Logo
0 800 30 07 00

Офтальмологія в Білій Церкві

Профілактикою, діагностикою та лікуванням очних хвороб займається офтальмолог.

Записатися на прийом до офтальмолога в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна цілодобово.

Ми лікуємо:

Хто такий офтальмолог

Офтальмолог (окуліст) – це очний лікар, який спеціалізується на лікуванні захворювань різних структур органа зору (рогівки, кришталика, сітківки), судин і нервів очей, а також повік і очної орбіти. Послуги офтальмолога включають перевірку зору, медикаментозне та хірургічне лікування очних хвороб.

Показання до консультації офтальмолога

Записатися на консультацію до офтальмолога необхідно в разі погіршення зору. Лікар проведе обстеження і за необхідності призначить метод корекції за допомогою окулярів або контактних лінз.

Проходити профілактичну перевірку зору необхідно не рідше одного разу на рік, навіть за відсутності скарг. Показання до консультації офтальмолога:

 • розмитість зору;
 • двоїння в очах;
 • дискомфорт і біль у ділянці очних яблук;
 • почервоніння очей;
 • підвищена стомлюваність очей;
 • симптоми очного тиску (головний біль, нудота);
 • закисання очей;
 • чужорідне тіло в оці;
 • набряк навколо очей;
 • новоутворення на повіках і шкірі навколо очей.

Пройти повну діагностику зору необхідно також хворим на артеріальну гіпертензію та цукровий діабет. Обстежитися в офтальмолога необхідно перед отриманням водійських прав.

У Білій Церкві в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» доступна послуга консультації офтальмолога онлайн. Онлайн-консультація офтальмолога підійде для повторних візитів до лікаря, контролю за ефективністю лікування та обговорення результатів аналізів.

Методи діагностики зору в Білій Церкві

Діагностика зору починається з розпитування про скарги та симптоми, які турбують людину. Після збору анамнезу офтальмолог проведе зовнішній огляд очей і повік.

Комплексна діагностика зору включає інструментальні методи обстеження для вивчення глибоких структур органу зору та їхніх функцій. Методи діагностики зору:

 • візометрія (перевірка гостроти зору);
 • офтальмоскопія (дослідження очного дна);
 • авторефрактометрія;
 • перевірка зору на кольоросприйняття;
 • біомікроскопія;
 • вимірювання очного тиску;
 • проба Ширмера (тест на синдром сухого ока).

У разі виявлення ознак гіпертонічної або діабетичної ретинопатії очей може знадобитися консультація сімейного лікаря. У разі запальних захворювань очей офтальмолог може призначити аналізи (клінічний аналіз крові, С-реактивний білок, ревмопроби) і взяти мазок для бактеріологічного дослідження.

Офтальмоскопія в Білій Церкві

Офтальмоскопія – це огляд очного дна, який дає змогу діагностувати стан сітківки та очного нерва. Обстеження очного дна безболісне і проводиться за допомогою спеціального приладу, через який окуліст оглядає задні структури ока.

Офтальмоскопія застосовується для діагностики відшарування сітківки і набряку очного нерва. У хворих на гіпертонічну хворобу і цукровий діабет під час огляду очного дна офтальмолог може виявити гіпертонічну або діабетичну ретинопатію.

Візометрія в Білій Церкві

Візометрія – це метод тестування зору, за допомогою якого визначається його гострота. Візометрію проводять за допомогою спеціальних таблиць, на яких зображені букви або символи різної величини. Офтальмолог по черзі обстежує ліве і праве око. Візометрія також проводиться під час підбору методу корекції зору (окулярів або лінз).

Авторефрактометрія в Білій Церкві

Авторефрактометрія – це безболісне дослідження заломлювальних властивостей ока за допомогою комп'ютерного приладу. Авторефрактометрія є точнішим методом визначення рефракції, ніж скіаскопія – дослідження заломлювальних властивостей за допомогою променя світла. Авторефрактометрія застосовується для діагностики астигматизму, короткозорості та далекозорості.

Біомікроскопія в Білій Церкві

Біомікроскопія – це огляд структур ока (рогівки, райдужної оболонки, зіниці, кришталика, камер ока, очного яблука) за допомогою мікроскопа (щілинної лампи). Обстеження проводять у положенні сидячи на стільці перед мікроскопом, лікар попросить розташувати підборіддя на спеціальній підставці та по черзі огляне ліве і праве око. Інструментальний огляд очей під мікроскопом безболісний і займає 5-10 хвилин. Біомікроскопія використовується для діагностики глаукоми, катаракти, склериту, увеїту та іридоцикліту.

Масаж і обробка повік у Білій Церкві

Масаж повік може застосовуватися як додатковий метод лікування в разі синдрому сухого ока, блефариту і зниження гостроти зору. Очний масаж дає змогу поліпшити кровообіг і стимулює роботу слізних залоз, необхідних для зволоження очей.

Проводити масаж повік може тільки лікар, який знається на анатомії очей і знає, з якою силою і на які структури можна чинити мануальний вплив. Очний масаж займає близько 10 хвилин, є безболісним, але протипоказаний у разі інфекційно-запальних захворювань (вірусного та бактеріального кон'юнктивіту). Офтальмолог також може нанести на повіки лікувальні засоби (креми, мазі).

Підбір окулярів і лінз у Білій Церкві

Офтальмологічне відділення медичного центру «ОН Клінік Біла Церква» надає послугу підбору окулярів і лінз для зору. Підібрати метод корекції зору (окуляри або лінзи) можна після проходження діагностики очей. Для визначення гостроти зору офтальмолог проведе візометрію, а для виключення астигматизму – авторефрактометрію. Офтальмолог порекомендує вибрати окуляри або лінзи для очей на підставі того, як часто і як довго необхідно використовувати метод корекції (тимчасово або постійно, під час читання або цілий день).

Офтальмолог також допоможе вибрати сонцезахисні та комбіновані (такі, що одночасно захищають від сонця і коригують гостроту зору) окуляри. Для профілактики очних захворювань (зниження гостроти зору, короткозорості та синдрому сухого ока) окуліст може вибрати окуляри для комп'ютера, лінзи, які захищають від проникнення екранного світла.

Лікування іридоцикліту в Білій Церкві

Іридоцикліт – це запальне захворювання райдужної оболонки ока. Причинами іридоцикліту можуть бути алергічні реакції, хімічні подразники та порушення в роботі імунної системи в разі ревматичних та імунних захворювань (склеродермії, вовчака).

Гострий іридоцикліт починається раптово і триває до трьох місяців. За хронічного іридоцикліту ознаки захворювання зберігаються чотири місяці й довше. Симптоми іридоцикліту:

 • почервоніння очей;
 • відчуття піску або плівки перед очима;
 • зниження гостроти зору;
 • біль і дискомфорт в очних яблуках.

Лікування іридоцикліту включає застосування протиалергічних і протизапальних засобів. Офтальмолог може призначити лікарські засоби у формі крапель або мазей.

Лікування макулодистрофії в Білій Церкві

Макулодистрофія – це захворювання сітківки ока, пов'язане з ушкодженням судин, що кровопостачають її. Залежно від тканинної реакції сітківки розрізняють суху і вологу макулодистрофію. За сухої макулодистрофії в ділянці сітківки накопичуються кристали залишкових продуктів обміну речовин, які пошкоджують зорову ділянку. За вологої форми захворювання сітківка збагачується новими судинами, що може призвести до її відшарування.

Найчастіше зустрічається вікова макулодистрофія – дегенеративне захворювання судин ока. Діагностика макулодистрофії сітківки ока полягає в офтальмоскопії (інструментальному огляді очного дна). Лікування макулодистрофії комбіноване із застосуванням лікарських препаратів і лазерних методів.

