Ментопластика (пластика підборіддя) в Харкові

Ментопластика — пластична операція, спрямована на корекцію форми та розміру підборіддя. Внаслідок хірургічного втручання створюються правильні пропорції обличчя, підвищується чіткість шийно-підборідного кута, знижується вираженість «другого» підборіддя.

Існує два види ментопластики, які відрізняються залежно від мети операції:

  • зменшувальна ментопластика — передбачає зменшення підборіддя завдяки видаленню фрагмента кістки підборіддя;
  • збільшувальна ментопластика — спрямована на збільшення і зміну контуру підборіддя завдяки встановленню спеціального імплантату (ендопротезування підборіддя).

Пластичними хірургами також проводиться збільшувальна кісткова ментопластика. Під час цієї операції хірург розпилює кісткову тканину, зміщує її фрагмент вперед і фіксує в новому положенні за допомогою спеціальних гвинтів або пластин.

Існують також методи безопераційного збільшення підборіддя за допомогою ін'єкцій препаратів на основі гіалуронової кислоти або введення очищеної жирової тканини пацієнта (ліпофілінг). Але корекція підборіддя філерамиі не є повноцінною альтернативою ментопластиці, оскільки ефект від процедури недовговічний.

Частина жирової тканини, пересадженої під час ліпофілінгу підборіддя, може з часом розсмоктатися, а ефект від введення гіалуронової кислоти триває в середньому від декількох місяців до одного року. Потім препарат поступово виводиться з організму, а підборіддя набуває вихідної форми.

У медичному центрі «ОН Клінік Харків» проводиться збільшувальна ментопластика з використанням імплантатів. Це оптимальний хірургічний метод корекції дефектів підборіддя, який дозволяє отримати бажаний естетичний результат за мінімальної травматизації тканин. Дізнатися ціну на ментопластику в Харкові в «ОН Клінік Харків» можна в операторів колл-центру.

Показання для проведення пластики підборіддя

Показаннями до проведення збільшувальної пластики підборіддя є деформація підборіддя внаслідок травм або операцій, а також його скошенності та недорозвинення кісток нижньої щелепи (мікрогнатія підборіддя). Підставою для проведення ментопластики є і естетична незадоволеність формою або розміром підборіддя.

Підготовка і проведення ментопластики

Першим етапом підготовки до ментопластики є консультація з пластичним хірургом і ортодонтом, адже дефекти підборіддя можуть бути наслідком неправильного прикусу. Якщо ортодонт виявив патологію, то перед операцією на підборідді необхідно пройти ортодонтичне лікування.

Другим етапом підготовки до корекції підборіддя є проходження передопераційних обстежень. Необхідні аналізи перед ментопластикою:

  • коагулограма;
  • клінічний аналіз крові;
  • аналізи на гепатит В і С;
  • аналіз на ВІЛ.

До обов'язкових передопераційним обстеженням відносять також електрокардіограму (ЕКГ). За 48 годин до операції пацієнт повинен здати імуноферментний аналіз на антитіла класу IgM до коронавірусної інфекції (Covid-19). За дві години до ментопластики пацієнту не можна їсти та пити.

Хірургічна корекція скошеного або маленького підборіддя проводиться в три етапи. Спочатку хірург робить невеликий розріз у складці слизової між нижньою губою і передніми зубами. Потім через сформований отвір встановлюється імплант в підборіддя. Розріз у роті зашивається саморозсмотувальними нитками, на область підборіддя накладається спеціальна компресійна пов'язка. Операція на підборідді проводиться під загальним наркозом, її тривалість становить від однієї до півтори години.

Реабілітація після ментопластики

Після закінчення операції на підборідді пацієнт перебуває під наглядом медперсоналу до виходу з наркозу. Протягом доби після ментопластики пацієнт знаходиться в стаціонарі, а потім його виписують додому. Перед випискою хірург дає рекомендації щодо догляду за раною. Період повної реабілітації після ментопластики займає три тижні.

Якщо ви замислюєтеся про пластику підборіддя, запишіться на консультацію хірурга в Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Заповніть форму запису на прийом на сайті або зателефонуйте за вказаним контактним номером.

Лисицин Руслан Григорович
Лисицин Руслан Григорович
Лікар відділення пластичної хірургії

Вартість прийому лікарів у Харкові

Консультація пластичного хірурга
ОНЛАЙН Консультація пластичного хірурга

Лікарі відділення пластичної хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про пластичних хірургах ОН Клінік у Харкові

Велике спасибі доктору Руслану за чудово проведену операцію "Фейсліфтінг".
Вікторія , 09.02.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Статті медичного довідника з пластичної хірургії

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама