Logo
0 800 30 07 00

Лікування хондромаляції в Білій Церкві

Хондромаляція — це патологія, за якої відбувається розм'якшення хряща з подальшим його руйнуванням. Пошкодження хряща відбувається внаслідок різкого механічного впливу (вивиху, удару) і структурних змін хрящової тканини. Патологія може призвести до розвитку артрозу, остеоартриту й обмеження рухливості суглоба. Для купірування гострого болю і зняття запального процесу застосовують лікувальну блокаду. Пройти лікування хондромаляції можна в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква». Запис на прийом до травматолога ведеться цілодобово.

Симптоми хондромаляції

У разі виникнення хондромаляції суглобова поверхня під час руху суглоба стирається, хрящова тканина запалюється і набрякає. Патологія проявляється застоєм крові, зміною складу синовіальної рідини в порожнині суглоба і появою болю в коліні.

Болі в суглобах можуть бути постійними і посилюватися під час підвищених навантажень на коліно (присідань, підйому по сходах, тривалої ходьби). Симптоми хондромаляції:

  • набряк і почервоніння шкіри над суглобом;
  • обмеження рухливості коліна;
  • хрускіт у коліні під час згинання (розгинання).

У разі поступового розм'якшення хряща може розвиватися реактивний синовіт (накопичення рідини і запалення синовіальної оболонки). У разі несвоєчасного лікування хондромаляція надколінка може призвести до повної деструкції хряща та інвалідності.

Причини хондромаляції

Хондромаляція (синдром коліна бігуна) може виникати в різних суглобах тіла, але найчастіше зачіпає колінні й тазостегнові суглоби. Хондромаляцію діагностують у разі плоскостопості, запальних суглобових захворюваннях (дисплазії суглобів, ревматизмі) і видаленому меніску. Інші причини хондромаляції надколінка:

  • надмірна вага;
  • генетична схильність;
  • порушення обміну речовин;
  • ендокринні патології (цукровий діабет, гіпотиреоз);
  • патології сухожиль, м'язів (тендиніт, міозит, бурсит).

За регулярних травм коліна, надмірних спортивних і фізичних навантажень (бігу, стрибків, силових навантажень) на хрящову тканину виникає хондромаляція колінного суглоба. Порушення м'язового балансу між м'язами внутрішньої та зовнішньої поверхні стегна призводять до нестабільності колінного суглоба, зміщення колінної чашечки, що може бути причиною виникнення хронічних змін хрящової тканини та розвитку хондромаляції хряща надколінка.

Через вікові дегенеративно-дистрофічні процеси суглоби зношуються, хрящові тканини втрачають свою еластичність, що сприяє розвитку хондромаляції кульшового суглоба.

Причинами виникнення хондромаляції гомілковостопного суглоба є вроджені деформації гомілковостопного суглоба та стопи, ушкодження гомілковостопного суглоба, порушення живлення хряща внаслідок локальної судинної патології.

Ступені хондромаляції надколінка

Залежно від порушення властивостей хрящової тканини розрізняють чотири ступені деформації хряща.

Ступені хондромаляції

Ступінь

Характеристика

Хондромаляція першого ступеня

Візуалізуються дрібні вогнищеві зміни в кістковій структурі, з'являється дискомфорт під час руху в суглобі. Спостерігається набряклість і розм'якшення хрящової тканини.

Хондромаляція другого ступеня

З'являються ознаки запалення суглоба, біль під час різких рухів. З'являються поверхневі тріщини, розшарування хряща на фрагменти.

Хондромаляція третього ступеня

Постійний біль, хрускіт у суглобах, з'являються глибокі тріщини, ерозії, хрящова тканина стоншена, розшарування на фрагменти посилюється.

Хондромаляція четвертого ступеня є найважчим ступенем пошкодження. Вогнищева хондромаляція представлена тотальною деградацією хряща, за якої хрящова тканина відсутня в місцях оголення поверхні кістки.

Діагностика та лікування хондромаляції в Білій Церкві

Діагностику та лікування хондромаляції здійснює травматолог. Діагностика хондромаляції включає:

  • збір анамнезу;
  • фізикальний огляд;
  • УЗД суглобів (дає змогу виявити пошкодження і витончення хряща);

Для виявлення запального процесу в організмі призначають клінічний аналіз крові та сечі. При підозрі на наявність хронічних захворювань (цукровий діабет, гіпертиреоз) проводять біохімічний аналіз крові.

За результатами обстеження травматолог призначає медикаментозне лікування. Лікування хондромаляції колінного суглоба включає:

  • нестероїдні протизапальні препарати (знімають набряк, знижують больовий синдром);
  • лікувальну блокаду суглоба (внутрішньосуглобові ін'єкції гіалуронової кислоти активізують процес саморегуляції хрящів);
  • ін'єкції кортикостероїдів (знімають больовий синдром);
  • PRP терапію (плазмоліфтинг суглоба). У суглоб вводять ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми крові для стимуляції та відновлення тканин хряща;
  • фізіотерапію, ЛФК.

Для уповільнення дегенеративних змін хряща, регенерації хрящової та м'язової тканини при артрозі призначають хондропротектори.

У разі вивиху колінного суглоба застосовують протизапальні та знеболювальні мазі та гелі. 

У період загострення рекомендується обмежити навантаження на колінні суглоби. Для стабілізації та підтримки суглобів призначають бандажі та ортези.

Записатися на консультацію до травматолога й лікування хондромаляції в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна за номером телефону, зазначеним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом. Дізнатися вартість консультації травматолога можна також на сайті або за телефоном.

Носов Сергій Олександрович
Носов Сергій Олександрович
Лікар відділення травматології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування хондромаляції у Білій Церкві

Консультація травматолога-ортопеда
ОНЛАЙН Консультація травматолога-ортопеда

Лікарі відділення травматології ОН Клінік Біла Церква

Адреса: Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, буд. 5/13

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.