Лікування невритів і поліневритів у Харкові

Лікування та діагностика запального процесу в нервових волокнах, що проводяться лікарями-неврологами медичного центру «ОН Клінік Харків», дозволяють у максимально короткий термін встановити причину виникнення патології та усунути її. Своєчасне звернення до профільного лікаря забезпечує відновлення функції ураженого нерва і попереджає розвиток ускладнень (атрофія м'язів, значне погіршення зору і слуху).

Серед запальних захворювань нервових волокон виділяють неврит і поліневрит. Неврит - це запалення стовбура периферичного нерва, яке супроводжується втратою чутливості та руховими порушеннями в інневрованій області. Поліневрит характеризується множинним пошкодженням нервових волокон, наприклад, за ураження міжреберних нервів.

Основними причинами розвитку запалень у нервовій тканині є бактерії і віруси (грип, герпес та ін.). Також патологія може виникати внаслідок травм, розладів обміну речовин і ангіопатологій.

Нерідко ураження нервів у каналах опорно-рухового апарату з'являються через їх вузьку анатомічну будову або здавлювання (тунельний синдром кисті, неврит серединного нерва і ін.).

Класифікація захворювань залежить від природи і локалізації запалення. Найбільш поширеними видами невриту є:

 • неврит лицьового нерва, за якого знижується смакова чутливість і уражаються мімічні м'язи обличчя;
 • неврит слухового нерва, що викликає зниження гостроти слуху, шум у вухах;
 • ретробульбарний неврит (підтип невриту зорового нерва), який викликає біль внаслідок руху очного яблука, звуження периферичних меж зору;
 • неврит ліктьового нерва, що знижує чутливість кисті, V і IV пальців;
 • неврит (ішіас) сідничного нерва, що виявляється гостримабо ниючим болем в області сідниць, задньої поверхні стегна;
 • неврит трійчастого нерва, що супроводжується інтенсивним пульсуючим болем у зоні обличчя;
 • вестибулярний неврит, що викликає запаморочення та ін.

Серед полиневритов виділяють наступні види:

 • інфекційний неврит нижніх кінцівок, що розвивається в нервових волокнах стоп і прогресуючий по шляхах;
 • діабетичний поліневрит, що зачіпає безліч нервів в організмі;
 • аліментарний поліневрит, що виникає внаслідок нестачі вітамінів групи В і викликає зміни в діяльності серця, і ін.

Клінічна картина за полиневриту характеризується погіршенням рухової активності (повний або частковий параліч) і чутливості (зниження температури стоп і кистей), болем і появою трофічних виразок на шкірі.

Як лікувати неврит?

Лікування невриту направлено на терапію причини захворювання. Для цього можуть бути використані: антибактеріальні та противірусні препарати, вазодилататори (розширення судин), також застосовуються протизапальні засоби. Крім медикаментозного курсу, ефективним є курс фізіотерапевтичних процедур і масаж.

Як лікувати поліневрит?

Терапія та реабілітація за поліневриту залежать від причини і ступеня ураження нервового волокна. Зазвичай призначається лікарська терапія, яка передбачає прийом анальгетиків, протизапальних препаратів і засобів стимуляції метаболізму, відновлення рухової активності. Виконання вправ лікувальної фізкультури і прийом вітамінних комплексів дозволяють прискорити процес регенерації ослаблених функцій.

Фахівці нашого медичного центру практикують індивідуально орієнтований підхід до лікування пацієнтів, що значно покращує ефективність терапії і прискорює повне одужання. Щоб записатися на консультацію і лікування у невролога «ОН Клінік Харків», залиште онлайн заявку на сайті медичного центру або зателефонуйте нам за вказаними номерами.

Вартість лікування невритів і поліневритів у Харкові

Консультація невролога
400грн. / 380грн.
ОНЛАЙН Консультація невролога
400грн. / 380грн.
ОНЛАЙН Консультація невролога за кордон

Відгуки про неврологiв ОН Клінік у Харкові

Адреса: Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30а

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 19:00, Нд: 8:00-17:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама