Що таке блефаропластика?

Завдяки блефаропластиці можна збільшити очі, прибрати мішки та грижі під очима, скорегувати навислу повіку.
Розрізняють блефаропластику верхньої та нижньої повіки, а також кругову блефаропластику (під час якої проводиться одночасна підтяжка обох повік). Методи проведення блефаропластики:
Метод і вид блефаропластики визначається пластичним хірургом на попередній консультації. Метод проведення блефаропластики залежить від проблеми, з якою звернулася пацієнтка (грижі, вікові мішки під очима), та обсягу роботи.
Пластиці верхньої повіки передує розмітка ділянки шкіри, яка буде піддаватися хірургічному втручанню. Хірург робить невеликий розріз на верхній повіці та проводить пластику кругового м'яза, переміщує або видаляє жирові грижі. Під час операції лікар може зміцнити складки повіки, допомогти позбутися навислої повіки.
Після завершення блефаропластики лікар накладає шов, який практично не видно завдяки розташуванню (знаходиться в природній складці шкіри). Щоб запобігти появі гематом і зменшити набряк від блефаропластики, на повіки накладаються гелеві подушечки, які охолоджують шкіру.
Нижня блефаропластика дозволяє позбутися малярських мішків під очима (складок, що виникають внаслідок вікової втрати еластичності шкіри), надлишкової шкіри та гриж нижніх повік. Підготовка до блефаропластики нижньої повіки починається з консультації у пластичного хірурга, проходження обстеження і проведення розмітки нижніх повік спеціальним маркером.
Лікар робить розріз на 3-4 мм нижче війкового краю і прибирає грижі та мішки під очима. Під час операції зі збільшення очей лікар додає або перерозподіляє наявну жирову клітковину, а за підтяжки повік — прибирає зайву жирову масу і висікає шкіру. Після пластики нижньої повіки хірург накладає шов.
Придбані або вроджені (заворот і виворіт повіки) дефекти повіки є показанням до блефаропластики. Інші показання до блефаропластики:
Блефаропластика може проводитися і з естетичних причин. Пластичний хірург в «ОН Клінік Харків Гагаріна» може змінити форму повіки, збільшити або зменшити розріз очей за допомогою додавання або перерозподілу жирової клітковини.
Перед пластичною операцією повіки слід попередньо проконсультуватися з пластичним хірургом і пройти діагностику. Діагностичні дослідження перед блефаропластикою включають:
Обов'язковою є консультація окуліста. Лікар повинен провести огляд і підтвердити можливість проведення операції та відсутність протипоказань (синдрому «сухого ока», запальних захворювань очей — блефариту, кон’юнктивіту, ячменю).
Щоб підготуватися до пластики повіки, потрібно за два тижні до її проведення відмовитися від куріння (воно може уповільнити період реабілітації після операції). На консультації необхідно розповісти лікарю про медикаменти, які ви приймаєте в даний момент. Пластичний хірург може порекомендувати на час призупинити прийом антикоагулянтів, протизапальних препаратів та інших засобів, що знижують згортання крові.
Блефаропластика проводиться під загальною або місцевою анестезією. Тривалість пластичної операції на повіках залежить від її виду (усунення жирової грижі під очима, збільшення розрізу очей). Блефаропластика зазвичай триває від однієї до двох годин.
Перед блефаропластикою хірург направляє на діагностику, щоб впевнитись у відсутності протипоказань до операції. Протипоказання до блефаропластики:
Блефарит, кон'юнктивіт, ячмінь та інші запальні захворювання очей належать до тимчасових протипоказань до блефаропластики. Коли запальний процес мине, можна записуватися на блефаропластику, попередньо проконсультувавшись з окулістом.
Блефаропластика — це не боляче. Пластика повік проводиться під загальним знеболенням або місцевою анестезією. Після дії анестезії можуть з'явитися больові відчуття, для мінімізації яких пластичний хірург призначить болезаспокійливі препарати.
Результат проведеної пластики повік оцінюється через півтора-два місяці. Омолоджувальний ефект зберігається на термін від восьми до десяти років.
Шви знімаються на четвертий-п'ятий день після операції, але повна реабілітація після блефаропластики займає від тижня до 10 днів. У перші дві доби потрібно відмовитися від зорових навантажень (читання книг, перегляду фільмів), закапувати в очі препарат, який порекомендує хірург, для зняття можливого відчуття печіння і почервоніння очей після операції.
Мішки під очима починають з'являються внаслідок вікових змін. З часом повіки розтягуються, а м'язи, які підтримували їх раніше, починають слабшати. Під повіками накопичується надлишковий жир, який призводить до появи мішків під очима.
Позбутися мішків під очима, що виникли внаслідок вікових змін, у домашніх умовах неможливо. Це пояснюється тим, що шкіра під очима втрачає свою еластичність і обвисає. Прибрати малярні мішки можна тільки за допомогою блефаропластики.
Поява кіл під очима пов'язана з набряком нижніх повік. Щоб зменшити набряк, потрібно відмовитися від куріння, мінімізувати вживання солі, не пити багато води перед сном. Сон з піднятою головою (можна підкласти додаткову подушку, підняти узголів'я ліжка) допоможе запобігти скупченню рідини під час сну.