприклад, завдяки накладанню шини), зупинку кровотечі, знеболювання та усунення проявів шоку. Методи лікування перелому можуть включати:

  • іммобілізацію (шиною на термін від трьох до п'яти тижнів або гіпсовою пов'язкою, яку знімають за шість-вісім тижнів після контрольного рентгена);
  • відкриту або закриту репозицію (відновлення нормального розташування кісток під анестезією з подальшим накладенням шини або гіпсової пов'язки);
  • внутрішню фіксацію (хірургічне втручання для повернення кісткам правильного анатомічного положення з фіксацією стрижнями, пластинами, гвинтами, шпильками або дротом);
  • зовнішню фіксацію (установку гвинтів у кістку по обидва боки від перелому);
  • стерильні пов'язки на рани (у разі відкритих переломів);
  • опіоїди і нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), що сприяють зниженню інтенсивності болю.

За ризику бактеріальних інфекцій терапія доповнюється антибіотиками. Крім цього, важливо виключити будь-які навантаження на зламану кістку до початку реабілітації.

Для зменшення набряклості та полегшення болю можуть застосовуватися крижані компреси. У разі переломів кінцівки рекомендується утримувати травмовану руку або ногу в піднятому положенні.

Лікування переломів залежно від локалізації

Локалізація

Особливості терапії

Ребро

Хірургічне лікування перелому ребер у більшості випадків не потрібне (вони гояться самостійно протягом шести тижнів). Для полегшення болю під час лікування перелому ребра можна прикладати лід.

Шийка стегна

Для лікування перелому шийки стегна використовують металеві гвинти, стрижні та пластини, що утримують кістку під час загоєння. У деяких випадках може знадобитися протезування елементів тазостегнового суглоба.

Таз

У разі стабільних переломів таза застосовується симптоматичне лікування. Для терапії нестабільних переломів застосовують тазові бандажі, зовнішню фіксацію або відкриту репозицію з внутрішньою фіксацією.

Куприк

Під час лікування перелому куприка використовують холодні компреси, гарячі ванни і знеболювальні препарати. Також необхідно уникати перевантажень куприкової ділянки під час перебування в сидячому положенні і користуватися подушками-пончиками. Якщо кокцигодинія (біль у ділянці куприка) зберігається понад два місяці, може знадобитися хірургічне втручання.

Хребет

Для лікування перелому хребта застосовують корсети, фізіотерапію (для зміцнення м'язів спини), НПЗП і медикаменти, що сприяють профілактиці ускладнень остеопорозу. Операції проводять у разі високого ризику ушкодження спинного мозку або сильного болю після кількох місяців з моменту початку консервативного лікування.

Ключиця

Під час лікування перелому ключиці проводять іммобілізацію м'якими або гіпсовими пов'язками, а також операцію з відновлення цілісності зв'язок.

Лікування перелому руки включає вправлення кістки з подальшим знерухомленням за допомогою шини або гіпсової пов'язки. Терапія доповнюється НПЗП і антибіотиками (у разі відкритих переломів).

Лікування руки після перелому спрямоване на відновлення м'язової сили, рухливості та гнучкості суглобів завдяки фізіотерапії. Етапи зрощення перелому:

  1. Згортання крові (утворення гематоми) і запалення, які починаються відразу після перелому.
  2. Формування грануляційної тканини, багатої на фібрин і колаген (близько двох тижнів після перелому).
  3. Фаза відновлення, під час якої грануляційна тканина замінюється м'якою (хрящовою), а потім твердою кістковою мозоллю в місці перелому (починається через кілька тижнів після травми).
  4. На етапі ремоделювання в кістковій мозолі відкладається кальцій, завдяки чому вона стає жорсткішою і міцнішою. Протягом кількох місяців відновлюється нормальна форма і структура кістки.

Повне відновлення кістки називають консолідованим переломом. Протипоказання при переломі включають самостійні спроби змінити положення тіла або вправити перелом без втручання травматолога, безконтрольне збільшення навантажень на зламану кістку, а також приймання ліків, не призначених лікарем.

Реабілітація після перелому

Реабілітація після перелому спрямована на збереження рухливості суглобів і м'язового тонусу, а також на профілактику ускладнень внаслідок тривалого перебування в нерухомому положенні (наприклад, пролежнів і тромбозу). Принципи реабілітації після переломів:

  • вставання з ліжка (зі сторонньою допомогою, а потім самостійно);
  • вправи для зміцнення м'язів;
  • ходьба за допомогою милиць або тростини (за необхідності);
  • поступове збільшення навантажень на травмовану ділянку.

Також слід уникати нових травм (зокрема, не допускати падінь і унеможливити піднімання важких предметів). Усі етапи реабілітації проходять під суворим контролем лікаря.

Записатися на консультацію травматолога для лікування переломів у Білій Церкві в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Носов Сергій Олександрович
Носов Сергій Олександрович
Лікар відділення травматології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування перелому у Білій Церкві

Консультація травматолога-ортопеда
ОНЛАЙН Консультація травматолога-ортопеда

Лікарі відділення травматології ОН Клінік Біла Церква

Адреса: Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, буд. 5/13

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.