Як проходить отопластика?

Як проходить отопластика?
Читати 6 хвилин | Опубліковано: 12 October 2021 | Перегляди 2153
Змінити свій зовнішній вигляд за короткий термін можна за допомогою пластичної хірургії. Одним із видів корекції зовнішності є отопластика.

Що таке отопластика?

Отопластика — це пластична операція, спрямована на зміну зовнішнього вигляду вушних раковин. Пластика вух дозволяє відкоригувати їх форму, розмір і розташування (підняти вище або опустити нижче). Виконати отопластику можна як дорослому, так і дитині.

Види отопластики

Пластична корекція вух дозволяє швидко і акуратно змінити зовнішній вигляд вушних раковин і усунути психологічний дискомфорт, який може виникнути на тлі аномалій у будові вушного противозавитка. Первинною називають отопластику, яку роблять вперше. Виправлення вух після раніше проведених пластичних операцій вважається вторинною отопластикою. До повторної отопластики вдаються, якщо під час першої операції виникли ускладнення, які найчастіше провокуються порушенням рекомендацій впродовж періоду реабілітації.

Хірургічна корекція вух дозволяє зменшувати вуха, усунути капловухість, провести підтяжку вух, сформувати вушну раковину, раніше деформовану внаслідок травм. Залежно від цілей пластичної операції на вусі, розрізняють такі різновиди отопластики:

  • естетична отопластика (спрямована на досягнення бажаного зовнішнього вигляду вушних раковин);
  • реконструктивна отопластика (проводиться з метою відновлення втраченої анатомічної форми вушної раковини).

Отопластика може бути односторонньою і двосторонньою. Показанням до односторонньої отопластики вушної раковини може служити вроджена асиметрія вух або придбане пошкодження однієї з вушних раковин (внаслідок опіку, укусу тварин, розриву). Двостороння отопластика проводиться, наприклад, за операції на капловухість (за вух, що стирчать).

Як проводиться отопластика?

Звернення до пластичного хірурга починається з первинної консультації, під час якої лікар уважно вислухає ваші побажання щодо зовнішнього вигляду вушних раковин. Під час прийому обговорюються особливості втручання і перебігу післяопераційного періоду.

За 2 дні до призначеної дати пластичної операції на вухах необхідно пройти передопераційну діагностику. Передопераційні обстеження і аналізи за отопластики включають:

Біль за отопластики помірна, тому операцію можна провести під місцевим знеболенням. За бажанням пацієнта пластику вушних раковин виконують під загальною анестезією (наркозом).

Отопластика проходить в операційній і триває близько однієї години. Хірург виконує розріз за вухами і за допомогою видалення хрящової тканини моделює нову форму вушних раковин.

Отопластика також може бути проведена ендоскопічно: пластичний хірург робить мікроскопічний розріз на волосистій частині голови, через який оперує під мікроскопом. Післяопераційний шов після ендоскопічної отопластики ще менш помітний, ніж за операції з доступом за вухами.

Реабілітація після отопластики

Післяопераційний період отопластика триває до трьох тижнів. У перші години після корекції вушних раковин необхідно залишатися під наглядом лікаря в медичній установі. Больові відчуття і набряк після отопластика можуть зберігатися в перші 3-5 днів після операції.

Протягом 10-14 днів реабілітації після отопластики необхідно носити спеціальну фіксуючу пов'язку. Вона необхідна для того, щоб вуха після операції набули бажаної форми, а також для зняття набряку. Ближче до 10 дня після вушної пластики лікар може рекомендувати зняти пов'язку в денний час і продовжувати надівати її на час нічного сну. Протягом двох тижнів після пластики вушних раковин забороняється спати на боці.

Зняття швів після отопластика, як правило, не потрібно, оскільки під час операції використовуються саморозсмоктувальні нитки. Шрами від отопластики малопомітні, тому що знаходяться в природній складці за вухами. Післяопераційний шрам після отопластики заживає протягом місяця.

Протипоказання до проведення отопластики

Протипоказання до проведення отопластики включають гострі інфекційні захворювання (зокрема шлунково-кишкові та респіраторні інфекції у дітей та дорослих), серцево-легеневу недостатність, періоди загострення хронічних хвороб. Оскільки корекція вух є плановим оперативним втручанням, за наявності протипоказань, як правило, операцію переносять на деякий час і проводять після одужання або за настання ремісії.

Популярні питання

1. Скільки ходити в пов'язці після отопластики?

Фіксуючу післяопераційну пов'язку необхідно буде носити протягом 10 днів після проведення отопластики. Пов'язку не можна знімати і не рекомендується чіпати вуха руками.

2. Отопластика — це боляче?

Отопластика є одним із найменш болісних оперативних втручань. Провести операцію можна під загальною анестезією (наркозом) — у такому випадку ви нічого не відчуєте під час маніпуляції. Помірні больові відчуття можуть турбувати в післяопераційному періоді. Для зняття болю за вухами на етапі відновлення лікар призначить знеболювальні препарати.

3. Зі скількох років проводиться отопластика?

За наявності показань отопластика може проводитися в дитячому віці. Для проведення отопластики дитина повинна вміти виконувати прості інструкції та бути досить зрілою, щоб виконати правила на етапі реабілітації (не знімати пов'язку, не чіпати вуха). Нижньої вікової кордоном для проведення отопластики вважається вік шести років.

4. Чи небезпечна отопластика?

Сама по собі корекція вушних раковин не є небезпечною, але, як і будь-яке інше оперативне втручання, може мати свої ускладнення. Отопластика може ускладнитися кровотечею, інфікуванням післяопераційної рани, появою рубця на місці швів, асиметрією вух. Для профілактики післяопераційних ускладнень необхідно носити фіксуючу пов'язку і виконувати рекомендації пластичного хірурга.

5. Скільки заживають вуха після отопластики?

Повне відновлення після отопластики настає, як правило, через 2-3 тижні. Шви та післяопераційні рани не видно неозброєним оком, оскільки вони знаходяться за вухами, тому після зняття фіксуючої пов'язки (на 10 день) можна повернутися до повсякденних справах.

Рейтинг статті:
0 з 5 на основі 0 оцінки
Як проходить отопластика?
Пластичний хірург. Кандидат медичних наук. Вища категорія. Стаж роботи 24 роки.

Задайте своє питання пластичному хірургу
«ОН Клінік»

Інші статті на тему

Схожі статті: