Logo
0 800 30 11 77

Ліпосакція підборіддя і шиї в Харкові

Ліпосакція підборіддя і шиї — це пластична операція, спрямована на видалення надлишкових жирових відкладень в області підборіддя і шиї (загривок, «вдовиний горб»). Корекція другого підборіддя і шиї хірургічним шляхом дозволяє надати чіткість овалу обличчя і знайти витончений шийно-підборідний кут.

Причини виникнення другого підборіддя

Друге підборіддя є надмірним розростанням жирової тканини в шийно-підборідній зоні. До основних причин появи другого підборіддя належать:

 • вікове зниження щільності і пружності шкіри, внаслідок чого вона стає схильною до провисання;
 • провисання шкіри через різке схуднення;
 • генетична схильність;
 • порушення постави (негативно впливає на тонус м'язів шиї і підборіддя).

Ефективність спеціальних вправ від другого підборіддя науково не доведена. Вони можуть лише зміцнити тонус м'язів шиї та підборіддя (за умови регулярного виконання), але не здатні вплинути на зменшення жирових відкладень. Позбутися другого підборіддя можна тільки за допомогою ліпосакції. Процедура ліпосакції дозволяє також трохи підтягнути підборіддя, якщо шкіра пацієнта досить щільна і еластична.

За вікового зниження пружності шкіри ліпосакцію другого підборіддя і шиї поєднують з хірургічною підтяжкою шиї. Якщо необхідно прибрати щоки, ліпосакцію підборіддя проводять разом з видаленням грудок Біша, щоб домогтися більш виражених скул і чітких обрисів нижньої частин обличчя. Дізнатися вартість ліпосакції підборіддя і шиї в Харкові можна в операторів нашого колл-центру або на консультації у пластичного хірурга.

Підготовка до ліпосакції підборіддя і шиї

Першим етапом підготовки до ліпосакції шиї і підборіддя є консультація з пластичним хірургом. Потім пацієнт проходить передопераційне обстеження. Необхідні аналізи перед ліпосакцією підборіддя і шиї:

 • загальний аналіз крові;
 • коагулограма;
 • аналіз на ВІЛ;
 • аналіз на гепатит В і С.

У список обов'язкових досліджень перед операцією на другому підборідді також входить електрокардіограма (ЕКГ). За 48 годин до ліпосакції необхідно зробити імуноферментний аналіз крові на Covid-19 (антитіла класу IgM).

Проведення ліпосакції підборіддя і шиї

За дві години до ліпосакції підборіддя і шиї пацієнту не можна їсти та пити. Видалення другого підборіддя в Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків» проводиться під загальним наркозом (внутрішньовенна седація). Для того, щоб прибрати жир з шиї і підборіддя, хірург робить тонкі проколи (діаметром всього 3-5 мм) у шкірі за допомогою спеціальних канюль, через які зайва жирова тканина акуратно видаляється.

За потреби ліпосакція може поєднуватися з підтяжкою підборіддя. Після завершення операції на область шиї і підборіддя накладається компресійна пов'язка. Ліпосакція другого підборіддя і холки на шиї в Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків» триває близько однієї години. Протягом доби пацієнт знаходиться під наглядом медперсоналу в стаціонарі, а потім його виписують додому.

Протягом декількох тижнів після операції потрібно носити компресійну пов'язку, не знімаючи її, і уникати нахилів голови вперед. Спати необхідно тільки на спині. Повна реабілітація після видалення жиру з підборіддя і шиї займає чотири тижні.

Видалення вдовиного горба в Харкові

Вдовиний (клімактеричний) горб — це локальне відкладення жирової тканини в ділянці сьомого хребця (на шиї та верхній частині спини). Причини виникнення клімактеричного горба:

 • збільшення маси тіла з розподілом жирових відкладень у верхній частині тулуба;
 • гормональний дисбаланс у період менопаузи;
 • порушення постави (внаслідок вікових змін у міжхребцевих дисках, остеохондрозу, остеопорозу);
 • малорухливий спосіб життя, сидяча робота (через постійне напруження м'язів у ділянці шийних хребців).

Горб на шиї спричиняє жінці естетичний і фізичний дискомфорт (наприклад, больові відчуття, скутість і втрату чутливості в ділянці шиї). Також вдовиний горб великого розміру може призвести до порушення кровообігу в шийному відділі хребта і головному мозку, що може спровокувати головний біль, загальну слабкість, шум у вухах.

Прибрати горб на спині та шиї можна за допомогою пластичної операції (ліпосакції), яка спрямована на видалення надлишкових жирових відкладень. Перед операцією важливо пройти обстеження і здати лабораторні аналізи, призначені пластичним хірургом, для виключення протипоказань. Ліпосакцію клімактеричного горба не роблять у разі гіпертонії (високого артеріального тиску), ендокринних захворювань (патологій щитовидної залози, некомпенсованого цукрового діабету) та наявності ушкоджень шкіри або висипу в ділянці, що оперується.

Ліпосакція вдовиного горба проводиться у відділенні пластичної хірургії медичного центру «ОН Клінік Харків». Етапи операції з видалення вдовиного горба:

 1. Введення в наркоз (використовується інтубаційний або внутрішньовенний залежно від обсягу втручання);
 2. Підготовка операційної області (стерилізація, розмітка);
 3. Видалення зайвих жирових відкладень через тонкі проколи в шкірі за допомогою спеціальної канюлі і вакуумного апарату;
 4. Обробка післяопераційних ран і накладення компресійної пов'язки.

Ліпосакція вдовиного горба триває одну-півтори години, протягом доби необхідно перебувати під наглядом лікаря. Після операції важливо дотримуватися всіх рекомендацій пластичного хірурга (носити післяопераційний бандаж, обмежити фізичні навантаження, не приймати гарячі ванни). Реабілітація триває три-чотири тижні.

Якщо ви хочете прибрати друге підборіддя, запишіться на консультацію пластичного хірурга з приводу ліпосакції підборіддя і шиї в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Заповніть форму запису на прийом на сайті або зателефонуйте за вказаним цілодобовим номером.

Лисицин Руслан Григорович
Лисицин Руслан Григорович
Лікар відділення пластичної хірургії
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів пластичній хірургії у Харкові

Консультація пластичного хірурга
ОНЛАЙН Консультація пластичного хірурга

Лікарі відділення пластичної хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про лікарів-пластичних хірургів у Харкові

Хочу особливо відзначити мистецтво пластичного хірурга, Лисицина Руслана Григоровича, високий рівень професіоналізму і злагодженість хірургічної бригади, уважні...
Олена , 17.12.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Велике спасибі доктору Руслану за чудово проведену операцію "Фейсліфтінг".
Вікторія , 09.02.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Добрий вам день! Спочатку хотіла б відзначити доктора Лісіцин Руслан Григорович - це лікар від Бога, просто друг з яким приємно спілкуватися! 2 рази була у ньог...
Олена , 15.01.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу выразить благодарность всему отделу пластической хирургии, весь персонал очень внимательный, отзывчивый, девочки медсестры умнички, клиника на высоте. Особ...
Яна , 13.01.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу висловити подяку Сігаєву Євгену Борисовичу за проведену мамопластику, результатом я залишилася неймовірно задоволена, нарешті збулася моя мрія мати гарні г...
Катерина , 30.11.2021. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
7-103 — виклик швидкої допомоги «ОН Клінік Харків»
Виклик бригади швидкої допомоги та медичне транспортування
Детальніше