Лікування нейроциркулярної дистонії

Нейроциркуляторна дистонія - це комплекс порушень, що виникає внаслідок порушення діяльності вегетативної нервової системи. Згідно зі статистикою ВООЗ, цей розлад трапляється у понад 30% людей. Нейроциркуляторна дистонія характеризується періодами ремісії та загострення, яке виникає внаслідок стресових ситуацій, гормональних перебудов і важких хронічних захворювань.

Фахівці медичного центру "ОН Клінік Харків" практикують у лікуванні вегетативних порушень індивідуально орієнтований і комплексний підхід. Терапія, що проводиться нашими неврологами не тільки усуває симптоматику нейроциркуляторної дистонії, а й попереджає її рецидив.

Ключовим центром вегетативного відділу нервової системи є гіпоталамус. Оскільки під його контролем перебувають регуляція тонусу судин і ритму серця, обмін речовин, почуття голоду і багато інших процесів, розлад вегетативної нейрорегуляції призводить до їх порушень.

Симптоми нейроциркуляторна дистонія включають в себе порушення роботи:

 • судин і серця (коливання артеріального тиску, зміни ритму серця, зростання хвилинного об'єму серця, спазм периферичних судин);
 • дихального тракту (задишка, поверхневе і прискорене дихання);
 • системи терморегуляції (гіпергідроз, підвищення або зниження температури тіла тощо);
 • сечостатевої системи (дисфункції випускання сечі, зниження лібідо та ін.);
 • шлунково-кишкового тракту (функціональні розлади, больовий синдром тощо);
 • психіки (чутливість до змін погоди, безсоння і підвищена тривожність).

Чим небезпечна нейроциркуляторна дистонія?

Загострення нейроциркуляторної дистонії не загрожують життю, але значно погіршують його якість. Поява клінічної симптоматики та її посилення вимагають обов'язкового медичного реагування та звернення по кваліфіковану допомогу. Лікуванням нейроциркуляторної дистонії і вегетативних дисфункцій займається лікар-невролог.

Як вилікувати нейроциркуляторну дистонію?

Терапія даного розладу передбачає комплексний підхід і залежить від виду і ступеня прояву симптомів.

Нерідко медикаментозний курс лікування нейроциркуляторної дистонії включає в себе прийом:

 • ноотропів;
 • антидепресантів;
 • цереброангіокорректоров;
 • седативних засобів і ін.

Для досягнення кращого результату застосування лікарських препаратів доповнюється фізіотерапевтичними процедурами, зміною способу життя і раціону харчування. Так, за гіпертонічного типу перебігу розладу, коли недуга проявляється підвищенням артеріального тиску і головними болями, істотного поліпшення можна досягти, дотримуючись дієти. З її складу рекомендується виключити солоні, пряні страви, але збагатити раціон харчування продуктами, що містять підвищену кількість калію і магнію (шпинат, банани, горіхи та ін.).

Лікування народними засобами за допомогою фітозборів сприяє нормалізації режиму сну, зменшення рівня тривожності та адаптації до метеозмін. Однак перед прийомом трав необхідно проконсультуватися з лікарем, оскільки біологічно активні речовини, що містяться у фітозборах, можуть негативно вплинути на діяльність серцево-судинної системи організму.

Нейроциркуляторна дистонія під час вагітності має виражену симптоматику, що обумовлено гормональними змінами. Цей стан вимагає обов'язкового лікарського нагляду, оскільки може стати причиною розвитку пізнього токсикозу, безсоння і швидкої втоми.

Запис на консультацію чи лікування нейроциркуляторної дистонії в "ОН Клінік Харків" проводиться цілодобово і здійснюється за допомогою заявки на сайті медичного центру або дзвінка за вказаним номером телефону.

Вартість лікування нейроциркуляторної дистонії у Харкові

Консультація невролога
400грн. / 380грн.
ОНЛАЙН Консультація невролога
400грн. / 380грн.
ОНЛАЙН Консультація невролога за кордон

Відгуки про неврологiв ОН Клінік у Харкові

Адреса: Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30а

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 19:00, Нд: 8:00-17:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама