Logo
0 800 30 11 77

Лікування мігрені та головного болю в Харкові

Лікування мігрені та головного болю, що проводиться в медичному центрі «ОН Клінік Харків», дозволяє не тільки купірувати напади, а й зменшити періодичність їх виникнення. Воно попереджає рецидив, усуваючи причини захворювання. Наші лікарі-неврологи практикують індивідуальний підхід до пацієнтів у розробці курсу терапії, а також переліку заходів профілактики.

Що таке мігрень?

Мігрень - це патологія неврологічного профілю, яка супроводжується появою нападів сильного пульсуючого головного болю. В основному біль локалізується в одній частині голови, але іноді може охоплювати її всю.

Достовірно причини захворювання не встановлені, проте фахівці виключають залучення в розвиток патологічного процесу коливань артеріального тиску, підвищення внутрішньочерепного тиску або нападу глаукоми.

Ключову роль у виникненні мігрені мають дисфункції таламуса і гіпоталамуса: порушення біохімічної трансформації серотоніну, гістаміну і катехоламінів. Зниження рівня продукування серотоніну обумовлює поява ознобу і нудоти після нападу захворювання. Систематичний дефіцит серотоніну провокує його викид з тромбоцитів, що призводить до різкого звуження судин головного мозку. Наслідком даного спазму артерій стає підвищення тиску в зовнішный сонный артерії, що і викликає біль.

Неврологи розрізняють наступні типи мігрені:

 • класична або мігрень з аурою, що супроводжується низкою специфічних індивідуальних ознак;
 • проста або звичайна, що характеризується локальним болем;
 • ускладнення мігрені (мігренозний статус, хронічна);
 • ретинальна;
 • можлива.

Існує ряд факторів-провокаторів захворювання (неправильно підібрані гормональні контрацептиви, деякі продукти харчування, стрес), їх виключення призводить до значного зниження частоти нападів мігрені.

Симптоми мігрені

Крім пульсуючою вираженого головного болю, ознаками мігрені є:

 • непереносимість яскравого світла;
 • блідість шкіри;
 • запаморочення;
 • слабкість;
 • дратівливість;
 • зміна рухової активності кінцівок;
 • порушення перистальтики шлунка;
 • втрата апетиту тощо.

Клінічна картина захворювання розвивається поступово і залежить від його стадії. Нерідко напад мігрені може протікати від декількох годин до декількох діб, після чого пацієнт занурюється в тривалий сон.

Лікування мігрені знаходиться в компетенції лікаря-невролога. Він визначає, як позбутися мігрені, оскільки курс терапії індивідуальний і грунтується на результатах ретельного обстеження. Нерідко призначаються тріптани, що впливають на обмін серотоніну. Також ефективними препаратами від мігрені є антидепресанти та засоби, що звужують розширені судини головного мозку. Застосування лікарських засобів повинно проводитися виключно за призначенням лікаря.

Однак, застосування тільки таблеток від мігрені недостатньо. Необхідна зміна способу життя і раціону харчування на постійній основі: нормалізація режиму дня, виключення алкоголю і стресу.

Відсутність грамотного лікування даного захворювання може мати серйозні наслідки. Оскільки в патологічний процес залучені артерії головного мозку, тривалий перебіг мігрені може призвести до кисневого голодування і дефіциту поживних речовин ув його тканинах.

Щоб пройти лікування мігрені та головного болю в «ОН Клінік Харків», залиште заявку на сайті медичного центру або зателефонуйте нам за вказаним номером. Дзвінки приймаються цілодобово.

Сироткіна Ольга Євгенівна
Сироткіна Ольга Євгенівна
Лікар відділення неврології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування мігрені і головного болю у Харкові

Виклик лікаря-невролога додому
1500 грн
Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога за кордон

Лікарі відділення неврології ОН Клінік Харків

Відгуки про лікарів-неврологів у Харкові

Я проходила курс крапельниці, у КЗК 2, у 107 каб.у Громової Марини, залишилася дуже задоволеною, приємне й уважне ставлення, рекомендую
Ганна , 25.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу щиро подякувати лікарю Кошелєвій Г.М. за призначене лікування. З його початку практично одразу больові відчуття припинились.
Костянтин , 08.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Прийшов на прийом з головокружінням. Назначили купу аналізів, які показали що все в нормі і причин до головокружіння немає. Назначили купу ліків та вправ , все...
Владислав , 07.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у лікаря Тимофєєвої А.І. Консультацією і ставленням до пацієнта задоволена.
Алла , 25.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Альона Іванівна, чудовий професіонал. Спеціаліст із великої літери. На прийомі була дуже уважна. Розібрала проблему, зрозуміла в чому питання і допомогла в її в...
Юлія Валінова , 07.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лікар Лисаченко Ю.В. гарна людина, кваліфікований лікар. Консультація на вищому рівні. Клініка гарна та дівчата уважні.
Євгеній , 27.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у лікаря Кошелєвої Г.М., залишилася дуже задоволена! Лікар уважний та кваліфікований, дає корисні поради щодо лікування. На всі мої питання були...
Тетяна , 26.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Виражаю вдячність лікарю-неврологу Кошелєвій Г.М. за прийом, за уважне відношення до моєї проблеми, за поради, за настанови, за культуру спілкування. Бажаю успі...
Марія Павлівна , 16.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30а

ОН Клінік Харків Пушкінська
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
7-103 — виклик швидкої допомоги «ОН Клінік Харків»
Виклик бригади швидкої допомоги та медичне транспортування
Детальніше