Хірургічне видалення ксантелазми в Харкові

Ксантелазма — це шкірне захворювання повік, що характеризується появою доброякісних новоутворень. Нарости на повіках представляють собою жовті утворення, що підносяться над поверхнею шкіри повіки. Залежно від розташування, розрізняють ксантелазми верхніх повік і ксантелазми нижніх повік. Іноді розвивається ксантоматоз — стан, що супроводжується появою множинних бляшок по всьому тілу.

Ксантелазма, як правило, виникає безсимптомно. До рідкісних симптомів ксантелазми належать:

  • свербіння верхніх і нижніх повік;
  • поява новоутворень на шкірі навколо очей.

Причини виникнення ксантелазми

Появу ксантелазм пов'язують з порушеннями обміну холестерину. У нормі холестерин необхідний для формування клітинних стінок, роботи печінки та синтезу гормонів. Надлишок холестерину в крові небезпечний тим, що зайвий холестерин відкладається у вигляді бляшок у судинах (атеросклероз), а також в м'яких тканинах, приводячи до формування атером (підшкірних відкладень холестерину) і ксантелазм.

Діагностика і лікування ксантелазми в Харкові

Діагностика і лікування ксантелазми в Харкові доступні в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Діагноз ксантелазма лікар, як правило, ставить вже після огляду, ґрунтуючись на характерному зовнішньому вигляді бляшок. Аналізи на ксантоматоз дозволяють встановити взаємозв'язок між появою новоутворень і станом жирового обміну. Для цього досліджують ліпідний профіль — зміст різних фракцій холестерину в сироватці крові. За виявлення порушень рекомендується звернутися до терапевта або кардіолога для корекції обміну холестерину.

Народні методи лікування ксантелазми, наприклад, лікування касторовою олією, неефективні та можуть призвести до потрапляння подразнювальних речовин в очі. Як консервативне (медикаментозне) лікування бляшок на очах лікарем може бути призначена мазь від ксантелазми, але, як правило, єдиним способом повністю позбутися ксантоми ока є хірургічне видалення ксантелазми.

Підготовка до видалення ксантелазми

Перед видаленням ксантелазми необхідно пройти обстеження, щоб виключити наявність протипоказань до проведення процедури. Обстеження включає:

  • аналізи (загальний аналіз крові, аналізи на інфекції, згортання крові);
  • електрокардіограму;
  • консультацію терапевта.

Видалення ксантелазми проходить під місцевим знеболенням (іноді, за бажанням і за відсутності протипоказань, під наркозом) і займає не більше, ніж 30 хвилин. Новоутворення видаляється так, щоб не були порушені здорові тканини повіки. Період загоєння після видалення ксантелазми становить один тиждень. Завдяки накладання спеціальних косметичних швів рубці після видалення ксантелазми не залишаються.

Записатися на консультацію пластичного хірурга в Харкові можна одним зі зручних для вас способів: за телефоном або заповнивши форму запису на прийом на сайті. Вартість прийому і операції з видалення ксантелазми також можна дізнатися за телефоном.

Лисицин Руслан Григорович
Лисицин Руслан Григорович
Лікар відділення пластичної хірургії

Вартість прийому лікарів у Харкові

Консультація пластичного хірурга
ОНЛАЙН Консультація пластичного хірурга

Лікарі відділення пластичної хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про пластичних хірургах ОН Клінік у Харкові

Велике спасибі доктору Руслану за чудово проведену операцію "Фейсліфтінг".
Вікторія , 09.02.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Статті медичного довідника з пластичної хірургії

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама