Лікування дакріоциститу в Білій Церкві
Дакріоцистит — це офтальмологічне захворювання, що характеризується запаленням слізного мішка (невеликої порожнини, що розташовується в місці з'єднання верхньої та нижньої повіки поруч із носом). Патологія розвивається через закупорку слізних каналів і скупчення в мішку рідини, що є сприятливим середовищем для розвитку бактерій та інфекційного запалення.
Позбутися дакріоциститу допоможе офтальмолог медичного центру «ОН Клінік Біла Церква». Запис на консультацію лікаря ведеться цілодобово.
Причини та види дакріоциститу
Дакріоцистит розвивається через звуження і перекриття слізних шляхів і порушення процесу сльозовиділення. Патологія найчастіше вражає одне око. Причини дакріоциститу:
- травми ока (удар, потрапляння стороннього тіла, термічний або хімічний опік);
- патогенні мікроорганізми (стафілококи, стрептококи, хламідії);
- інфекційні захворювання (вірус герпесу, ГРВІ, кон'юнктивіт);
- паразитарна інвазія (наприклад, лямбліоз);
- ендоскопічні або ендоназальні процедури;
- алергія;
- імунні захворювання (саркоїдоз, червоний вовчак).
Дакріоцистит у дорослих може розвиватися на тлі хронічних запальних захворювань носової порожнини (синуситу, риніту, гаймориту), а також у разі аденоїдів (патологічного збільшення мигдаликів) і поліпів у носі. Забитий слізний канал може виникнути внаслідок перелому кісток носа або викривлення носової перегородки. У зоні ризику розвитку дакріоциститу перебувають люди зі зниженим імунітетом, цукровим діабетом, а також ті, хто працює на підприємствах зі шкідливими речовинами (наприклад, хімічними сполуками) або в несприятливих умовах (у запорошених або задимлених приміщеннях).
Дакріоцистит класифікують за формою перебігу та причинами розвитку. Види дакріоциститу:
- вроджений дакріоцистит. Розвивається у новонароджених дітей через аномальну будову слізних шляхів і нерозсмоктану на момент народження желатинозну пробку, яка закриває носослізний канал в утробі для захисту від навколоплідних вод;
- гострий дакріоцистит. Є запальною реакцією, яка стрімко розвивається після інфікування;
- хронічний дакріоцистит. Розвивається внаслідок відсутності або неефективності лікування його гострої форми та характеризується тривалим перебігом і чергуванням періодів ремісії та загострення.
Загострення хронічного дакріоциститу можуть спровокувати зовнішні чинники, наприклад, переохолодження організму, стрес, перевтома, інфекційні захворювання (застуда, ГРВІ). За хронічного дакріоциститу з частими рецидивами висока ймовірність інфікування інших оболонок ока з розвитком блефариту, кон'юнктивіту, кератиту або гнійної виразки рогівки.
Симптоми розвитку дакріоциститу
Гостре запалення слізного мішка і загострення хронічної форми супроводжуються вираженими ознаками. Симптоми дакріоциститу:
- підвищена сльозотеча;
- почервоніння повік і білків очей;
- набряклість біля назального кута;
- біль і різі в очах;
- припухлість повік, звуження щілини ока;
- виділення ексудату або гнійного секрету при натисканні на назальний куточок ока.
Гострий перебіг патології може супроводжуватися головним болем, загальною слабкістю і підвищенням температури тіла. За симптомів запалення слізного мішка необхідно звернутися до офтальмолога за консультацією, щоб уникнути розвитку ускладнень.
Діагностика запалення слізного каналу в Білій Церкві
Діагностувати дакріоцистит і визначити його вид може офтальмолог медичного центру «ОН Клінік Біла Церква». Діагностика запалення слізного мішка включає:
- збір анамнезу;
- зовнішній огляд ока, пальпацію ділянки слізного мішка;
- офтальмоскопію (дослідження очного дна за допомогою офтальмоскопа);
- біомікроскопію ока (дослідження структури очного яблука за допомогою щілинної лампи);
- флюоресцеїнову пробу (метод дослідження, заснований на фарбуванні певних тканин ока розчином флюоресцеїну).
За необхідності офтальмолог може скерувати на консультацію отоларинголога та проведення риноскопії (інструментального обстеження слизової оболонки носової порожнини). Також лікар може призначити клінічні аналізи крові для оцінки загального стану організму, ступеня запалення і виключення протипоказань до медикаментозного лікування патології.
Медикаментозне лікування дакріоциститу в Білій Церкві
Лікування дакріоциститу призначає офтальмолог після обстеження, враховуючи результати аналізів та індивідуальні особливості організму. Терапія спрямована на відновлення прохідності каналу й усунення інфекції та запалення. Медикаментозне лікування запалення рогової оболонки очей може включати:
- антисептичні засоби для промивання очей;
- антибактеріальні та протизапальні препарати місцевого застосування (у вигляді очних крапель або мазей);
- знеболювальні засоби (можуть бути у вигляді преоральних засобів або компресів);
- вітамінні комплекси.
Офтальмолог може розкрити гнійний мішок (за наявності великого абсцесу) і промити носослізний канал антисептичними препаратами. У період лікування пацієнтам заборонено носити контактні лінзи, накладати пов'язки на ділянку ураженого ока і чіпати рогівку руками.
За дакріоциститу офтальмолог може призначити масаж повік: він зменшує скупчення гною, стимулює роботу слізних залоз, допомагає видалити плівку, яка блокує канал. Масаж необхідно робити п'ять-шість разів на добу, техніку виконання офтальмолог показує на прийомі.
Записатися на консультацію офтальмолога і лікування дакріоциститу в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна через форму запису на прийом або за телефоном, вказаним на нашому сайті.
Название | Цена |
Визначення рефракції за допомогою КРФ | 150 грн |
Вимірювання внутрішньоочного тиску | 250 грн |
Внутрішньошкірна проба на лікарські препарати | 130 грн |
Консультація офтальмолога (без діагностики) | 450 грн |
Консультація офтальмолога з діагностикою ( візіометрія, авторефрактометрія, біомікроскопія, офтальмоскопія) | 600 грн |
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики) | 400 грн |
Флюоресцеїнова проба (два ока) | 300 грн |
Флюоресцеїнова проба (одне око) | 160 грн |
Вартість прийому офтальмологів у Білій Церкві
Інші послуги Офтальмології в Білій Церкві
Офтальмолог у Білій Церкві за адресою:
Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13
- По мапі