Лікування ретинопатії в Білій Церкві

Ретинопатія – це захворювання, яке супроводжується патологічними змінами сітківки ока. Під час ретинопатії пошкоджуються дрібні судини та нерви очного дна. Симптомом ретинопатії є прогресуюче погіршення зору.

Препроліферативною називається ретинопатія, за якої на сітківці компенсаторно розростаються нові судини. Фонова ретинопатія зазвичай розвивається як ускладнення захворювань внутрішніх органів. Види ураження сітківки:

 • гіпертонічна ретинопатія;
 • діабетична ретинопатія.

Для корекції ретинопатії необхідне лікування основного захворювання (контроль артеріального тиску і цукру крові). Офтальмолог також підбере метод корекції зору і призначить лікарські засоби для профілактики прогресування ураження сітківки.

Лікування забою та травми ока в Білій Церкві

Травми ока можуть бути поверхневими і глибокими. У разі тупого удару в ділянку орбіти можливий забій ока, а при відкритих очах – забій рогівки. Забій органів зору проявляється тупим ниючим болем в очах, тимчасовим зниженням зору. Випадання обмеженого поля зору може бути ознакою серйозного ускладнення – відшарування сітківки.

Для лікування забою ока офтальмолог призначить спокій, протинабрякові та знеболювальні засоби. Зняти набряк з ока після удару допоможе охолоджувальна пов'язка.

Лікування відшарування сітківки в Білій Церкві

Відшарування сітківки – це серйозне захворювання очного дна, за якого може розвинутися сліпота. Під час відшарування сітківки ока її нервові клітини відокремлюються від пігментних внаслідок розтягування або мікророзривів.

Симптомом відшарування сітківки є випадання ділянки поля зору. За центрального відшарування чорна пляма з'являється посередині, за крайових – з боків. Причини відшарування сітківки:

 • міопія;
 • травми ока;
 • макулодистрофія;
 • перенесені очні операції;
 • спадкова схильність.

Відшарування сітківки коригується лазерним методом. Лікування відшарування сітківки без операції включає прийом протизапальних засобів.

Лікування гіперметропії в Білій Церкві

Гіперметропія (далекозорість) – це порушення рефракції, за якої людина погано бачить предмети, розташовані поблизу. Причиною гіперметропії можуть бути вроджена форма очного яблука або набуті порушення рефракції в разі перенапруження очей, після травм або перенесених запальних захворювань. У разі порушення форми рогівки або кришталика може розвиватися гіперметропічний астигматизм.

Гіперметропія коригується за допомогою окулярів і лінз. Ступінь гіперметропії залежить від кількості діоптрій, необхідних для корекції зору. За гіперметропії легкого ступеня достатньо до двох діоптрій, а за важкого – понад чотири.

Лікування склериту в Білій Церкві

Склерит – це запальне захворювання склер (білих оболонок очей). Хронічний склерит зазвичай є проявом системних аутоімунних і ревматичних хвороб (періартеріїту, склеродермії, вовчака, дерматоміозиту). Причиною склериту можуть також бути бактеріальні та вірусні інфекції.

Для діагностики склериту офтальмолог проведе зовнішній огляд очей і біомікроскопію (огляд органів зору за допомогою мікроскопа). Лікування склериту медикаментозне із застосуванням протизапальних засобів.

Записатися на прийом до офтальмолога і перевірку зору в Білій Церкві в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Дізнатися ціну на прийом офтальмолога можна також на сайті та за телефоном.

Ждан Варвара Вікторівна
Ждан Варвара Вікторівна
Лікар відділення офтальмології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів-офтальмологів у Білій Церкві

Консультація офтальмолога з діагностикою ( візіометрія, авторефрактометрія, біомікроскопія, офтальмоскопія)
Флюоресцеїнова проба (два ока)
220 грн
Флюоресцеїнова проба (одне око)
130 грн
Консультація офтальмолога (без діагностики)
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики)
Визначення рефракції за допомогою КРФ
Вимірювання внутрішньоочного тиску

Лікарі відділення офтальмології ОН Клінік Біла Церква

Адреса: Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.